1. W tym tygodniu przypada w środę Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce, w piątek Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, w przyszłą niedzielę Światowy Dzień Chorych na Trąd.
  2. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, modlitwa różańcowa od poniedziałku do czwartku o godz. 17.20, w sobotę o godz. 11.30. Koronka do Siedmiu Boleści NMP w piątek o godz. 17.20.
  3. Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej w Domu Katechetycznym, która otwarta jest w każdą niedzielę w godzinach 10.00-12.00.
  4. W środę przypada 9 rocznica sakry biskupa Stanisława Salaterskiego. Polecajmy w modlitwie intencje Księdza Biskupa, wypraszając dla niego potrzebne łaski w pasterskiej posłudze.
  5. W piątek podczas Mszy św. wieczornej, przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej modlimy się za rodziców, którzy utracili dzieci w wyniku poronienia, albo innej tragicznej sytuacji. Polecamy także mamy, których ciąża jest zagrożona. 
  6. W sobotę, ze względu na Kongregacje Duszpasterskie spowiedź będzie tylko podczas Mszy św.
  7. W przyszła niedzielę przypada rocznica poświęcenia bazyliki katedralnej w Tarnowie. Mszy św. o godz. 10.30 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Wszyscy którzy w tym dniu nawiedzą bazylikę katedralną, po spełnieniu zwyczajnych warunków, mogą zyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie, albo za duszę w czyśćcu cierpiącą. 
  8. Początkiem Wielkiego Postu rozpocznie się w parafii katedralnej Kurs Przedmałżeński, dedykowany dla par. Pierwsze spotkanie będzie w piątek 24 lutego, o godz. 19.00, w auli Jana Pawła II przy katedrze. Zapisy i wszystkie sprawy organizacyjne na pierwszym spotkaniu.
  9. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz styczniowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej”. 
  10. Drogim Babciom i Dziadkom, jak również solenizantom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia, w raz z darem modlitwy.
  11. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Wanda Witkiewicz i Halina Smagacz. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top