1. We wtorek obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Natomiast od środy rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszej modlitwie o tej ważne intencji.
 2. Dzisiaj w godzinach od 9.00 do 15.00 w Domu Katechetycznym - po remoncie – jest otwarta Biblioteka Parafialna. Zapraszamy do odwiedzin i korzystania ze zbiorów.
 3. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, modlitwa różańcowa od poniedziałku do czwartku o godz. 17.20, w sobotę o godz. 11.30.
 4. W poniedziałek na spotkanie o godz. 17.00 zapraszamy członów Akcji Katolickiej.
 5. W czwartek na Mszę św. i spotkanie o godz. 18.00 zapraszamy wraz z rodzicami uczniów klasy VIII, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 6. W piątek Msza św. wieczorna przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej. Po Mszy zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego sakramentu, szczególnie osoby, które zaangażowane są w całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. W sobotę 21 stycznia na opłatek parafialny, który rozpoczniemy Mszą św. o godz. 12.00, a potem na wspólne kolędowania w auli Jana Pawła II, zapraszamy wszystkich chętnych parafian, szczególnie wszystkich członków wspólnot działających przy katedrze. Można przynieść coś słodkiego na wspólny stół.
 8. W przyszłą niedzielę do wspólnego kolędowania po Mszy św. o godz. 12.00 zaprasza zespół „Kumotry”. 
 9. Program kolędy w tym tygodniu: poniedziałek 16 stycznia ul. Krasińskiego 5–15, 25, 27, 31 – 51; wtorek 17 stycznia ul. Krasińskiego 29 oraz osoby, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Wszystkie osoby, które chciałyby jeszcze zaprosić kapłana z błogosławieństwem kolędowym prosimy o zgłoszenie się w dzisiaj do zakrystii. Kolędę rozpoczynamy w tygodniu od godz. 15.30, w niedzielę od godz. 14.00. Szczegółowy program kolędy znajduje się w gablocie, na stronie internetowej naszej parafii oraz w papierowej wersji ogłoszeń. 
 10. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz styczniowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej”. Jest jeszcze do nabycia „Kalendarz Parafii Katedralnej” na rok 2023.
 11. W sobotę przypada Dzień Babci a w przyszłą niedzielę Dzień Dziadka. Drogim Babciom i Dziadkom, jak również solenizantom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia, w raz z darem modlitwy.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Liliana Kmak, Edward Wal, Sylwia Durlik, Jan Schab, Aleksander Szydłowski. Zmarł również ks. Zbigniew Kołodziej, wikariusz parafii katedralnej w latach 1983-1990. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top