1. W środę rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa, którą będziemy odprawiali przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.50. 
 2. Na stolikach przy wyjściu można  nabyć baranki i paschaliki, rozprowadzane w ramach „Wielkanocnego Dzieła Caritas”. Ofiarę w wysokości 6 zł. 
 3. Spotkania w najbliższym tygodniu: Grupa teatralna we wtorek po Mszy wieczornej, DSM w sobotę o godz. 9.30, Kandydaci na ministrantów i ministranci w sobotę o godz. 9.30, lektorzy o godz. 10.00.
 4. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 – w czasie której nastąpi poświęcenie medalików ‑ zapraszamy rodziców i dzieci, które w maju przystąpią do I Komunii św.
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Godzinki do Matki Bożej Bolesnej w niedzielę o godz. 7.00, w dni powszednie o godz. 6.30 (za wyjątkiem poniedziałku), Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 12.30, 17.30, 19.30. Dodatkowo na godz. 16.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy dzieci.
 6. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo -  Turystyczne "ITER" zaprasza na wyjazdy pielgrzymkowe po Polsce i poza jej granicami. Pielgrzymki będą organizowanie według obowiązujących w danym czasie obostrzeń sanitarnych i przepisów danego kraju. Szczegóły na plakatach w gablocie, na stronach internetowych parafii i Duszpasterstwa ITER. 
 7. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Tarnowie, przy ul. Kopernika, informuje, że od 8 marca do 21 kwietnia br. będą zapisy uczniów do klasy pierwszej. Więcej informacji w sekretariacie szkoły (nr tel. 14/688-86-58).
 8. Zapraszamy do nabycia nowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej” jak również tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”. Jest również do nabycia dodatek do „Gościa Niedzielnego” poświęcony św. Józefowi. Cena dodatku 9 zł.
 9. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Danuta Stefania Boguska-Suszczenia. Polecajmy jej dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji po Mszy św. zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Puszki na ofiary znajdują się na stolikach przy wyjściu, od strony południowej i północnej. Tam też można nabyć baranka i paschalik, rozprowadzane są w ramach „Wielkanocnego Dzieła Caritas”. Ofiarę za baranki i paschaliki w wysokości 6 zł. można wrzucić do stojącej obok skarbonki.
 2. Z racji I piątku w tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych z posługa duszpasterską.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca marca. W czwartek modlimy się w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msza św. o Sercu Bożym o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Od godz. 17.00 adorację prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.00.
 4. We czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 wieczór uwielbienia „Na fali Miłosierdzia”.
 5. Spotkania w najbliższym tygodniu: Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym we wtorek o godz. 17.00, Kandydaci na ministrantów i ministranci w sobotę o godz. 9.30, lektorzy o godz. 10.00.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Godzinki do Matki Bożej Bolesnej w niedzielę o godz. 7.00, w dni powszednie o godz. 6.30 (za wyjątkiem poniedziałku), Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 12.30, 17.30, 19.30. Na Drogę Krzyżową o godz. 19.30 zapraszamy młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania. Po Drodze Krzyżowej o godz. 19.30 obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII wraz z rodzicami.
 7. Przypominamy, że od 1 marca ‑ w dni powszednie – Msze św. w katedrze będą odprawiane o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00. Tym samym nie będzie w dni powszednie Mszy św. o godz. 9.00. Msza św. o godz. 6.00 w dni powszednie będzie odprawiana przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej a po niej o godz. 6.30 zapraszamy do modlitwy godzinkami ku czci Matki Bożej. 
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Elżbieta Krawczyk, Anonina Kołodziejczyk, Andrzej Duraczyński, Janina Kmiecik. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny