1. Trwa peregrynacja kopii figury Piety katedralnej. W ogłoszeniach rozpisany jest program peregrynacji do października. Wszystkich, którzy w ostatnim tygodniu gościli w swoim domu Pietę zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy modlili się w Waszych intencjach.
 2. Z Parafii katedralnej organizujemy wyjazd autokarowy na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Wyjazd w niedzielę 25 sierpnia o godz. 6.00 z ul. Goldhammera. Koszt 50 zł. Zapisy do wtorku w kancelarii, albo w zakrystii po Mszy św.
 3. W środę podczas nowenny i Mszy św. wieczornej modlimy się w intencjach misyjnych. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na cele misje.
 4. W ostatnich dniach zostały wysłane do małżonków z naszej parafii, którzy w tym roku przeżywają jubileusz sakramentu małżeństwa, zaproszenie do wspólnego świętowania tego wydarzenia, w ramach Tygodnia Maryjnego, podczas Mszy św. w niedzielę 15 września o godz. 12.00. Prosimy o przyjęcie tego zaproszenie i ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału w uroczystości. Jeżeli do któregoś z jubilatów nie dotrze zaproszenie, albo został zauważony jakiś błąd prosimy o przekazanie informacji do kancelarii. 
 5. Zachęcamy do nabycia sierpniowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej”. Zapraszamy także do zakupu „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”. 
 6. W związku z nasilającymi się w ostatnim czasie kradzieżami kratek ściekowych, zlokalizowanych w pasie dróg powiatowych na terenie Powiatu Tarnowskiego, Starosta Tarnowski apeluje do wszystkich mieszkańców o szczególną uwagę. Ponadto Starosta Tarnowski zwraca się z apelem do przedsiębiorców prowadzących skup złomu, aby zwracali szczególną uwagę na dostarczany towar oraz zgłaszali odpowiednim służbom przypadki prób sprzedaży kratek ściekowych. 
 7. Na Placu Katedralny został znaleziony pendrive z różnymi dokumentami i zdjęciami. Jest do odebrania w zakrystii.
 8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności Kazimiera Broniec i Danuta Trendota. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu.

 1. Na przełomie lipca i sierpnia kameralny skład Dziewczęcego Chóru Katedralnego PUELLAE ORANTES uczestniczył w międzynarodowym konkursie chóralnym w Tajwanie, gdzie odniósł spektakularny sukces zdobywając dwa złota - w kategorii chórów młodzieżowych i uniwersyteckich oraz w kategorii muzyki etnicznej, a także srebro w kategorii muzyki sakralnej. Ponadto chór otrzymał nagrodę specjalną za najlepiej wykonany utwór tajwański przez chór pochodzący spoza Tajwanu. Ks. Władysławowi, p. Aleksandrze i Dziewczętom serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu.
 2. Trwa peregrynacja kopii figury Piety katedralnej. W ogłoszeniach rozpisany jest program peregrynacji do października. Wszystkich, którzy w ostatnim tygodniu gościli w swoim domu Pietę zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy modlili się w Waszych intencjach.
 3. W poniedziałek we Mszy św. o godz. 18.00 będzie uczestniczyła grupa z Republiki Centralnej Afryki. Zapraszamy do modlitwy w intencjach misyjnych, w tym za ks. Jacka Kwieka, naszego rodaka, który od października podejmie pracę misyjną na kontynencie afrykańskim.
 4. W czwartek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, popularnie zwana Świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. w katedrze jak w niedzielę. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Podczas każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 5. Również 15 sierpnia na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy modlili się w intencji ks. Mariusza Wójtowicza, który decyzją Księdza Biskupa od 27 sierpnia podejmie obowiązki wikariuszowskie w parafii pw. Św. Krzyża w Dębicy. Już dzisiaj dziękujemy ks. Mariuszowi za posługę w naszej parafii i prosimy o objęcie modlitwą osoby ks. Mariusza i jego posługi w nowej parafii.
 6. W sobotę 17 sierpnia wyruszy 37. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Zapisy do grupy I przy kancelarii parafialnej codziennie od godz. 16.00. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki rozpocznie się o godz. 6.30 na Placu Katedralnym. W związku z przygotowaniem ołtarza od czwartku nie będzie można parkować na Palcu Katedralnym.
 7. W najbliższych dniach zostaną wysłane do małżonków z naszej parafii, którzy w tym roku przeżywają jubileusz sakramentu małżeństwa, zaproszenie do wspólnego świętowania tego wydarzenia, w ramach Tygodnia Maryjnego, podczas Mszy św. w niedzielę 15 września o godz. 12.00. Prosimy o przyjęcie tego zaproszenie i ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału w uroczystości. Jeżeli do któregoś z jubilatów nie dotrze zaproszenie, albo został zauważony jakiś błąd prosimy o przekazanie informacji do kancelarii. 
 8. Zachęcamy do nabycia sierpniowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej”. Zapraszamy także do zakupu „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”. 
 9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Zbigniew Bońkowski i Gerard Laskiewicz. W środę zaś przypada 51 rocznica śmierci bp Karola Pękali, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu.

Transmisja Video

 

Zobacz transmisję na żywo z Tarnowskiej Katedry

Realizacja: AZTV.PL

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

V Synod Diecezjalny