1. Zapraszamy do udziału w Nieszporach niedzielnych o godz. 17.30. 
 2. We wtorek do modlitwy za Polonię zapraszają siostry Misjonarki, podczas różańca i Mszy św. wieczornej.Siostry Misjonarki zapraszają także wszystkich, których bliscy przebywają za granicą do modlitwy podczas Jasnogórskiej Noc Czuwania za Polonię, która odbędzie się w trzeci piątek października. Wyjazd 20 października ok godz. 15.00, powrót w sobotę nad ranem. Koszt 80 zł.
 3. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 a potem na spotkanie organizacyjne zapraszamy rodziców z dziećmi, które w obecnym roku szkolnym chcą przystąpić do I Komunii św. 
 4. Rodziców kandydatów do bierzmowania z klasy VIII, którzy nie byli na spotkaniu w ubiegłą środę, prosimy, aby koniecznie zgłosili swoje dzieci do bierzmowania w kancelarii parafialnej w środę o godz. 17.00. 
 5. Jednocześnie przypominamy, że bez względu na to gdzie ktoś uczęszcza do szkoły, przygotowanie do I Komunii i do bierzmowania odbywa się w parafii zamieszkania. Czyli dzieci i młodzież mieszkający na terenie parafii katedralnej powinny przygotowywać się i przystąpić do I Komunii i do bierzmowania w katedrze. Sakramenty mają bowiem opierać się nie tyle na społeczności klasy szkolnej, co na wspólnocie wiary, której podstawą jest wspólnota parafialna. Prosimy rodziców o pomoc w tym względzie.
 6. Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na zajęcia w świetlicy parafialnej „U Jana Pawła II”, od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-18.00. Chętni mogą zgłaszać się u s. Darii, w godzinach otwarcia świetlicy.
 7. Spotkania w najbliższym tygodniu: Akcja Katolicka w poniedziałek o godz. 17.00, Kandydaci na ministrantów poniedziałek o godz. 16.00, Lektorzy w poniedziałek o godz. 19.00, Ministranci w środę o godz. 16.00, zelatorzy Róż Różańcowych we wtorek o godz. 17.00, schola sanktuaryjna w czwartek po Mszy wieczornej, Rada Duszpasterska w piątek po Mszy św. wieczornej, grupa młodzieżowa w piątek o godz. 19.00, DSM w sobotę o godz. 9.30, Róże Różańcowe w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.
 8. Biblioteka Katedralna zaprasza w środę 15 listopada na „Wieczór Poetycki” podczas którego każdy będzie mógł przedstawić swoją twórczość.  Wiersze można przynosić przez cały październik do biblioteki. Tematyka dowolna, maksymalnie 3 utwory od Autora. Szczegóły u s. Agnieszki.
 9. W zakrystii można nabyć kalendarz katedralny na rok 2024.
 10. Nasz Chór Katedralny PUERI CANTORES TARNOVIESES zdobył l miejsce w kategorii muzyka sakralna na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Katalonii w Hiszpanii. Wystąpił też z koncertem w katedrze w Barcelonie. Gratulując chórowi sukcesów zapraszamy jednocześnie na Eucharystię kończącą Ogólnopolski Festiwal Chóralny w Tarnowie w która będzie w naszej katedrze w sobotę 30 września o godz 18.00.
 11. Klub Inteligencji Katolickiej im. Abpa. Jerzego Ablewicza w Tarnowie wznawia swą działalność po wakacyjnej przerwie. Msza św. inaugurująca kolejny rok pracy KIK-u zostanie odprawiona 26 września o godz.18.00 w sali Klubu. Wszyscy chętni zaproszeni są na spotkania. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej KIK-u.
 12. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Tarnowie zaprasza w piątek na godz. 18.00 do Sali Klubowej KIK-u na spotkanie poświęcone ks. profesorowi Michałowi Drożdżowi.
 13. Siostry Karmelitanki z ul. Krzyskiej zapraszają na uroczystą Mszę św. ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
 14. Tarnowski Chór GOS.PL zaprasza na jubileuszowy koncert z okazji 20-lecia istnienia zespołu, w niedzielę 1 października o godz. 17.00 w Centrum Sztuki Mościce. Gościem specjalnym będzie Elaine Simpson, londyńska wokalistka muzyki gospel. Bilety do nabycia kasie oraz za pośrednictwem strony internetowej Centrum Sztuki Mościce. 

Podkategorie

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny