1. Dzisiaj w uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na UPJPII w Tarnowie i Krakowie.
 2. W sobotę 9 czerwca w bazylice św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Katowicach-Panewnikach święcenia diakonatu otrzyma nasz rodak katedralny brat Cyprian – Tomasz Czumak, cysters. Dziękując Bogu za dar powołania brata Cypriana, polecajmy go w naszych modlitwach.
 3. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, o godz. 9.00 na Placu Katedralnym, w łączności z procesją ulicami miasta oraz bezpośrednio po jej zakończeniu w katedrze ok. godz. 12.00. Po południu Msze św. będą celebrowane o godz. 18.00 i 20.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30 i 15.00. Ołtarze na trasie procesji przygotowują: Cech Rzemiosł Różnych, Ojcowie Bernardyni, Rada Duszpasterska Parafii Katedralnej oraz Parafia Księży Filipinów. Ofiary zbierane podczas uroczystości Bożego Ciała są przeznaczone na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. 
 4. W związku z przygotowaniem ołtarza na uroczystość Bożego Ciała od wieczora we wtorek nie będzie możliwości parkowania na Placu Katedralnym. 
 5. W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół katedry będzie połączona z Mszą św. i Nieszporami o godz. 18.00. Wyjątkowo w niedzielę 19 czerwca procesja będzie po Mszy św. o godz. 12.00. Podczas oktawy Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe będą w łączności z procesją, po Mszy św. wieczornej.
 6. Z parafii katedralnej organizowany jest wyjazd do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Wyjazd w Boże Ciało o godz. 17.00 z ul. Goldhammera. Zapisy dzisiaj w zakrystii oraz jutro w kancelarii. Koszt 20 zł.
 7. W dniach 16-17 czerwca Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej wraz z Parafią Katedralną organizuje Festiwal Dobrej Książki. W programie m.in. piątek 16 czerwca koncert uwielbieniowy „Serce które widzi” z udziałem chóru Gos.pl, natomiast w sobotę 17 czerwca koncert zespołu „TGD”. Szczegóły Festiwalu na plakatach. 
 8. Natomiast w dniu 18 czerwca będziemy świętowali jubileusz 25-lecia posługi w naszej parafii Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Mszy św. o godz. 12.00 będzie przewodniczył bp Stanisław Salaterski.
 9. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach w ciągu tygodnia: nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30, w oktawie Bożego Ciała w łączności z procesją po Mszy wieczornej, Godzinki do Matki Bożej w dni powszednie (z wyjątkiem poniedziałku) o godz. 6.30, w niedzielę o godz. 7.00, Różaniec od poniedziałku do środy o godz. 17.00, w sobotę o godz. 11.30, Koronka do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.
 10. W sobotę 17 czerwca Ogólnopolska Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do Krakowa – Centrum Jana Pawła II. Koszt 40 zł. Wyjazd spod teatru o godz. 7.00. Zapisy w kancelarii.
 11. W sobotę 24 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Bachledówce, Matki Bożej Ludźmierskiej i na Kopią Górkę w Krościenku - miejsce związane ze sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim. Wyjazd z ulicy Goldhammera o godz. 6.00. Cena 100 zł. Zapisy w kancelarii katedralnej.
 12. Zapraszamy do udziału w Akademii Małego Polaka ze św. Janem Pawłem II dzieci z klas od I do III. Akademia odbędzie się w dniach 3-8 lipca i będzie miała formę półkolonii, w czasie której będziemy poznawać osobę św. Jana Pawła II. Nie zabraknie dobrej zabawy, gier i konkursów. Koszt 150 zł., plus koszty wyjazdu do Wadowic. Zapisy w kancelarii, albo u s. Małgorzaty Michny.
 13.  Księża Filipini zapraszają narzeczonych na katechizację przedmałżeńską pod hasłem: „Wieczory dla Zakochanych”, która będzie miała miejsce w dniach od 19 do 23 czerwca. Szczegóły na temat Wieczorów oraz zapisów znajdują się na stronie filipini.eu.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Jacek Rdzak. Polecajmy jego dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. 

 

Podkategorie

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny