1. Lato to czas wysokich temperatur, niemniej proszę pamiętać o zasadzie, że w kościele obowiązuje strój bardziej godny, niż wygodny. 
  2. Przez okres wakacyjny spowiedź w katedrze będzie tylko podczas Mszy św. a kancelaria będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 16.30-18.00, w sobotę w godz. 10.00-12.00. Wyjątkiem będzie pierwszy piątek miesiąca, kiedy dyżur w konfesjonale będzie przez cały dzień.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca lipca. W piątek Msza św. wotywna o Sercu Jezusa o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Od godz. 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W pierwszą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.00.
  4. Tradycyjna Piesza Pielgrzymka do Tuchowa z racji Wielkiego Odpustu Tuchowskiego wyruszy z Placu Katedralnego w najbliższą niedzielę 3 lipca o godz. 4.00 rano. Szczegółowy program Wielkiego Odpustu Tuchowskiego na plakatach.
  5. Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic po Mszy św. o godz. 7.30.
  6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach w ciągu tygodnia: nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30, Różaniec od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.
  7. Zapraszamy do włączenia się w adorację całodobową Najświętszego Sakramentu. Ze względu na wyjazdy urlopowe bardzo pomocna byłaby nawet jednorazowa deklaracja podjęcia czuwania w określonym dniu i godzinie. W tym celu należy skontaktować się z koordynatorką p. Ewą. Kontakt i szczegóły związane z adoracją można znaleźć na stronie internetowej oraz na ulotkach, które znajdują się obok półek z prasą katolicką. Również w ogłoszeniach jest numer kontaktowy do p. Ewy (kom. 604-177-132).
  8. „Jezus naszą paschą” to hasło tegorocznej 40 Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która po ostatnich latach przerwy będzie odbywała się w sposób tradycyjny – 9 dni w drodze. Pielgrzymka rozpocznie się 17 VIII 2022 r. Eucharystią o godz. 6.30 na placu Katedralnym w Tarnowie. Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz będą transmitowały Msze św. w Tarnowie i Częstochowie oraz każdego dnia przekazywały relacje z pielgrzymki. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone w kancelarii Parafii Katedralnej w Tarnowie od 25 lipca 2022 r. Koszt uczestnictwa wynosi 150 zł od osoby. Trzecia osoba z domu płaci 100 zł, a każde dziecko do klasy VIII – 75 zł.
  9. Trwa rekrutacja do Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie, którego ukończenie pozwala pełnić funkcję organisty. Szczegóły na stronie www.muzyka.diecezja.tarow.pl 
  10. Zachęcamy do nabycia czerwcowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej”, tygodników katolickich „Niedzieli i „Gościa Niedzielnego”, oraz dwumiesięcznika „Głos Ojca Pio”.
  11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Tadeusz Para i Maria Ciochoń. Polecajmy zmarłych, w tym z naszych rodzin polecajmy Bożemu miłosierdziu. 

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

Kontakt: Siostra Martyna Żołądek,
tel: 506 180 525

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny