W dniach 13 i 20 czerwca 2021 roku „na deskach” sceny w Auli Jana Pawła II wystawiony został spektakl „Jeszcze tej nocy”, który przygotowała grupa teatralna działająca przy naszej parafii. 

Autorem scenariusza jest Marcin Kobierski – aktor krakowskiego teatru Bagatela, współpracujący w wieloma chrześcijańskimi scenami teatralnymi – między innymi salezjańską sceną „Ziemia Boga”, czy też myślenickim teatrem Misterium.

Bohaterami sztuki są uczestnicy autokarowej pielgrzymki do Fatimy, którzy po drodze trafiają na nocleg do „bardzo dziwnego” pensjonatu, który okaże się….nie, nic więcej nie napiszemy, może się ktoś domyśli…. a  zainteresowanych odsyłamy do nagrania naszej sztuki oraz poniższej galerii fotograficznej ;-)

Na zakończenie Oktawy Bożego ciała, a przed dzień uroczystości Najświętszego serca pana jezusa na placu Katedralnym miało miejsce wyjątkowe wydarzenie zorganizowane przez młodych z naszej parafii. Zostało ono zatytułowane SERCE, KTÓRE WIDZI. Rozpoczęło się od krótkiego spektaklu "SEN WERONIKI", który był swoistą sceniczną podróżą wgłąb siebie w poszukiwaniu swojego prawdziwego oblicza i swojego serca, które, jak się okazuje,  można odnaleźć jedynie w obliczu i sercu Jezusa. Po spektaklu miało miejsce wyjątkowe świadectwo naszego specjalnego gościa - Poldka Twardowskiego. Centralnym punktem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu oraz uwielbienie które zostało poprowadzone przez naszego gościa wraz z zespołem JEDNO, oraz młodymi z naszej parafii.

Bóg zapłać wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tej wyjątkowej chwili. Oby zmobilizowała ona nas do ciągłego spoglądania w to jedno jedyne "Serce które widzi" . Dziękujemy również naszej telewizji Synaj.TV za transmisję na żywo.

Drodzy Diecezjanie!

Dostrzegamy wyraźnie, że w ostatnich tygodniach pandemia traci na sile. Dziękujemy więc Bogu, że wysłuchuje naszych modlitw o zmiłowanie oraz ludziom, którzy nie szczędzą swojego czasu i sił w walce o nasze bezpieczeństwo i zdrowie. 

W kontekście łagodzenia kolejnych obostrzeń i w nawiązaniu do uchwały biskupów zgromadzonych na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski pragnę Was poinformować, że z dniem dzisiejszym znoszę ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, której udzieliłem 16 października ubiegłego roku. Przypominam więc, że duchowa łączność z ofiarą Mszy Świętej za pośrednictwem mediów nie jest już wystarczająca dla wypełnienia tego obowiązku, za wyjątkiem osób chorych i tych, którzy nie mogą opuścić swoich domów.

W tym miejscu chcę Wam serdecznie podziękować za wielkie świadectwo wiary, które daliście w minionych miesiącach naznaczonych różnego rodzaju ograniczeniami. Wasze przywiązanie do Jezusa obecnego w Eucharystii budziło podziw i budowało duszpasterzy. Wielu z Was swoją postawą wyznało za św. Piotrem: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego” (J 6,68). Tych zaś, którzy zwątpili i odeszli zapraszam do powrotu, by w Chrystusie obecnym w Eucharystii odnaleźli życiodajną siłę i pokój serca. Jednocześnie proszę duszpasterzy, by jeszcze bardziej uczynili swoją parafię domem, do którego będzie chciało się wracać.

Wszystkich Was proszę o dalsze przestrzeganie zalecanych środków bezpieczeństwa, abyśmy mogli jak najszybciej powrócić do sytuacji, w której już bez żadnych ograniczeń będziemy mogli wyznawać naszą wiarę. Jednocześnie ponownie zachęcam wszystkich do wytrwałej modlitwy, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. 

Wszystkie nasze troski zawierzajmy ufnie Bogu w modlitwie różańcowej przez ręce Najświętszej Maryi Panny oraz za wstawiennictwem św. Szymona z Lipnicy. Niech wypraszają nam obfite błogosławieństwo i łaskę całkowitego ustania pandemii.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

Grupa Młodzieżowa "Katedra Młodych" serdecznie zaprasza na Adorację, Spektakl i Koncert na Placu Katedralnym przy Tarnowskiej Katedrze.
Wydarzenie rozpoczniemy spektaklem pt. „Sen Weroniki". Następnie swoje świadectwo wygłosi Pan Poldek Twardowski. 
Centralnym punktem wieczoru będzie spotkanie z Eucharystycznym Jezusem, które zostanie zakończone błogosławieństwem udzielonym przez Biskupa Atura Ważnego. Całość zakończymy wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. 

Serdecznie zapraszamy

23 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego podczas Eucharystii o godz. 12.00 w naszej parafialnej wspólnocie dziękowaliśmy za 30 lat posługi kapłańskiej naszego Ks. Proboszcza Adama Nity. 

Przed rozpoczęciem Mszy Świętej życzenia naszemu czcigonemu jubilatowi złożyli przedstawiele parafii. Okoliczniościowe kazanie wygłosił ks. prałat Władysław Bielatowicz a o oprawę muzyczną zadbała nasza parafialna schola. 

Księdzu Proboszczowi życzymy, aby tak jego kapłańskie życie codziennie dokonywała się „tajemnica pięćdziesiątnicy” , a jego posługa wśród nas była zawsze „w mocy Ducha”

Dzień Pięćdziesiątnicy to Dzień Ducha Prawdy i Miłości. Wspominając chwilę Zesłania Ducha Świętego na Apostołów prośmy BOGA, KTÓRY JEST MIŁOŚCIĄ, aby i nam codziennie udzielał mądrości i mocy w życiu i działaniu, oraz zdolności do ich przyjęcia i wykorzystania.

W naszych modlitwach polecajmy również naszego Ks Proboszcza Adama Nitę, który dzisiaj świętuje w naszej wspólnocie parafialnej 30 rocznicę święceń kapłańskich.

Niech w dobrym przeżyciu dnia pomoże nam ubiegłoroczne rozważanie przygotowane przez DSM i LSO naszej diecezji...


 

W ostatnią sobotę maja (29.05.2021) Duszpasterstwo Niesłyszących w Diecezji Tarnowskiej zaprasza wszystkich niesłyszących i słabosłyszących do wspólnego pielgrzymowania - już po raz XX odwiedzimy sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Spotkanie rozpocznie się w Wał Rudzie o godz. 10.00 drogą krzyżową szlakiem męczeństwa bł. Karoliny, a następnie o godz. 12.00 w sanktuarium w Zabawie odprawiona zostanie Msza Święta. Po niej istnieje możliwość zakupienia obiadu w restauracji. Będzie to również czas wspólnej integracji.

Jeżeli ktoś z parafian jest zainteresowany wspólnym wyjazdem, prosimy o kontakt z s. Agnieszką.

Przeżywając Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, skierujmy nasz wzrok ku górze, odpowiadając sobie na podstawowe pytania: Kim jestem? Za czym codziennie biegam, co jest moim prawdziwym życiowym celem. Czy żyję według ciała czy też słucham ducha i dzięki temu mam ochotę jak Apostołowie - patrzeć w niebo?
Niech w tym pomoże nam rozważanie, nagrane w ubiegłym roku wspólnie przez grupę DSM i LSO naszej diecezji...

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny