Dzisiaj przeżywamy w całym Kościele VII Światowy Dzień Ubogich. Przez modlitwę, ale także przez czynną pomoc ubogim włączmy się w jego obchody. Można to uczynić wrzucając ofiarę do skarbony przy św. Antonim, podzielenie się żywnością zaopatrując lodówkę – jadłodzielnię, która znajduje się przy budynku katechetycznym od strony ul. Kapitulnej. Można też przekazać żywność, ubrania, bieliznę (szczególnie męską) do siedziby Caritas, która znajduje się w Domu Katechetycznym. 

Siostry Misjonarki zapraszają wszystkich, których bliscy przebywają za granicą do modlitwy podczas Jasnogórskiej Noc Czuwania za Polonię, która odbędzie się w trzeci piątek października. Wyjazd 20 października ok godz. 15.00, powrót w sobotę nad ranem. Koszt 80 zł.

16 września podczas Eucharystii sprawowanego a naszej katedrze o godzinie 10.00, ksiądz Biskup Andrzej Jeż pobłogosławił około 200 nowych ceremoniarzy, którzy po ubiegłorocznym kursie.

Wszystkim nowym "stróżom liturgii", którzy w tych dniach rozpoczną posunę w naszej diecezji, aby sprawowali swoją funkcję w wielką radością i zaangażowaniem na Bożą chwałę i nasz duchowy pożytek

W dniach od 8 15 września przeżywaliśmy w naszej wspólnocie Tydzień Maryjny, który był zatytułowany: Życie jest światłością ludzi. Tegorocznym kaznodzieją był. Ks. Bartosz Chęciek, były wikariusz naszej parafii a obecnie Dyrektor Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej BIBLOS

Nasze świętowanie rozpoczęła Uroczystość Narodzenia NMP, przeżywana w katedrze jaką uroczystość odpustowa. Wieczorem tego dnia na placu Katedralnym odbył się tradycyjnie Koncert „Jezus w Centrum” animowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Świętego Józefa w Tarnowie. Nagranie bezpośredniej transmisji z tego koncertu można zobaczyć tutaj.

W wejściu do Domu Katechetycznego od ul. Kapitulnej została ustawiona chłodziarka jako „Katedralna jadłodzielnia", gdzie można zostawić jedzenie, które zbywa, zgodnie ze wskazaniami tam zawartymi.

Każdy kto chce, może za darmo wziąć sobie zostawione produkty.

Wszystko po to, aby z jednej strony nie marnować jedzenia, a z drugiej, aby pomóc tym, którzy go potrzebują.

Dziękujemy sponsorom chłodziarki a także tym, którzy ją przygotowali do działania.

W dalszym ciągu zapraszamy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Zapisy online https://tiny.pl/cmzkn lub w kancelarii parafii katedralnej. 

Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 200 zł, druga osoba z domu płaci 150 zł, trzecia 100 zł, a dziecko ze szkoły podstawowej 75 zł. 

Tych wszystkich, którzy nie bedą mogli wziąc bezpośredniego udziału w tegorocznej pielgrzymce a będą chcieli choć w pewnym stopniu poczuć się pielgrzymami „w swoim sercu”, zachęcamy do duchowego łączenia się z pielgrzymami poprzez osobistą modlitwę, uczestnictwo w wydarzeniach pielgrzymkowych za pośrednictwem transmisji naszego radia RDN Małopolska i i RDN Nowy Sącz, oraz codziennych relacji internetowych. 

Istnieje również nadal możliwość finansowego wsparcia pielgrzymów wyruszających na szlak, którzy z pewnością mogą odwdziędzyć się się nam zabierając ze sobą do Maryi nasze intencje.

23 sierpnia 2998 roku pierwsze Siostry Misjonarki przyjechały do Tarnowa, aby rozpocząć pracę w nowej placówce przy parafii Katedralnej. 

W niedzielę 18 czerwca 2023 odbyły się obchody Jubileuszu 25-lecia naszej pracy i z tej okazji o godz. 12.00 uroczystej Eucharystii w Katedrze przewodniczył biskup Stanisław Salaterski. To z jego inicjatywy mogłyśmy tutaj przyjechać, ponieważ w latach 1995-2014 był proboszczem parafii katedralnej. 

Na uroczystości zgromadzili się licznie parafianie oraz zaproszeni goście - przełożona generalna Matka Ewa Kaczmarek, siostry radne oraz siostry pracujące kiedyś w Katedrze. Niestety, ze względu na obecnie pełniące obowiązki wiele z nich nie mogło przyjechać. Cieszyłyśmy się także obecnością rodziców sióstr, które pochodzą z Tarnowa. 

Nasza przygoda z Medjugorie po raz pierwszy rozpoczęła się rok temu. Wybraliśmy się wtedy rodzinnie, bez grupy. Swoim samochodem odwiedziliśmy znane wszystkim pielgrzymom miejsca. Jednak po powrocie do Polski czuliśmy wielki niedosyt. Stwierdziliśmy już wtedy, że musimy w to miejsce jeszcze kiedyś wrócić. Więc gdy tylko nadarzyła się okazja, długo nie zastanawiając się, zapisaliśmy się na pielgrzymkę zorganizowaną przez tarnowską Katedrę. 

Wiedzieliśmy, że będzie to dosyć trudne, ponieważ nasze dziecko ma 8 lat, a czeka nas długa droga do pokonania. Na szczęście nasze obawy szybko się rozpierzchły. Po wyjeździe z Tarnowa w autokarze zrobiła się bardzo fajna atmosfera. Poznaliśmy mnóstwo miłych i życzliwych ludzi, z którymi zaczęliśmy modlitwę poprzez śpiew. A nasza córka bardzo to lubi i od razu się do nas dołączyła. 

Podkategorie

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny