1. Dziękujemy ks. prof. Marianowi Zającowi, wykładowcy KUL za poprowadzenie rekolekcji wielkopostnych. Niech dobry Bóg wynagrodzi obficie swoim błogosławieństwem podjętą posługę głoszenia słowa Bożego.
2. W dniu dzisiejszym praktykę duszpasterską w naszej parafii rozpoczyna diakon Kamil Karpiński, alumn naszego seminarium duchownego, pochodzący z Siedlisk k. Bobowej. Witamy diakona Kamila w naszej wspólnocie i życzymy owocnej praktyki.
3. Dzisiaj od południa do północy 22 lutego można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła katedralnego i pobożne odmówienie w nim Ojcze nas i Wierzę. Przywilej ten łączy się z przypadającym jutro świętem Katedry św. Piotra, apostoła.
4. Bóg zapłać za ofiary na tace przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem katedry. Zebraliśmy prawie 6 tys. złotych, to tyle ile w okresie zimowym średnio płacimy miesięcznie za gaz. Bóg zapłać także za złożone dzisiaj ofiary na seminarium duchowne w Tarnowie.
5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
6. Spotkania w najbliższym tygodniu: Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ we czwartek o godz. 17.00, Parafialny Zespół Synodalny w piątek po Mszy św. wieczornej, Kandydaci na ministrantów i ministranci w sobotę o godz. 9.30, lektorzy o godz. 10.00.
7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Godzinki do Matki Bożej Bolesnej w niedzielę o godz. 7.00, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 12.30, 17.30, 19.30.
8. W poniedziałek 22 lutego o godz. 19.00 w katedrze rozpocznie się Kurs przedmałżeński. Kurs dedykowany jest dla par narzeczonych. Przy tej okazji informujemy, że kurs prowadzony przez platformę internetową nauki.pl nie spełnia wymogów kursu przedmałżeńskiego.
9. Przypominamy, że od 1 marca  w dni powszednie – Msze św. w katedrze będą odprawiane o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00. Tym samym nie będzie w dni powszednie Mszy św. o godz. 9.00. Jednocześnie Msza św. o godz. 6.00 będzie odprawiana przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej a po niej o godz. 6.30 zapraszamy do modlitwy godzinkami ku czci Matki Bożej. 
10. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp.Wiktoria Stachura oraz Irena Starzyk. W czwartek przypada 6 rocznica śmierci ks. Kazimierza Kosa, proboszcza parafii katedralnej. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie
 1. Bóg zapłać za ofiary na tace przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem katedry. 
 2. 2.    Dzisiaj Nieszporami o godz. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwo 40-godzinne. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu a na godz. 17.30 na Nieszpory Eucharystyczne. Do udziału w adoracji zapraszamy poszczególne wspólnoty: w poniedziałek Rycerstwo Niepokalanej od 13.30 do 14.30, Straż Honorową NSPJ od 14.30 do 15.30, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich od 15.30 do 16.30, Róże Różańcowe od 16.30 do 17.30; we wtorek: Apostolstwo Pomocy Duszom Czyścowym od 13.30 do 14.30, DSM, LSO i Grupę Młodzieżową od 14.30-15.30, Rycerzy Kolumba od 15.30 do 16.30, Akcję Katolicką i Radę Duszpasterską od 16.30 do 17.30. 

 3. W środę 17 lutego rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 15.00, 18.00 i 20.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia i nie rozpoczęli 60-tego obowiązuje post ścisły (tj. trzy posiłki, w tym jeden do syta) a osoby od 14-tego roku życia do późnej starości abstynencja od pokarmów mięsnych. W Środę Popielcową rozpoczyna się okres Komunii wielkanocnej.
 4. Nabożeństwa wielkopostne: Godzinki do Matki Bożej Bolesnej w niedzielę o godz. 7.00, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 12.30, 17.30, 19.30.
 5. Ofiary składane w Środę Popielcową przeznaczone są na Caritas Diecezjalną i Parafialną.
 6. Od Środy Popielcowej w bazylice katedralnej rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. prof. Marian Zając. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi będą w środę i niedzielę na wszystkich Mszach św., od czwartku do soboty na Mszach św. o godz. 9.00, 12.00, 18.00. Ponadto zapraszamy na nauki stanowe: małżonków i rodziców (w tym szczególnie tych mających dzieci przygotowujące się do I Komunii i Bierzmowania) w czwartek na godz. 19.00, młodzież w tym obowiązkowo kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII w piątek na godz. 19.00, dzieci w sobotę na godz. 10.00 i wreszcie osoby żyjące w związkach niesakramentalnym w sobotę na godz. 15.00. Dzień spowiedzi rekolekcyjnej w piątek przez cały dzień. Szczegółowy program rekolekcji na stronie internetowej i w wersji papierowej ogłoszeń. W piątek składka przeznaczona będzie dla rekolekcjonisty.
 7. Najbliższy piątek będzie przeżywany jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. W tej intencji będziemy się modlili się szczególnie podczas Drogi Krzyżowej o godz. 17.30. Zachęcamy, aby w tym dniu podjąć osobiście modlitwę i post ścisły w tej intencji.
 8. W poniedziałek 22 lutego o godz. 19.00 rozpocznie się Kurs przedmałżeński. Z tej racji, że cały czas obowiązują ograniczenia związane z epidemią prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału, telefonicznie albo osobiście w kancelarii. Kurs dedykowany jest dla par narzeczonych. 
 9. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne.
 10. Przypominamy, że od 1 marca ‑ w dni powszednie – Msze św. w katedrze będą odprawiane o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00. Tym samym nie będzie w dni powszednie Mszy św. o godz. 9.00. Jednocześnie Msza św. o godz. 6.00 będzie odprawiana przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej a po niej o godz. 6.30 zapraszamy do modlitwy godzinkami ku czci Matki Bożej. 
 11. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” oraz lutowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej”. 
 12. Centrum Wsparcia Bezpieczna Przystań w Parku Sanguszków zachęca do korzystania z oferty bezpłatnego pobytu dla osób starszych lub niesamodzielnych, oraz pomocy opiekunek medycznych w domu. Więcej informacji na stronie  www.biezpiecznaprzystan.pl lub pod numerem telefonu 14 688 00 43.
 13. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Sylwester Wardzała. Polecajmy jego dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywani
 14.  

  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 

  W PARAFII KATEDRALNEJ W TARNOWIE

  PROWADZONE PRZEZ KS. MARIANA ZAJĄCA

  PROFESORA KUL JANA PAWŁA II

   

   

  17 lutego – Środa Popielcowa

  Msze św. według porządku niedzielnego z kazaniem rekolekcyjnym

   

  18 lutego – Czwartek

  9.00, 12.00, 18.00 – Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym

  19.00 – Nauka stanowa dla małżonków

   

  19 lutego – Piątek

  9.00, 12.00, 18.00 – Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym

  13.00, 17.30 – Droga Krzyżowa

  19.00 – Nauka stanowa dla młodzieży

  19.30 – Droga Krzyżowa

  Dzień spowiedzi rekolekcyjnej: 6.00 - 20.00

   

  20 lutego – Sobota

  9.00, 12.00, 18.00 – Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym

  10.00 - Nauka stanowa dla dzieci

  15.00 - Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych

   

  21 lutego - Niedziela 

  Msze św. według porządku niedzielnego z kazaniem rekolekcyjnym

  12.00 – Msza św. z kazaniem rekolekcyjnym dla rodziców i dzieci

  17.00 – nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

   

   

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny