1. Zapraszamy do udziału w Nieszporach niedzielnych o godz. 17.30. 
 2. We wtorek do modlitwy za Polonię zapraszają siostry Misjonarki, podczas różańca i Mszy św. wieczornej.Siostry Misjonarki zapraszają także wszystkich, których bliscy przebywają za granicą do modlitwy podczas Jasnogórskiej Noc Czuwania za Polonię, która odbędzie się w trzeci piątek października. Wyjazd 20 października ok godz. 15.00, powrót w sobotę nad ranem. Koszt 80 zł.
 3. W środę na Mszę św. o godz. 18.00 a potem na spotkanie organizacyjne zapraszamy rodziców z dziećmi, które w obecnym roku szkolnym chcą przystąpić do I Komunii św. 
 4. Rodziców kandydatów do bierzmowania z klasy VIII, którzy nie byli na spotkaniu w ubiegłą środę, prosimy, aby koniecznie zgłosili swoje dzieci do bierzmowania w kancelarii parafialnej w środę o godz. 17.00. 
 5. Jednocześnie przypominamy, że bez względu na to gdzie ktoś uczęszcza do szkoły, przygotowanie do I Komunii i do bierzmowania odbywa się w parafii zamieszkania. Czyli dzieci i młodzież mieszkający na terenie parafii katedralnej powinny przygotowywać się i przystąpić do I Komunii i do bierzmowania w katedrze. Sakramenty mają bowiem opierać się nie tyle na społeczności klasy szkolnej, co na wspólnocie wiary, której podstawą jest wspólnota parafialna. Prosimy rodziców o pomoc w tym względzie.
 6. Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na zajęcia w świetlicy parafialnej „U Jana Pawła II”, od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-18.00. Chętni mogą zgłaszać się u s. Darii, w godzinach otwarcia świetlicy.
 7. Spotkania w najbliższym tygodniu: Akcja Katolicka w poniedziałek o godz. 17.00, Kandydaci na ministrantów poniedziałek o godz. 16.00, Lektorzy w poniedziałek o godz. 19.00, Ministranci w środę o godz. 16.00, zelatorzy Róż Różańcowych we wtorek o godz. 17.00, schola sanktuaryjna w czwartek po Mszy wieczornej, Rada Duszpasterska w piątek po Mszy św. wieczornej, grupa młodzieżowa w piątek o godz. 19.00, DSM w sobotę o godz. 9.30, Róże Różańcowe w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.
 8. Biblioteka Katedralna zaprasza w środę 15 listopada na „Wieczór Poetycki” podczas którego każdy będzie mógł przedstawić swoją twórczość.  Wiersze można przynosić przez cały październik do biblioteki. Tematyka dowolna, maksymalnie 3 utwory od Autora. Szczegóły u s. Agnieszki.
 9. W zakrystii można nabyć kalendarz katedralny na rok 2024.
 10. Nasz Chór Katedralny PUERI CANTORES TARNOVIESES zdobył l miejsce w kategorii muzyka sakralna na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Katalonii w Hiszpanii. Wystąpił też z koncertem w katedrze w Barcelonie. Gratulując chórowi sukcesów zapraszamy jednocześnie na Eucharystię kończącą Ogólnopolski Festiwal Chóralny w Tarnowie w która będzie w naszej katedrze w sobotę 30 września o godz 18.00.
 11. Klub Inteligencji Katolickiej im. Abpa. Jerzego Ablewicza w Tarnowie wznawia swą działalność po wakacyjnej przerwie. Msza św. inaugurująca kolejny rok pracy KIK-u zostanie odprawiona 26 września o godz.18.00 w sali Klubu. Wszyscy chętni zaproszeni są na spotkania. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej KIK-u.
 12. Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Tarnowie zaprasza w piątek na godz. 18.00 do Sali Klubowej KIK-u na spotkanie poświęcone ks. profesorowi Michałowi Drożdżowi.
 13. Siostry Karmelitanki z ul. Krzyskiej zapraszają na uroczystą Mszę św. ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
 14. Tarnowski Chór GOS.PL zaprasza na jubileuszowy koncert z okazji 20-lecia istnienia zespołu, w niedzielę 1 października o godz. 17.00 w Centrum Sztuki Mościce. Gościem specjalnym będzie Elaine Simpson, londyńska wokalistka muzyki gospel. Bilety do nabycia kasie oraz za pośrednictwem strony internetowej Centrum Sztuki Mościce. 
 1. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie Tygodnia Maryjnego, w tym Festynu Katedralnego: księżom wikariuszom, siostrom misjonarkom, Radzie Duszpasterskiej, wspólnotom, które działają w naszej parafii. W czasie Festynu zebraliśmy kwotę 5 tys. zł. Będzie ona przeznaczona na remont sali w Domu Katechetycznym gdzie odbywają się spotkania różnych grup parafialnych.
 2. Dzisiaj, po Mszy św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 3. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, który jest też patronem bp Stanisława Salaterskiego. Księdzu Biskupowi składamy serdeczne życzenia i otaczamy modlitwą, szczególnie podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Kolejny kurs dla fotografów i filmowców, którzy chcą wykonywać swoją pracę w czasie liturgii odbędzie się w sobotę 18 listopada br. w WSD w Tarnowie. Zapisu (do 13 listopada włącznie) można dokonać elektronicznie przez stronę www.kwestionariusz.diecezja.tarnow.pl lub telefonicznie w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
 5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli Krystyna Sutkowska i Wiesław Ptak. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu.
 6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Warszawy i Niepokalanowa, która odbędzie się w dniach 23-24 września. W programie m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Świątynia Bożej Opatrzności z Muzeum św. Jana Pawła II i bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki, klasztor OO. Franciszkanów w Niepokalanowie. Prosimy o zapisy w kancelarii do 10 września. Cena 450 zł. 
 7. Spotkania w najbliższym tygodniu: Kandydaci na ministrantów poniedziałek o godz. 16.00, Lektorzy w poniedziałek o godz. 19.00, Ministranci w środę o godz. 16.00, grupa młodzieżowa w piątek o godz. 19.00
 8. Od jutra rozpocznie działalność świetlica parafialna „U Jana Pawła II”, od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-18.00. Chętni mogą zgłaszać się u s. Darii Łysoniek, w godzinach otwarcia świetlicy.
 9. Rodziców kandydatów do bierzmowania z klasy VIII zapraszamy na spotkanie w środę 20 września na Mszę św. o godz. 18.00 a potem na spotkanie.
 10. Natomiast w środę 27 września na Mszę św. o godz. 18.00 a potem na spotkanie organizacyjne zapraszamy rodziców z dziećmi, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii św. 
 11. Zgłaszały się również osoby, które były zainteresowane wczesną komunią swoich dzieci, tj. wcześniej niż na koniec klasy III. Chętnych prosimy na spotkanie organizacyjne w we wtorek 26 września po Mszy św. wieczornej.
 12. Ks. Marek Wojak, przewodnik grupy nr I Najświętsza Maryja zaprasza na spotkanie popielgrzymkowe w sobotę 23 września do kościoła Miłosierdzia Bożego w Tarnowie, na godz. 18.00.
 13. Arcybractwo Straży NSPJ zaprasza na diecezjalną pielgrzymkę, która odbędzie się 22 września br. w Koszycach Małych. Wyjazd z przystanku obok teatru o godz. 15.30. Koszt 15 zł. Zapisy w kancelarii. Szczegółowy program w gablocie.
 14. W dniach 15-22 września trwa odpust w sanktuarium Matki Bolesnej w Limanowej. Szczegółowy program na plakacie.

Podkategorie

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny