W związku z feriami od poniedziałku - 17 stycznia  do końca stycznia
kancelaria parafialna będzie otwarta
od poniedziałku do piątku tylko po południu w godzinach 16.30-18.00,
w sobotę w godzinach od  10.00-12.00.
W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 14-621-45-01).

 1. Dzisiaj po Mszach św. Siostry Dominikanki będą zbierały ofiary do puszek na kosztowny remont części klasztoru w Krakowie, który ma służyć na rekolekcje dla młodzieży.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, modlitwa różańcowa od poniedziałku do czwartku  o godz. 17.20 i w sobotę o godz. 11.30. Koronka do Siedmiu Boleści NMP w piątek o godz. 17.20. 
 3. Jutro obchodzimy Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Natomiast od wtorku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszej modlitwie o tej ważne intencji.
 4. W piątek Msza św. wieczorna przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej. Po Mszy zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego sakramentu, szczególnie osoby, które zaangażowane są w całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. 
 5. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do scholi, która pod kierownictwem naszego organisty p. Sławka będzie przygotowywała starożytną pieśń maryjną Akatyst, zapraszamy na próbę do sali katechetycznej w piątek po Mszy św. wieczornej. Śpiewem Akatystu chcemy uczcić Maryję w dniu 2 lutego br., czyli w święto Ofiara Pańskiego. W ten dzień wypada też kolejna rocznica erygowania sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w naszej bazylice katedralnej. 
 6. W związku z feriami od jutra do końca stycznia kancelaria parafialna będzie otwarta od poniedziałku do piątku tylko po południu w godzinach 16.30-18.00, w sobotę w godzi. 10.00-12.00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 14-621-45-01).
 7. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” oraz styczniowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej”, w którym są kolejne teksty poruszające temat wiary i Ewangelii. Warto również przeczytać kolejne odcinki związane ze świętymi naszej diecezji oraz sanktuariami. Wreszcie warto zapoznać się z tekstem dotyczącym kultu Matki Bożej Bolesnej. 
 8. W piątek przypada Dzień Babci a w sobotę Dzień Dziadka. Drogim Babciom i Dziadkom, jak również solenizantom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia, w raz z darem modlitwy.
 9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Bronisława Mleczko. Polecajmy jej dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu.
 1. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, modlitwa różańcowa od poniedziałku do czwartku  o godz. 17.20 i w sobotę o godz. 11.30. Koronka do Siedmiu Boleści NMP w piątek o godz. 17.20. 
 2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii zapraszamy z rodzicami na Mszę św. we wtorek o godz. 18.00.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej modlitwa uwielbienia „Na fali Miłosierdzia”.
 4. W piątek Msza św. wieczorna przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej. Przypominamy, że ta Msza św. sprawowana jest w intencjach zbiorowych, które można zgłaszać w kancelarii. Natomiast przez stronę internetową można zgłaszać intencje, które polecamy podczas Koronki do Siedmiu Boleści NMP, która jest odmawiana w piątek o godz. 17.20.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. Siostry Dominikanki będą zbierały ofiary do puszek na kosztowny remont części klasztoru w Krakowie, który ma służyć na rekolekcje dla młodzieży.
 6. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” oraz styczniowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej”, w którym są kolejne teksty poruszające temat wiary i Ewangelii. Warto również przeczytać kolejne odcinki związane ze świętymi naszej diecezji oraz sanktuariami. Wreszcie warto zapoznać się z tekstem dotyczącym kultu Matki Bożej Bolesnej. 
 7. Przy wyjściu są jeszcze do nabycia Kalendarze Parafii Katedralnej na rok 2022. A z prasą katolicką są kalendarze, ofiarowane przez redakcję „Niedzieli”.
 8. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Dorota Dochnal i Czesława Kądziela. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

Kontakt: Siostra Martyna Żołądek,
tel: 506 180 525

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny