1. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Święto. W Wigilię uroczystości, w sobotę o godz. 19.00 zapraszamy do katedry na koncert „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II w 101 rocznicę Jego urodzin”, w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Chóru Katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses. 
 2. Po koncercie, o godz. 20.00 rozpocznie się Msza Wigilijna uroczystości Zesłania Ducha Świętego, po niej modlitwa uwielbienia i całonocne czuwanie modlitewne. Modlitwę uwielbienia poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W środę podczas Mszy św. wieczornej modlimy się w intencji misjonarzy. Ofiary zbierane na tacą przeznaczone są na misje.
 4. Nabożeństwa w tygodniu: nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30, Różaniec od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, w sobotę o 11.30, Koronka do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, Koronka do Siedmiu Boleści NMP w piątek o godz. 17.00, Godzinki do Matki Bożej w dni powszednie (z wyjątkiem poniedziałku) o godz. 6.30.
 5. Spotkania w tym tygodniu: DSM w sobotę o godz. 9.30, ministranci i kandydaci w sobotę o godz. 9.30, lektorzy o godz. 10.00.
 6. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli” oraz majowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej”.
 7. Trwa majowy odpust w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Szczegółowy program na plakatach. 
 8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jerzy Ratuszyński. Śp. Jerzego i zmarłych z naszych rodzin polecajmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 1. Dzisiaj Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej. Bóg zapłać za złożone ofiary przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 2. W tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. 
 3. We wtorek podczas różańca i Mszy św. wieczornej modlimy się za Polonię. 
 4. W czwartek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej. Z naszej diecezji zginęło z rąk okupanta niemieckiego i sowieckiego 29 kapłanów, co upamiętania tablica znajdująca się w kruchcie północnej katedry, wśród nich także bł. ks. Roman Sitko.
 5. Również w czwartek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku dla maturzystów szkół średnich znajdujących się na terenie naszej parafii, o godz. 18.00 dla maturzystów z I LO.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 7. W pierwszą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.00. Natomiast o godz. 17.30 pierwsze nabożeństwa majowe.
 8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.30. 
 9. W przyszłą niedzielę 2 maja na Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 będzie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W związku z ograniczeniami sanitarnymi osoby spoza rodzin dzieci komunijnych prosimy o wybór Mszy o innej godzinie. Sakrament Pokuty dla dzieci, rodziców i rodzin w sobotę o godz. 9.00 i 10.00.
 10. Nabożeństwa w tygodniu: Nieszpory niedzielne o 17.30, Droga Światła w piątek  po Mszy św. o 12.00, Godzinki do Matki Bożej w dni powszednie (z wyjątkiem poniedziałku) o 6.30, Różaniec od poniedziałku do czwartku o 17.20, Koronka do Siedmiu Boleści NMP w piątek o 17.20.
 11. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny