1. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, modlitwa różańcowa od poniedziałku do czwartku o godz. 17.20, w sobotę o godz. 11.30. Koronka do Siedmiu Boleści NMP w piątek o godz. 17.20.
 2. Jutro przypada 7 rocznica sakry biskupa Leszka Leszkiewicza. Polecajmy w modlitwie intencje Księdza Biskupa, wypraszając potrzebne łaski w pasterskiej posłudze.
 3. We wtorek spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym o godz. 17.00.
 4. W piątek wieczorna Msza św. będzie celebrowana przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej.
 5. W sobotę, z okazji Światowego Dnia Chorych, podczas Mszy św. o godz. 12.00 będzie można skorzystać z sakramentu chorych. 
 6. Początkiem Wielkiego Postu rozpocznie się w parafii katedralnej Kurs Przedmałżeński, dedykowany dla par. Pierwsze spotkanie będzie w piątek 24 lutego, o godz. 19.00, w auli Jana Pawła II przy katedrze. Zapisy i wszystkie sprawy organizacyjne na pierwszym spotkaniu.
 7. Podczas ferii kancelaria parafialna jest otwarta od poniedziałku do piątku tylko po południu w godzinach 16.30-18.00, w sobotę w godzi. 10.00-12.00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 14-621-45-01). Dyżur w konfesjonale w czasie ferii tylko podczas Mszy św.
 8. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, przy ul. Kopernika w Tarnowie informuje, że od 16 stycznia trwa nabór dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024. Zapisów można dokonać osobiście, labo drogą elektroniczną.
 9. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” oraz lutowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej”. 
 10. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stefania Szary. Polecajmy wszystkich zmarłych z naszej parafii i naszych bliskich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
 1. Dzisiaj przypada rocznica poświęcenia bazyliki katedralnej w Tarnowie. Wszyscy którzy w tym dniu nawiedzą bazylikę katedralną, po spełnieniu zwyczajnych warunków, mogą zyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie, albo za duszę w czyśćcu cierpiącą. 
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, modlitwa różańcowa od poniedziałku do czwartku o godz. 17.20, w sobotę o godz. 11.30. Koronka do Siedmiu Boleści NMP w piątek o godz. 17.20.
 3. Jutro przypada 2 rocznica sakry biskupa Artura Ważnego, natomiast 2 lutego 48 rocznica sakry biskupa Władysława Bobowskiego. Polecajmy w modlitwie intencje Księży Biskupów, wypraszając dla nich potrzebne łaski w pasterskiej posłudze.
 4. We wtorek Siostry Misjonarki zapraszają do modlitwy za naszych rodaków mieszkających i pracujących poza granicami Polski, najpierw podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.20 a następnie podczas Mszy św.
 5. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, które jest równocześnie Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach św., które będą celebrowane jak w dzień powszedni z dodatkową Mszą Świętą o godzinie 15.00. O godz. 12.00 Msza św. dla osób konsekrowanych z całej diecezji. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie klasztorów klauzurowych. 
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej wieczór uwielbienia „Na fali miłosierdzia”.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca lutego. W piątek Msza św. o Sercu Bożym o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Od godz. 17.00 adorację prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W związku feriami nie będzie Mszy św. o godz. 19.30. Młodzież, w tym dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, zapraszamy do udziału we Mszy św. godz. 18.00. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.00.
 8. Początkiem Wielkiego Postu rozpocznie się w parafii katedralnej Kurs Przedmałżeński, dedykowany dla par. Pierwsze spotkanie będzie w piątek 24 lutego, o godz. 19.00, w auli Jana Pawła II przy katedrze. Zapisy i wszystkie sprawy organizacyjne na pierwszym spotkaniu.
 9. Podczas ferii kancelaria parafialna jest otwarta od poniedziałku do piątku tylko po południu w godzinach 16.30-18.00, w sobotę w godzi. 10.00-12.00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 14-621-45-01). Dyżur w konfesjonale w czasie ferii tylko podczas Mszy św., za wyjątkiem pierwszego piątku kiedy spowiedź będzie przez cały dzień.
 10. Jutro dzieci i młodzież z grup parafialnych wyjeżdża na oazę zimową na Śnieżnicę w Beskidzie Wyspowym. Wyjazd o godz. 9.00 z ul. Goldhammera. Polecajmy wyjeżdżających i wszystkich udających się na ferie Bożej opiece.
 11. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3, przy ul. Kopernika w Tarnowie informuje, że od 16 stycznia trwa nabór dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2023/2024. Zapisów można dokonać osobiście, labo drogą elektroniczną.
 12. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Józef Kania. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
 13.  

Podkategorie

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny