1. Lato to czas wysokich temperatur, niemniej proszę pamiętać o zasadzie, że w kościele obowiązuje strój bardziej godny, niż wygodny. 
 2. Przez okres wakacyjny spowiedź w katedrze będzie tylko podczas Mszy św. a kancelaria będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 16.30-18.00, w sobotę w godz. 10.00-12.00. Wyjątkiem będzie pierwszy piątek miesiąca, kiedy dyżur w konfesjonale będzie przez cały dzień.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca lipca. W piątek Msza św. wotywna o Sercu Jezusa o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Od godz. 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W pierwszą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.00.
 4. Tradycyjna Piesza Pielgrzymka do Tuchowa z racji Wielkiego Odpustu Tuchowskiego wyruszy z Placu Katedralnego w najbliższą niedzielę 3 lipca o godz. 4.00 rano. Szczegółowy program Wielkiego Odpustu Tuchowskiego na plakatach.
 5. Również w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic po Mszy św. o godz. 7.30.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach w ciągu tygodnia: nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30, Różaniec od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do piątku o godz. 15.00.
 7. Zapraszamy do włączenia się w adorację całodobową Najświętszego Sakramentu. Ze względu na wyjazdy urlopowe bardzo pomocna byłaby nawet jednorazowa deklaracja podjęcia czuwania w określonym dniu i godzinie. W tym celu należy skontaktować się z koordynatorką p. Ewą. Kontakt i szczegóły związane z adoracją można znaleźć na stronie internetowej oraz na ulotkach, które znajdują się obok półek z prasą katolicką. Również w ogłoszeniach jest numer kontaktowy do p. Ewy (kom. 604-177-132).
 8. „Jezus naszą paschą” to hasło tegorocznej 40 Jubileuszowej Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która po ostatnich latach przerwy będzie odbywała się w sposób tradycyjny – 9 dni w drodze. Pielgrzymka rozpocznie się 17 VIII 2022 r. Eucharystią o godz. 6.30 na placu Katedralnym w Tarnowie. Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz będą transmitowały Msze św. w Tarnowie i Częstochowie oraz każdego dnia przekazywały relacje z pielgrzymki. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone w kancelarii Parafii Katedralnej w Tarnowie od 25 lipca 2022 r. Koszt uczestnictwa wynosi 150 zł od osoby. Trzecia osoba z domu płaci 100 zł, a każde dziecko do klasy VIII – 75 zł.
 9. Trwa rekrutacja do Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie, którego ukończenie pozwala pełnić funkcję organisty. Szczegóły na stronie www.muzyka.diecezja.tarow.pl 
 10. Zachęcamy do nabycia czerwcowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej”, tygodników katolickich „Niedzieli i „Gościa Niedzielnego”, oraz dwumiesięcznika „Głos Ojca Pio”.
 11. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Tadeusz Para i Maria Ciochoń. Polecajmy zmarłych, w tym z naszych rodzin polecajmy Bożemu miłosierdziu. 
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała. Cechowi Rzemiosł Różnych, Ojcom Bernardynom, Radzie Duszpasterskiej Parafii Katedralnej, szczególnie p. Grzegorzowi Traczowi i p. Piotrowi Sajdakowi, oraz Parafii Księży Filipinów dziękujemy za przygotowanie ołtarzy na drodze procesji. 
 2. W czasie oktawy Bożego Ciała i w uroczystość NSPJ nie będzie nabożeństw czerwcowych. Zapraszamy wszystkich, szczególnie rodziców z dziećmi sypiącymi kwiatki, na Mszę św. z Nieszporami o godz. 18.00 a po niej na procesję eucharystyczną, w czasie której odśpiewamy Litanię do NSPJ. Dzisiaj w niedzielę wyjątkowo procesja będzie w łączności z Mszą św. o godz. 12.00, połączona z prymicjami ks. Marcina Natonka, naszego tegorocznego praktykanta. Natomiast o godz. 17.30 Nieszpory eucharystyczne.
 3. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała oraz błogosławieństwo dzieci i wiązanek ziół w czwartek w łączności z Mszą św. o godz. 18.00. 
 4. W piątek przypada uroczystość NSPJ, która jest także dniem modlitwy o świętość życia kapłanów. Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich kapłanów, w tym posługujących przy bazylice katedralnej. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W najbliższy piątek i sobotę Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej wraz z Parafią Katedralną organizuje Festiwal Dobrej Książki. W programie m.in. w piątek koncert uwielbieniowy „Serce które widzi” natomiast w sobotę koncert zespołu „Mocni w Duchu”. Szczegóły na plakatach. 
 6. Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek: o godz. 8.00 dla uczniów szkół średnich: I, III, VII LO, Szkoły Szczepanika, Zespołu Szkół Plastycznych oraz Liceum Społecznego im. Ks. Tischnera, o godz. 10.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. 
 7. W związku z wakacjami od poniedziałku 27 czerwca spowiedź w katedrze będzie tylko podczas Mszy św. a kancelaria będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 16.30-18.00, w sobotę w godz. 10.00-12.00.
 8. Tradycyjna Piesza Pielgrzymka do Tuchowa z racji Wielkiego Odpustu Tuchowskiego wyruszy z Placu Katedralnego w niedzielę 3 lipca o godz. 4.00 rano. Szczegółowy program odpustu na plakatach.
 9. Zachęcamy do nabycia czerwcowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej”, tygodników katolickich „Niedzieli i „Gościa Niedzielnego”, oraz „Gościa Extra”, poświęconego kultowi Najświętszej Eucharystii.
 10. Pilnie potrzebna jest duża ilość krwi grupy 0Rh+ lub 0Rh- w postaci granulocytów. Biorcą krwi jest 7-letnia Zuzia w zaawansowanym stadium białaczki. Osoby chętne pomóc proszone są o kontakt telefoniczny z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie przy Ul. Rzeźniczej 11 z podaniem celu "krew dla Zuzi". Tel. 12 261 88 16 
 11. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Krystyna Kapałka, Sławomir Winiarski, Krystyna Ciesielczyk-Sobol, Izabela Kaim. Polecajmy zmarłych, w tym z naszych rodzin polecajmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

Kontakt: Siostra Martyna Żołądek,
tel: 506 180 525

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny