W związku z feriami od poniedziałku - 17 stycznia  do końca stycznia
kancelaria parafialna będzie otwarta
od poniedziałku do piątku tylko po południu w godzinach 16.30-18.00,
w sobotę w godzinach od  10.00-12.00.
W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 14-621-45-01).

  1. W kontekście zaostrzenia restrykcji związanych z pandemią COVID-19 Biskup Tarnowski przypomina, że nadal obowiązuje udzielona 16 października.2020 r. dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. 
  2. Mając to na względzie prosimy wszystkich o wyrozumiałość i podporządkowanie się wskazaniom służby kościelnej. Jednocześnie informujemy, że Msze i nabożeństwa celebrowane w katedrze są transmitowane przez Internet.
  3. Osoby, które będą korzystały z transmisji zachęcamy, aby nie łączyć ich z innymi zajęciami. Dla zachowania skupienie dobrze będzie wyłączyć telefon oraz inne środki komunikacji. Na miarę możliwości zachęcamy, aby łączyć się z modlącymi się w kościele poprzez odpowiedzi i przyjmowanie odpowiedniej postawy. Prosimy też pamiętać o praktyce Komunii duchowej.
  4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą celebrowane według porządku niedzielnego. Natomiast w piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych 
  5. W najbliższym tygodniu: Nieszpory niedzielne o godz. 17.30, Nowenna przed Świętem Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 12.00, Droga Światła w piątek  po Mszy św. o godz. 12.00, Godzinki do Matki Bożej w dni powszednie (z wyjątkiem poniedziałku) o godz. 6.30, Różaniec od wtorku do czwartku o 17.20, w sobotę o godz. 11.30, Koronka do Siedmiu Boleści NMP w piątek o godz. 17.20.
  6. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego, które jest patronalnym świętem Caritas. Z tej racji zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  7. Po blisko 16 latach p. Marcin Mazgaj zdecydował zakończyć pracę w charakterze kościelnego bazyliki katedralnej w Tarnowie. Dziękujemy p. Marcinowi za wszystkie lata jego pracy, za codzienną troskę o zakrystię i przygotowanie wszystkie co trzeba do liturgii. Jednocześnie wyrażamy nadzieję, że w przyszłości, w razie potrzeby będziemy mogli liczyć na jego pomoc. P. Marcinowi składamy serdeczne życzenia i polecamy jego sprawy osobiste i zawodowe wstawiennictwu Matki Bożej Bolesnej.
  8. Na ten moment obowiązki p. Marcina w części przejmą Siostry Misjonarki, w części p. Jakub Szklarczyk. Z góry dziękuję im za tę gotowość pomocy.
  9. Zapraszamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli” oraz kwietniowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej”.
  10. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Domicela Kamieńska, Helena Wrona, Zygmunt Skowroński, Mariusz Kotul i Weronika Bałuszyńska. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

Kontakt: Siostra Martyna Żołądek,
tel: 506 180 525

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top