1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  2. Dzisiaj na Rynku odbywa się w godz. 10.00-18.00 kiermasz na rzecz chorej na glejaka trzyletniej Blanki Lipowskiej z Zalasowej. Organizatorzy zapraszają do zakupu ciasta i innych fantów przygotowanych na kiermasz.
  3. W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Szczególnie zapraszamy osoby uczestniczące w adoracji całodobowej Najświętszego Sakramentu. Przy tej okazji zachęcamy chętnych do podjęcia tej formy modlitwy. Szczegóły na ulotce i na stronie internetowej parafii katedralnej. Tam też jest telefon do p. Ewy, która przygotowuje listę z dyżurami adorujących.
  4. Nabożeństwa w tygodniu: Nieszpory niedzielne o godz. 17.30, Droga Światła w piątek  po Mszy św. o godz. 12.00, Godzinki do Matki Bożej w dni powszednie (z wyjątkiem poniedziałku) o godz. 6.30, Różaniec od poniedziałku do czwartku o 17.20, w sobotę o godz. 11.30, Koronka do Siedmiu Boleści NMP w piątek o godz. 17.20.
  5. W najbliższym tygodniu kancelaria będzie otwarta tylko po południu, od 17.00 do 18.00. Na miarę możliwości zachęcamy do załatwiania spraw telefonicznie.
  6. Zapraszamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli” oraz kwietniowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej”.
  7. Zastępca Gminnego Komisarza Spisowego informuje: „Rozpoczęło się największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce, a podstawową metodą jest samospis internetowy. Wystarczy zalogować się na stronę www.spis.gov.pl  i wypełnić kwestionariusz. Każda osoba mieszkająca w Polsce - niezależnie od posiadanego obywatelstwa czy wieku jest zobowiązana do udziału w spisie. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni. Główny Urząd Statystyczny uruchomił  telefoniczny „Spis na żądanie”  numer telefonu 22 279 99 99. Osoby, które  nie mają dostępu do Internetu mogą spisać się w Wojewódzkim Urzędzie Statystycznym w Tarnowie pl. Kazimierza Wielkiego 2  lub w Urzędzie Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4 (umawianie terminu: nr tel. 14 688- 27-10).”
  8. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Stanisława Świerczek, Stanisław Pomianek, Ewa Gromotowicz-Rzepka, Weronika Bałczyńska. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top