W dniach od 8 15 września przeżywaliśmy w naszej wspólnocie Tydzień Maryjny, który był zatytułowany: Życie jest światłością ludzi. Tegorocznym kaznodzieją był. Ks. Bartosz Chęciek, były wikariusz naszej parafii a obecnie Dyrektor Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej BIBLOS

Nasze świętowanie rozpoczęła Uroczystość Narodzenia NMP, przeżywana w katedrze jaką uroczystość odpustowa. Wieczorem tego dnia na placu Katedralnym odbył się tradycyjnie Koncert „Jezus w Centrum” animowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Świętego Józefa w Tarnowie. Nagranie bezpośredniej transmisji z tego koncertu można zobaczyć tutaj.

Sobota to dzień radosnego świętowania we wspólnocie w ramach naszego festynu parafialnego, który odbył się na Placu Katedralnym. Dochód z niego zostało przeznaczone na remont naszych sal katechetycznych. Program festynu przewidywał koncerty naszej scholi parafialnej, Chóru „Legato” ze Szkoły Podstawowej nr 3 a także zespołu dziecięcego z Dobrej. Były też liczne stoiska tak z zapleczem gastronomicznym jak i z książkami, rękodziełem oraz innymi ciekawymi artykułami. Dla dzieci szczególną atrakcje były dmuchane zamki a także gra terenowa przygotowana przez siostrę Małgorzatę oraz wolontariuszy. Festyn zakończyło losowanie loterii fantowej. 

Niedziela była tradycyjny świętem małżeństw i rodzin. Podczas Mszy świętej godz. 12.00 swoje jubileusze małżeńskie obchodziły pary świętujące w tym roku 25, 50, 60 oraz 70 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Jubilaci otrzymali okolicznościowe listy od Księdza Biskupa Ordynariusza. Po Eucharystii miała również miejsce wspólna agapa na plebanii.

W kolejne dni do katedry pielgrzymowali nie tylko mieszkańcy okolicznych parafii, różnych wspólnot czy grup, ale również uczniowie szkół leżących na terenie parafii. 

Była to też okazja nie tylko do osobistej i wspólnotowej modlitwy, ale również do pogłębiania swojej wiedzy w ważnych dziedzinach życia. Służyły temu spotkania tematyczne. 

Poniedziałek 11.09: „Naprotechologia, Model Creighton jako szansa na rodzicielstwo i rozwój relacji małżeńskiej” (Joanna Dubiel)

Wtorek 12.09: Czy dzieci nienarodzone idą do nieba? Jak poradzić sobie po stracie i gdzie szukać pomocy. (Fundacja Opes139)

Środa 13.09: Różne wymiary doświadczenia starości (ks. dr Józef Partyka, psycholog, Fundacja AUXILIUM)

Czwartek 14.09: Aktualne wyzwania wychowania. Jak mądrze wspierać swoje dziecko (Agnieszka Szymańska, psycholog, Fundacja AUXILIUM) 

 

Tygodniowe świętowanie zakończyliśmy w uroczystość wspomnienia Matki Bożej Bolesnej — 15 września. Po wieczornej Eucharystii, sprawowanej przez Ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza wyruszyliśmy w procesji ulicami naszego miasta, aby Matce Bożej powierzyć wszystkie radości i smutki oraz codzienne sprawy osobiste, rodzinne i społeczne. W naszej modlitwie uczestniczyły osoby niesłyszące które modliły się z nami dzięki tłumaczeniu na jednym Z migowy dokonanego przez siostra Agnieszkę.

Zapraszamy do naszego katedralnego sanktuarium w ciągu całego roku.

 

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top