TRUFI? Opowiesz nam o swoim ostatnim kłamstwie? Podobało ci się? Będziesz na tyle odważny? A może jeszcze się boisz, że ktoś się o nim dowie? Tak do Ciebie mówię…słyszysz?

To jedne z ostatnich słów Bezdomnej – jednej z bohaterek spektaklu „Kłamstwo” jaki w ostatni weekend przed Wielkim Postem (10 i 11 lutego) wystawili w Auli Jana Pawła II przy naszej katedrze młodzi z Teatru IKS.

Nasze „Kłamstwo” to z jednej strony potężna metafora na temat roli, sile i skutkach kłamstwa w naszym życiu a z drugiej wyraz tęsknoty za prawdą, której warto nieustannie szukać i o nią walczyć. 

Sztuka, podobnie jak kilka poprzednich powstała na podstawie scenariusza Marcina Kobierskiego – aktora krakowskiej Bagateli, współpracującego z wieloma chrześcijańskimi scenami teatralnymi i grupami niosącymi dobry - Boży przekaz. W trakcie przygotowań została jednak ubogacona o wiele nowych postaci, wątków i symboli. Wystarczy wspomnieć choćby wszechobecny motyw „rajskiego jabłka” które było tak „biletem wstępu” na spektakl, elementem dekoracji, potrawą czy nawet kwiatem na wieńcu pogrzebowym itd.... Do ostatecznego kształtu przedstawienia, wiele inicjatywy dołożyli sami młodzi aktorzy, nie tylko podczas prób, w których brali udział wyjątkowo chętnie, nieźle się przy tym bawiąc, jak i podczas samych przedstawień, podczas których improwizowali na tyle sprawnie, że wprawiali w zakłopotanie naszego kochanego suflera, który nieraz sam już nie wiedział co podpowiadać.

Miejmy nadzieję, że cokolwiek przewrotna tragikomedia, jaką było nasze „Kłamstwo” była nie tylko okazją do chwili ostatkowej radości, ale i do głębszej refleksji nad rolą prawdy w naszym życiu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaufali po raz kolejny naszemu IKS-owi i przybyli aby zobaczyć przedstawienie. Dziękujemy również wszystkim, którzy przygotowali spektakl.

Byli nimi aktorzy:  Zofia Myszk, Adam Rojek, Klara Żygłowicz, Joanna Świder, Nadia Rodak, Patrycja Kuta, Lena Złotek, Natalia Baran, Weronika Reczek, Kamil Rudka, Olga Rojek, Dawid Habas, Weronika Wojnarowicz, Mateusz Święch, Ola Tryt, Zuzanna Łakoma, Michał Skowron, Julia Broniek, Julia Wielgosz, Michał Rymut i  Maksymilian Ludwa.

Za reżyserię, scenografię i obsługę techniczną odpowiedzialni byli: Dawid Habas, Ks. Daniel Świątek przy współpracy p. Anety Kuty oraz Julii Wielgosz a także S. Moniki Radeckiej, p. Kingi Wrony, p. Anny Olszewskiej, p. Michała Janasia i Piotra Miękiny (realizacja dźwięku).

Dziękujemy również Parafii Katedralnej w Tarnowie oraz sponsorom: firmie “Dom Techniczny rolnika” w Tarnowie, Hurtowni “JWD ŚWIERCZEK I WSPÓLNICY”, oraz Zakładowi Pogrzebowemu „PIĄTEK”

Wielkie podziękowania kierujemy również do rodziców młodych aktorów, za cierpliwość, dyspozycyjność i wszelką pomoc. 

 

Foto: Przemysław Rura

 

 

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top