23 sierpnia 2998 roku pierwsze Siostry Misjonarki przyjechały do Tarnowa, aby rozpocząć pracę w nowej placówce przy parafii Katedralnej. 

W niedzielę 18 czerwca 2023 odbyły się obchody Jubileuszu 25-lecia naszej pracy i z tej okazji o godz. 12.00 uroczystej Eucharystii w Katedrze przewodniczył biskup Stanisław Salaterski. To z jego inicjatywy mogłyśmy tutaj przyjechać, ponieważ w latach 1995-2014 był proboszczem parafii katedralnej. 

Na uroczystości zgromadzili się licznie parafianie oraz zaproszeni goście - przełożona generalna Matka Ewa Kaczmarek, siostry radne oraz siostry pracujące kiedyś w Katedrze. Niestety, ze względu na obecnie pełniące obowiązki wiele z nich nie mogło przyjechać. Cieszyłyśmy się także obecnością rodziców sióstr, które pochodzą z Tarnowa. 

Na koniec Mszy Świętej przedstawiciele parafian złożyli siostrom piękne podziękowania i życzenia, a dzieci ze scholki zaśpiewały dla nas „Oby tylko Chrystus był głoszony...”. Miłym zaskoczeniem był bukiet z 36 białych róż - po jednej dla każdej siostry, która przez te lata pracowała w Katedrze. Każda z obecnych w kościele sióstr otrzymała różę, a pozostałe zostały wręczone Matce Ewie. Kilka sióstr napisało wspomnienia ze swojego pobytu w Tarnowie, które w formie wystawy zostały zaprezentowane przed kościołem. 

Nasz jubileusz wpisał się w program innego wydarzenia, które miało miejsce w sobotę na Placu Katedralnym. Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Biblos” we współpracy z naszą parafią już po raz drugi zorganizowało Festiwal Dobrej Książki. Tegoroczny temat związany był z książkami dla dzieci, dlatego do panelu dyskusyjnego została zaproszona s. Ines Krawczyk, która pisze piękne opowiadania, a na co dzień pracuje m.in. w Wydawnictwie Św. Wojciecha w Poznaniu. Siostry Misjonarki odpowiadały również za przygotowanie w świetlicy parafialnej gier i zabaw dla dzieci, a także miałyśmy stoisko z modlitewnikami i obrazkami, aby podzielić się naszym charyzmatem. 

Z całego serca dziękujemy każdej siostrze, która posługiwała w naszej parafii przez te lata, bo tę historię tworzymy wspólnie. Dziękujemy parafianom i wszystkim, którzy okazują tak wielką dobroć, serdeczność i sympatię każdej z nas, jak i całej wspólnocie. 

Na koniec bardzo serdecznie dziękujemy księdzu prałatowi Adamowi Nicie, proboszczowi parafii katedralnej, za wieloletnią dobrą i owocną współpracę i wielkie serce, które nam okazuje oraz za pomoc w przygotowaniu uroczystości. 

S. Agnieszka

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top