Nasza przygoda z Medjugorie po raz pierwszy rozpoczęła się rok temu. Wybraliśmy się wtedy rodzinnie, bez grupy. Swoim samochodem odwiedziliśmy znane wszystkim pielgrzymom miejsca. Jednak po powrocie do Polski czuliśmy wielki niedosyt. Stwierdziliśmy już wtedy, że musimy w to miejsce jeszcze kiedyś wrócić. Więc gdy tylko nadarzyła się okazja, długo nie zastanawiając się, zapisaliśmy się na pielgrzymkę zorganizowaną przez tarnowską Katedrę. 

Wiedzieliśmy, że będzie to dosyć trudne, ponieważ nasze dziecko ma 8 lat, a czeka nas długa droga do pokonania. Na szczęście nasze obawy szybko się rozpierzchły. Po wyjeździe z Tarnowa w autokarze zrobiła się bardzo fajna atmosfera. Poznaliśmy mnóstwo miłych i życzliwych ludzi, z którymi zaczęliśmy modlitwę poprzez śpiew. A nasza córka bardzo to lubi i od razu się do nas dołączyła. 

 

Będąc już na miejscu, mimo zmęczenia, staraliśmy się skorzystać z całego programu, który przygotował ksiądz Marian. Dodajmy, że w tym dniu Kościół obchodził uroczystość Bożego Ciała. Byliśmy ciekawi, jak wygląda ten dzień w Medjugorie. 

W kolejnych dniach zaczęliśmy odwiedzać miejsca związane z objawieniami Maryi i już wtedy wiedzieliśmy, że nasz przyjazd tutaj to nie przypadek. Mocno poczuliśmy, że jesteśmy zaproszeni w to miejsce przez Maryję i z każdym kolejnym dniem tylko utwierdzaliśmy się w tym przekonaniu, tym bardziej, gdy uczestniczyliśmy w różnych wieczornych nabożeństwach na placu za kościołem św. Jakuba. 

Pewnego dnia wybraliśmy się do figury zmartwychwstałego Jezusa, ale ze względu na duże kolejki, nie udało nam się do niej dostać. Jednak już kolejnego dnia otrzymaliśmy tę łaskę i mogliśmy doświadczyć wypływającej z figury cieczy. To było dopełnienie całej pielgrzymki, ponieważ łzy same płynęły z oczu. 

Szczerze każdemu polecamy to święte miejsce. My pojechaliśmy by wzmocnić swoje serca i gdy wrócimy już do życia w codzienności, chcemy być mocniejsi w wierze. 

Nie było łatwo, ale na pewno warto. Do zobaczenia w Medjugorie

Foto: Ks. M. Kostrzewa

 

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top