Kilkadziesiąt osób zebrało się w naszej tarnowskiej Katedrze w piątkowy wieczór 16 października, aby modlić się w intencji swoich bliskich, rozsianych po całym świecie. Już po raz 35. odbyła się Jasnogórkska Noc Czuwania w intencji Polonii i jej duszpasterzy. Spotkaniu, które odbyło się dokładnie w 42. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową i w roku jego 100. rocznicy urodzin, towarzyszyło hasło: „W oparciu o Ewangelię i Eucharystię”.

 

W jasnogórskim sanktuarium, przed Obliczem Matki Bożej, modliły się Siostry Misjonarki Chrystusa Króla z domu głównego w Morasku z Matką Ewą Kaczmarek, przedstawiciele Księży z Towarzystwa Chrystusowego oraz niewielka grupa wiernych świeckich. My, ze względu na panujące w kraju warunki epidemiologiczne, nie mogliśmy zorganizować pielgrzymki z Tarnowa i udać się do Częstochowy, ale sytuacja ta pokazała nam nowe możliwości – po raz pierwszy przeżywaliśmy Noc Czuwania w naszej parafii.

Modlitewny wieczór rozpoczęliśmy o godz. 19.00 krótkim świadectwem s. Agnieszki o modlitwie i wartości adoracji, a po niej s. Monika opowiedziała o zagrożeniach i dobrych stronach emigracyjnego życia. Po tym wprowadzeniu rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Naszych bliskich rozsianych po świecie powierzaliśmy też wstawiennictwu Maryi w modlitwie różańcowej. O godz. 21.00 dzięki łączom internetowym mogliśmy przeżyć Apel w bezpośredniej łączności z Jasną Górą. Po nim odczytaliśmy osobiste intencje zapisywane już od kilku dni przez parafian w księdze intencji. Wieczór zakończyliśmy Eucharystią, którą sprawował Proboszcz ks. Adam Nita.

W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować czuwanie, w szczególności młodzieży z tarnowskiego Duszpasterstwa Akademickiego Tratwa.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top