W dniach 13 i 20 czerwca 2021 roku „na deskach” sceny w Auli Jana Pawła II wystawiony został spektakl „Jeszcze tej nocy”, który przygotowała grupa teatralna działająca przy naszej parafii. 

Autorem scenariusza jest Marcin Kobierski – aktor krakowskiego teatru Bagatela, współpracujący w wieloma chrześcijańskimi scenami teatralnymi – między innymi salezjańską sceną „Ziemia Boga”, czy też myślenickim teatrem Misterium.

Bohaterami sztuki są uczestnicy autokarowej pielgrzymki do Fatimy, którzy po drodze trafiają na nocleg do „bardzo dziwnego” pensjonatu, który okaże się….nie, nic więcej nie napiszemy, może się ktoś domyśli…. a  zainteresowanych odsyłamy do nagrania naszej sztuki oraz poniższej galerii fotograficznej ;-)

Wyrażamy wdzięczność wszystkim aktorom tak tym starszym jak i najmłodszym… a było ich wyjątkowo dużo — prawie 30 osób. Dziękujemy że mimo panującej pandemii oraz ogólnego rozluźnienia i zniechęcenia zmobilizowali się do tego, aby poprzez systematyczną pracę przerywaną różnymi zrozumiałymi sytuacjami losowymi (jakich w tym roku było sporo) przygotować nasze przedstawienie. Są wśród nich tacy którzy byli w tym projekcie od początku, jak i tacy którzy dołączyli do niego w ostatniej chwili w pewien sposób ratując całe przedsięwzięcie.

Dziękujemy również wszystkim przygotowującym dekoracje, obsłudze technicznej, osobą które pomogły nam skompletować kostiumy oraz rekwizyty.

Mamy nadzieję że nasz spektakl nie tylko się podobał, ale również wyzwolił w oglądających go widzach refleksję… nad życiem, jego sensem i tym co może w każdym z nas wydarzyć się „jeszcze tej nocy”

Nagranie spektaklu pochodzi z 13 jego premiery – 13 czerwca, a zdjęcia autorstwa P. Urszuli Świder z drugiego wykonania – 20 czerwca. Zapraszamy również do zobaczenia premierowej galerii przygotowanej przez Niezależny Serwis Informacyjny KADR