1. Siostry Nazaretanki dziękują za ofiary na zakup samochodu dla przewozu niepełnosprawnych podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy im. Św. Kingi w Tarnowie. Zebrana suma to: 5.559 zł
  2. W dniach 8-15 września zapraszamy na Tydzień Maryjny, który rozpoczniemy uroczystością odpustową ku czci Narodzenia NMP, patronki naszej diecezji i bazyliki katedralnej. Świętowanie rozpoczniemy w poniedziałek 7 września Mszą św. o godz. 18.00. Po tej Mszy zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu p. Arkadiusza Bialica. Uroczystej sumie odpustowej we wtorek o godz. 12.00, połączonej z procesją eucharystyczną, będzie przewodniczył biskup Stanisław Salaterski. 
  3. W trakcie Tygodnia Msze św. ‑ z okolicznościowym kazaniem głoszonym przez o. Maciej Fryzowicza, gwardiana Ojców Bernardynów w Tarnowie ‑ o godz. 9.00, 12.00 i 18.00, będą transmitowane przez internet. Ponadto Mszę św. o godz. 18.00 będzie transmitowało nasze diecezjalne radio RDN. O godz. 11.30 Godzinki ku czci Matki Bożej Bolesnej, o godz. 17.20 koronka do Siedmiu Boleści NMP, po Mszy św. wieczornej procesja wokół katedry z kopią słynącej łaskami Piety. Podczas wieczornej Eucharystii będziemy polecać we Mszy św. zbiorowej intencje przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej. 
  4. W ramach Tygodnia zapraszamy na Koncert „Jezus w Centrum”, który w tym roku wyjątkowo odbędzie się w katedrze a nie na Placu Katedralnym w piątek 11 września, po Mszy wieczornej. Poprowadzi go Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa. W niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 będziemy przeżywali uroczystość Pierwszej Komunii św. zaś o godz. 15.00 będziemy modlili się w intencjach małżeństw i rodzin, przeżywających srebrne i złote jubileusze. Zaproszenia do czcigodnych jubilatów zostały wysłane pocztą. Prosimy o potwierdzenie udziału we mszy jubileuszowej. Zaś wszystkim małżonków zachęcamy, aby w przyszłą niedzielę przyszli razem na Mszę św., aby wraz z innymi odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie. 
  5. Szczegółowy program Tygodnia Maryjnego można znaleźć w Wiadomościach Parafii Katedralnej, na stronie internetowej, na plakatach i w ogłoszeniach papierowych.
  6. Zachęcamy do włączenia się w całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Obecnie szczególnie potrzebujemy chętnych do podjęcia dyżurów o godz. 13.00 i 14.00 a także w soboty i w niedzielę. Chętnych prosimy o kontakt z koordynatorką p. Ewą (Tel. 604-177-132). Kontakt i szczegóły dotyczące adoracji można znaleźć na ulotkach wyłożonych obok prasy katolickiej.
  7. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” oraz wrześniowego numeru Wiadomości Parafii Katedralnej.
  8. Zmarł śp. Wiesław Radecki, tata siostry zakrystianki Moniki. Pogrzeb będzie w Szczurowej w poniedziałek o godz. 14.00. Ponadto w ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności ks. prof. Michał Bednarz, Genowefa Grzech, Mariusz Pływacz, Bogusław Siedleczka, Wiesław Kozioł i Franciszek Donepner. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Numer Konta parafialnego

83 1050 1562 1000 0012 0041 4215

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Transmisja Video

transmisja banner

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

transmisja banner

Alternatywny Kanał YOUTUBE

e-wydanie Wiadomości Parafii Katedralnej

 

Skrzynka intencji za wstawiennictwem MBB

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

V Synod Diecezjalny

 
Go to Top