1. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na zakup samochodu dla przewozu niepełnosprawnych podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy im. Św. Kingi w Tarnowie.
  2. We wtorek – mimo komplikacji związanych z epidemią ‑ rozpoczyna się nowy rok szkolny. Podczas Mszy św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 będziemy modlili się w intencji młodzieży i nauczycieli ze szkół średnich, o godz. 12.00 w intencji społeczności Szkoły Podstawowej nr 3. Na miarę możliwości zapraszamy do udziału we Mszy w katedrze a tych którzy nie będą mogli, zachęcamy do duchowej łączności przez transmisję internetową.
  3. W środę kapłani odwiedzą chorych z posługą duszpasterską przed pierwszym piątkiem miesiąca.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca września. W czwartek modlimy się w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msza św. o Sercu Bożym o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Od godz. 17.00 adorację prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.00. 
  5. Spotkania w najbliższym tygodniu: Akcja Katolicka w poniedziałek o godz. 17.00, Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym we wtorek o godz. 17.00, LSO (ministranci i lektorzy) oraz DSM w sobotę o godz. 9.30, Róże Różańcowe w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.
  6. We wtorek 8 września – odpustem parafialnym ku czci Narodzenia NMP – rozpoczniemy Tydzień Maryjny, który z powodu epidemii będzie skromniejszy. Kaznodzieją Tygodnia będzie o. Maciej Fryzowicz, gwardian klasztoru Ojców Bernardynów. Szczegółowy program Tygodnia znajduje się na plakatach, na stronie internetowej oraz w papierowej wersji ogłoszeń. 
  7. W dniach 4-8 września odbędzie się przeniesiony z lipca Odpust w Tuchowie. Szczegóły na plakacie.
  8. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”. 
  9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Władysław Rybak. Polecajmy jego dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.