1. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na zakup samochodu dla przewozu niepełnosprawnych podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy im. Św. Kingi w Tarnowie.
  2. We wtorek – mimo komplikacji związanych z epidemią ‑ rozpoczyna się nowy rok szkolny. Podczas Mszy św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 będziemy modlili się w intencji młodzieży i nauczycieli ze szkół średnich, o godz. 12.00 w intencji społeczności Szkoły Podstawowej nr 3. Na miarę możliwości zapraszamy do udziału we Mszy w katedrze a tych którzy nie będą mogli, zachęcamy do duchowej łączności przez transmisję internetową.
  3. W środę kapłani odwiedzą chorych z posługą duszpasterską przed pierwszym piątkiem miesiąca.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca września. W czwartek modlimy się w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msza św. o Sercu Bożym o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Od godz. 17.00 adorację prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.00. 
  5. Spotkania w najbliższym tygodniu: Akcja Katolicka w poniedziałek o godz. 17.00, Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym we wtorek o godz. 17.00, LSO (ministranci i lektorzy) oraz DSM w sobotę o godz. 9.30, Róże Różańcowe w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.
  6. We wtorek 8 września – odpustem parafialnym ku czci Narodzenia NMP – rozpoczniemy Tydzień Maryjny, który z powodu epidemii będzie skromniejszy. Kaznodzieją Tygodnia będzie o. Maciej Fryzowicz, gwardian klasztoru Ojców Bernardynów. Szczegółowy program Tygodnia znajduje się na plakatach, na stronie internetowej oraz w papierowej wersji ogłoszeń. 
  7. W dniach 4-8 września odbędzie się przeniesiony z lipca Odpust w Tuchowie. Szczegóły na plakacie.
  8. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”. 
  9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Władysław Rybak. Polecajmy jego dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Numer Konta parafialnego

83 1050 1562 1000 0012 0041 4215

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Transmisja Video

transmisja banner

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

transmisja banner

Alternatywny Kanał YOUTUBE

e-wydanie Wiadomości Parafii Katedralnej

 

Skrzynka intencji za wstawiennictwem MBB

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

V Synod Diecezjalny

 
Go to Top