1. W poniedziałek zapraszamy do katedry na apel pielgrzymkowy grupy I i IV Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Rozpoczęcie o godz. 19.00. W programie: nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej, Msza św. oraz Apel Jasnogórski.
  2. W środę przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w katedrze jak w dzień powszedni.
  3. W piątek Msza św. o godz. 18.00 przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej, w czasie której m.in. polecamy intencje rodziców, którzy utracili dziecko w wyniku poronienia, albo innej tragicznej sytuacji.
  4. W ciągu tygodnia zapraszamy do modlitwy: Koronką do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do soboty o godz. 15.00; różańcowej od poniedziałku do czwartku o godz. 17.20 i w sobotę o godz. 11.30, Koronką do Siedmiu Boleści NMP w piątek o godz. 17.20.
  5. W czasie wakacji w katedrze dyżur w konfesjonale jest tylko podczas Mszy św. a kancelaria jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 16.30-18.00, w sobotę w godz. 10.00-12.00. 
  6. Bóg zapłać za ofiary na rzecz pomocy mieszkańcom Bejrutu. W sumie zostało zebranych 4.272 zł. Ofiary zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas.
  7. Dziękujemy za pamięć i ofiary materialne, przeznaczone na utrzymanie parafii, złożone na składkę i wpłacone na konto.
  8. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”. 
  9. Przypominamy, że zgodnie ze wskazaniami epidemicznymi, podczas nabożeństw w kościele trzeba mieć założoną maseczkę albo przyłbicę. Dotyczy to także osób, które podejmują nocną adorację Najświętszego Sakramentu.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy będzie zbiórka do puszek, którą przeprowadzą Siostry Nazaretanki i wolontariusze na zakup samochodu dla przewozu niepełnosprawnych podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy im. Św. Kingi w Tarnowie.
  11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Władysław Majka, Ryszard Pawłowski oraz Marian Kołodziejczyk. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Numer Konta parafialnego

83 1050 1562 1000 0012 0041 4215

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Transmisja Video

transmisja banner

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

transmisja banner

Alternatywny Kanał YOUTUBE

e-wydanie Wiadomości Parafii Katedralnej

 

Skrzynka intencji za wstawiennictwem MBB

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

V Synod Diecezjalny

 
Go to Top