1. Jutro w poniedziałek 17 sierpnia o godz. 7.30 odbędzie się w katedrze Msza św., która rozpocznie 38 Pieszą Tarnowską Pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymi będą sztafetowo wychodzi na szlak pielgrzymi. W pierwszym dniu będą pielgrzymowały trzy grupy tarnowskie: Grupa 1 z 4, 2 i 3. W związku z tym 17 sierpnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, 8.00 i 9.00, a intencje przyjęte na godzinę 7.00 tj. za śp. Emila Nalezińskiego oraz Irenę Jewułę, na godz. 8.00 za śp. Łukasza Patyka oraz na godz. 9.00 za śp. Krzysztofa Urbasia (gr), zostaną odprawione o godz. 7.30. Jest możliwość odprawienia ww. intencji w innym terminie. W tym celu prosimy o zgłoszenie się do zakrystii, albo do kancelarii. Przepraszamy za zaistniałą zmianę.
  2. W ciągu tygodnia zapraszamy do modlitwy: Koronką do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do soboty o godz. 15.00, różańcowej od poniedziałku do czwartku o godz. 17.20 i w sobotę o godz. 11.30, Koronką do Siedmiu Boleści NMP w piątek o godz. 17.20.
  3. W czasie wakacji w katedrze dyżur w konfesjonale jest tylko podczas Mszy św. a kancelaria jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 16.30-18.00, w sobotę w godz. 10.00-12.00. 
  4. Dziękujemy za pamięć i ofiary materialne, przeznaczone na utrzymanie parafii, złożone na składkę i wpłacone na konto.
  5. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”. 
  6. Przypominamy, że zgodnie ze wskazaniami epidemicznymi, podczas nabożeństw w kościele trzeba mieć założoną maseczkę albo przyłbicę. Dotyczy to także osób, które podejmują nocną adorację Najświętszego Sakramentu,
  7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Kazimiera Pomianek, Oliwia Ciombor, Janina Grabacka ora Irena Solak. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Numer Konta parafialnego

83 1050 1562 1000 0012 0041 4215

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Transmisja Video

transmisja banner

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

transmisja banner

Alternatywny Kanał YOUTUBE

e-wydanie Wiadomości Parafii Katedralnej

 

Skrzynka intencji za wstawiennictwem MBB

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

V Synod Diecezjalny

 
Go to Top