1. Dzisiaj w kościele parafialnym, w tym także w katedrze, można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Warunkiem jest nawiedzenie kościoła parafialnego i wypełnienie następujących warunków: wykluczenie przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, Komunia św., odmówienie Wierzę i Ojcze nasz, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust można ofiarować za siebie, albo za dusze zmarłego. 
 2. Spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym we wtorek o godz. 17.00.
 3. W czwartek przypada święto Przemienia Pańskiego. Msze w katedrze jak w dni powszednie.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca sierpnia. W czwartek modlimy o powołanych do służby Bożej. W piątek Msza o Sercu Bożym o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Od godz. 17.00 adorację prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. 
 5. W przyszłą niedzielę składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 6. W czasie wakacji w katedrze dyżur w konfesjonale jest tylko podczas Mszy św. a kancelaria jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 16.30-18.00, w sobotę w godz. 10.00-12.00. W pierwszy czwartek miesiąca dodatkowo spowiedź od godz. 17.00 a w piątek miesiąca spowiedź będzie cały dzień.
 7. Dziękujemy za pamięć i ofiary materialne, przeznaczone na utrzymanie parafii, złożone na składkę i wpłacone na konto.
 8. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”. Jest również nowy, sierpniowy numer „Wiadomości Parafii Katedralnej”.
 9. Cały czas trwa zbiórka zakrętek plastikowych, które spieniężone będą przeznaczone na budowę studni głębinowych w Afryce. Zakrętki można składać do skrzynki, która umieszczona jest przy figurze św. Antoniego.
 10. W dniach 28-30 sierpnia 2020 r. w siedzibie Alegorii przy Pl. Kazimierza odbędzie się spotkanie dla kobiet pt. „Kobieta – boski projekt”. Szczegóły na plakacie oraz pod numerem telefony: 604-785-870.
 11. Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w Lisiej Górze, finansowany przez NFZ, udziela konsultacji i porad psychologicznych, prowadzi terapię, z których mogą skorzystać wszyscy ubezpieczeni do 21 roku życia. Kontakt i rejestracja: Tel. 690-975-975. Szczegóły na plakacie.
 12. Przypominamy, że zgodnie ze wskazaniami epidemicznymi, podczas nabożeństw w kościele trzeba mieć założoną maseczkę.
 13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Leokadia Krawczyk i Barbara Stachura. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Numer Konta parafialnego

83 1050 1562 1000 0012 0041 4215

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Transmisja Video

transmisja banner

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

transmisja banner

Alternatywny Kanał YOUTUBE

e-wydanie Wiadomości Parafii Katedralnej

 

Skrzynka intencji za wstawiennictwem MBB

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

V Synod Diecezjalny

 
Go to Top