1. Dzisiaj, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach o godz. 6.00 i 18.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów. Po Mszy św. można nabyć świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jak również Kalendarz Parafii Katedralnej na rok 2020. W zakrystii można już nabyć opłatki na stół wigilijny. 
 2. W tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca grudnia. W czwartek modlimy się w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. A po Mszy wieczornej zapraszamy na wieczór uwielbienia „Na fali Miłosierdzia”. W piątek Msza św. o Sercu Bożym o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Od godz. 17.00 adorację prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. Msza św. dla młodzieży w piątek o godz. 19.30. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.00. 
 4. Spowiedź przed I piątkiem miesiąca w czwartek od godz. 16.00, w piątek przez cały dzień, do Mszy św. wieczornej włącznie.
 5. W sobotę członków Róż Różańcowych zapraszamy na adwentowy dzień skupienia, który rozpocznie się o godz. 10.30. W programie: nabożeństwo pierwszo sobotnie, Msza św. a następnie Agapa w Domu Katechetycznym.
 6. Również w sobotę Siostry Misjonarki zapraszają na adwentowy dzień skupienia dziewczęta ze szkół podstawowych w godzinach 9.00-15.00. Szczegółowe informacje i zapisy u Sióstr Misjonarek.
 7. W niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, do której przygotowujemy się przez nowennę, odprawianą codziennie na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP jest świętem patronalnym Dziewczęcej Służby Maryjnej, dlatego podczas Mszy św. o godz. 12.00 najmłodsze dziewczęta zostaną przyjęte do DSM-u a starsze odnowią swoje przyrzeczenia. 
 8. Mszą św. o godz. 12.00 rozpocznie się także Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, w którym formują się dzieci, młodzież i małżeństwa. Zachęcamy małżeństwa do zainteresowania się tą formą pogłębienia wiary i duchowości małżeńskiej, która dokonuje się ramach małych wspólnot zwanych kręgami Domowego Kościoła. W naszej parafii od kilku miesięcy funkcjonuje jedna taka wspólnota małżeńska.
 9. Z okazji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy do wspólnej modlitwy starożytnym hymnem Akatyst, przygotowanym przez scholę, pod kierunkiem pana organisty Sławomira Barszcza, najpierw w sobotę o godz. 17.30, drugi raz w niedzielę o godz. 11.30.
 10. W przyszłą niedzielę zapraszamy także na spektakl teatralny pt. „Szansa”, przygotowany przez ks. Daniela z grupą teatralną, który rozpocznie się o godz. 16.00 w auli Jana Pawła II.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji zachęcamy do włączenia się w zbiórkę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 12. Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy – wraz z Siostrami Misjonarkami – wszystkich, którzy pozostają sami w wieczór wigilijny, tak starszych jak i młodszych, w tym samotne małżeństwa, na plebanię, na wspólną wieczerzę wigilijną. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii, albo w kancelarii. Prosimy również sąsiadów i znajomych, którzy wiedzą, że ktoś sam pozostaje w wieczór wigilijny, o przekazanie takiej informacji. Postaramy się indywidualnie do takich osób z zaproszeniem.
 13. Spotkania w tym tygodniu: Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym we wtorek o godz. 17.00, kandydaci i ministranci w sobotę o godz. 9.30, lektorzy o godz. 10.00.
 14. Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia, w tym ks. Marianowi Kostrzewie, który będzie przeżywał imieniny w przyszłą niedzielę. Niech dobry Bóg, przez wstawiennictwo świętych patronów obdarza Was obficie swoimi łaskami.
 15. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marian Orczyk i Roman Sowiźrał. Polecajmy ich duszw oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz święto tytularne Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii, pracujących w naszej parafii. Wszystkim składamy serdeczne życzenia, a intencje sióstr polecamy Panu Bogu szczególnie podczas Mszy św. o godz. 12.00.

 2. W czwartek przypada 10 rocznica sakry biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Zapraszamy do modlitwy za Pasterza Kościoła tarnowskiego, szczególnie podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00, celebrowaną przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej zapraszamy osoby, które w ostatnim tygodniu przeżywały peregrynację Piety w rodzinie.
 4. W piątek rozpoczyna się nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP, którą będziemy odprawiać na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00.
 5. W przyszłą niedzielę Adwentem rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w Roratach o godz. 6.00 i 18.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów. Od przyszłej niedzieli po Mszy św. będzie można nabyć świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jak również Kalendarz Parafii Katedralnej na rok 2020. W zakrystii można już nabyć opłatki na stół wigilijny.
 6. Dzisiaj młodzież prowadzi zbiórkę do puszek, w ramach akcji „Polak z sercem”. Ofiary z tej zbiórki przeznaczone są na pomoc Polakom mieszkającym na Białorusi i Ukrainie.W sobotę swoje imieniny będzie świętował ks. prof. Andrzej Zając. Ks. Profesorowi oraz wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Niech dobry Bóg, przez wstawiennictwo świętych patronów obdarza Was obficie swoimi łaskami.
 7. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w piątek o godz. 19.00.
 8. Inne spotkania w tym tygodniu: Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ we czwartek o godz. 17.00, schola przygotowująca śpiew Akatystu w czwartek o godz. 16.30, DSM w sobotę o godz. 9.30, Róże Różańcowe w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.
 9. Ministrantów i lektorów zapraszamy w sobotę na godz. 10.00 na Mszę św. w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Gumniskach, podczas której będzie miało miejsce błogosławieństwo nowych lektorów z parafii dekanatu Tarnów-Południe, w tym 3 z naszej parafii katedralnej
 10. W przyszłą sobotę, z racji III Plenarnej Sesji V SDT kancelaria będzie nieczynna.
 11. Siostry Misjonarki, zapraszają na adwentowy dzień skupienia dziewczęta ze szkół podstawowych, które odbędzie się w sobotę 7 grudnia w godzinach 9.00-15.00. Szczegółowe informacje i zapisy u Sióstr Misjonarek.

Transmisja Video

 

Zobacz transmisję na żywo z Tarnowskiej Katedry

Realizacja: AZTV.PL

V Synod Diecezjalny

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się