1. Decyzją Biskupa Tarnowskiego ks. Grzegorz Grych został mianowany administratorem parafii Łękawica. Gratulujemy ks. Grzegorzowi i polecamy jego posługę Panu Bogu przez wstawiennictwo Maryi, patronki naszej parafii. Intencje ks. Grzegorza będziemy polecali szczególnie podczas Mszy św. w niedzielę 16 lutego o godz. 12.00.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, modlitwa różańcowa o godz. 17.20.
 3. Jutro przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
 4. W środę przypada uroczystość poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Msze św. w tym dniu  będą sprawowane według porządku dnia powszedniego. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Pół godziny wcześniej będziemy modlili się Nieszporami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, tym bardziej, że wszyscy którzy w tym dniu nawiedzą bazylikę katedralną, po spełnieniu zwyczajnych warunków, mogą zyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie, albo za duszę w czyśćcu cierpiącą.
 5. Również w środę o godz. 17.00 będzie miał miejsce obrzęd wprowadzenia w urząd nowomianowanych kanoników gremialnych kapituły katedralnej ks. Romana Stafina i ks. Tomasza Rozkruta oraz kanonika honorowego ks. Czesława Górkę.
 6. Cały czas trwa peregrynacja kopii Piety katedralnej. Na stronie internetowej i w ogłoszeniach można znaleźć jej plan. Wszystkich, którzy w ostatnim tygodniu przeżywali peregrynację zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 18.00, podczas której będziemy modlili się w waszych intencjach. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy również osoby, które przeżyły stratę swojego dziecka w wyniku poronienia, albo innej tragicznej przyczyny.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 11.00.
 8. W przyszłą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, które jest równocześnie Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach św. O godz. 12.00 Msza św. dla osób konsekrowanych z całej diecezji. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na utrzymanie klasztorów klauzurowych. 
 9. Spotkania w przyszłym tygodniu: Akcja Katolicka w poniedziałek o godz. 17.00, Zelatorzy Róż Różańcowych we wtorek o godz. 17.00, Straż Honorowa NSPJ w czwartek o godz. 17.00, Parafialny Zespół Synodalny w piątek po Mszy wieczornej o godz. 18.45, Róże Różańcowe w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.
 10. W okresie ferii szkolnych spowiedź w katedrze będzie tylko podczas Mszy św. a kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 16.30-18.00 i w sobotę w godz. 10.00-12.00.
 11. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w lutym, po feriach.
 12. W dniu 3 marca podczas Mszy św. o godz. 18.00 kandydaci z klasy VIII otrzymają sakrament bierzmowania, z rąk bp Stanisława Salaterskiego. W związku z tym zapraszamy kandydatów i rodziców na Mszę św. w piątek 14 lutego na godz. 18.00, a po niej na spotkanie organizacyjne.
 13. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej i Caritas parafii katedralnej. W tym celu w zeznaniu podatkowym trzeba wpisać KRS Caritas (KRS: 0000211791) a w celach szczegółowych: „Katedra-Tarnów”. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych.
 14. Zapraszamy do nabycia Gościa Niedzielnego i Niedzieli w cenie 6 zł. 
 15. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jacek Karaś i Zdzisław Wróbel. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 1. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, modlitwa różańcowa o godz. 17.20.
 2. Cały czas trwa peregrynacja kopii Piety katedralnej. Na stronie internetowej i w ogłoszeniach można znaleźć jej plan. Wszystkich, którzy w ostatnim tygodniu przeżywali peregrynację zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 18.00, podczas której będziemy modlili się w waszych intencjach. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy również osoby, które przeżyły stratę swojego dziecka w wyniku poronienia, albo innej tragicznej przyczyny.
 3. Wczoraj rozpoczął się Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w modlitwie o tej ważnej intencji.
 4. Odwiedziny kolędowe w najbliższym tygodniu: dzisiaj w niedzielę 19 stycznia: Starodąbrowska 3-5; Lwowska 28, 28b, 30a, 32a, 32b, 34; poniedziałek 20 stycznia: Lwowska 36; Polna; Ochronek; osoby, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Kolęda rozpoczyna się niedzielę o godz. 14.00, w poniedziałek o godz. 15.30. Osoby, które w wyznaczonym terminie nie mogły przyjąć kolędy mogą to zrobić jutro w poniedziałek. Zgłosić można się dzisiaj w zakrystii.
 5. Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej zapraszają młodzież - dziewczęta i chłopców, na rekolekcje o przyjaźni i relacjachGłównym przewodnikiem w czasie tych spotkań będzie św. Aniela Merici, założycielka sióstr. Termin rekolekcji: 24 – 26 stycznia 2020, rozpoczęcie w piątek o 17.30 w Bursie Sióstr Urszulanek przy ul. Bema 13. Jest możliwość noclegu. Szczegóły dotyczące zgłoszenia na rekolekcji na plakacie.
 6. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej i Caritas parafii katedralnej. W tym celu w zeznaniu podatkowym trzeba wpisać KRS Caritas (KRS: 0000211791) a w celach szczegółowych: „Katedra-Tarnów”. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych.
 7. Zapraszamy do nabycia Gościa Niedzielnego i Niedzieli w nowej szacie graficznej w cenie 6 zł. 
 8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Piotr Grocholski, Samuel Obal, Beata Sak i Jerzy Kądziela. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

Transmisja Video

 

Zobacz transmisję na żywo z Tarnowskiej Katedry

Realizacja: AZTV.PL

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

V Synod Diecezjalny