1. Ze względu na sytuacją epidemiczną prosimy – bez względu na osobiste przekonania ‑ o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wskazań sanitarnych, w tym do zasłaniania ust i nosa w kościele. Warto pamiętać, że robimy to nie tylko ze względu na własne, ale także drugiego bezpieczeństwo i komfort uczestnictwa w nabożeństwie. Przy tej okazji zachęcamy tych, którym wiek lub zdrowie nie pozwalają, aby w kościele uczestniczyć we Mszy św. czy w nabożeństwie, do łączności duchowej przez transmisję internetową, za pośrednictwem katedralnej strony internetowej: katedratarnowska.pl
 2. Prosimy również na miarę możliwości sprawy kancelaryjne załatwiać telefonicznie. 
 3. W piątek o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Matce Bożej Bolesnej. Intencje na Mszę zbiorową można zgłaszać w kancelarii i za pośrednictwem strony internetowej naszej parafii.
 4. W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 12.30 i 17.30.
 5.  W przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielęMożliwość spowiedzi przed uroczystością Wszystkich Świętych od jutra codziennie – od rana do Mszy południowej włącznie i po południu od godz. 17.00.
 6. Zgodnie z dekretem Panitencjarii Apostolskiej w każdy dzień listopada ‑ a nie tylko przez Oktawę Wszystkich Świętych – można w tym roku zyskiwać odpusty zupełne za zmarłych. Warunkiem zyskana odpustu jest nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, z zachowaniem warunków ogólnych tj. stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, modlitwa Wierzę, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Warunek nawiedzenia cmentarza możemy spełnić także w katedrze schodząc do krypty biskupów tarnowskich i odmawiając tam modlitwę za zmarłych.

7.    Obok prasy katolickiej są wyłożone kartki na wypominki roczne i listopadowe. Można je składać w zakrystii i w kancelarii. Są one wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. 

8.    Tradycyjnie w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach były zbierane ofiary na utrzymanie seminarium duchownego w Tarnowie. W związku z epidemią zbiórka do puszek odbędzie się po każdej Mszy św. Bóg zapłać za złożone ofiary.

9.    Zmiana tajemnic różańcowych – z racji uroczystości Wszystkich Świętych - będzie w drugą niedzielę listopada.

 1. Dzisiaj po Mszy bliscy 5-letniej Sofiji Palii, pochodzącej z Ukrainy zbierają ofiary na pokrycie kosztów jej leczenia. Małą Sofiję czeka kosztowe leczenie w związku z wodogłowiem.
 2. Bóg zapłać także za ofiary na cele parafialne, tak złożone na tacę jak i wpłacone na konto parafialne.
 3. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” oraz październikowego numeru Wiadomości Parafii Katedralnej.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Bronisława Fiedorako, Maria Krzak, Stanisław Oduliński, Krystyna Ocłoń i Antoni Przyłęski. Polecajmy jego dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu.

 1. Jak wiadomo w związku z rozwojem epidemii miasto Tarnów znalazł się w strefie czerwonej. W związku z tym – bez względu na osobiste przekonania ‑ prosimy wszystkich o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wskazań sanitarnych, w tym do zasłaniania ust i nosa w kościele. Warto pamiętać, że robimy to nie tylko ze względu na własne, ale także drugiego bezpieczeństwo i komfort uczestnictwa w nabożeństwie.
 2. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych Biskup Tarnowski udzielił na terenie całej diecezji dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. Tych, którzy z niej skorzystają, gorąco zachęca do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem środków społecznego przekazu, oraz do uczestnictwa w niej w dni powszednie. Pamiętajmy przy tym – pisze Ksiądz Biskup ‑ o słowach naszego Zbawiciela – „Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego […], nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało […], ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym” (J 6 53-54). I prosi: „zachęcam wszystkich do wytrwałej modlitwy, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Nie zapominajmy także o osobach poświęcających swoje życie i zdrowie w walce ze skutkami pandemii i wspierajmy ich naszą modlitwą oraz życzliwością. Wszystkie nasze troski zawierzajmy ufnie Bogu w modlitwie różańcowej przez ręce Najświętszej Maryi Panny. Niech Ona wyprasza nam obfite błogosławieństwo i łaskę ustania pandemii”.
 3. Biorąc po uwagę wprowadzone ograniczenia dotyczące liczby wiernych uczestniczących w nabożeństwach informujemy, że w katedrze może jednorazowo przebywać do 140 osób.
 4. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Bóg zapłać za ofiary, które przeznaczone są na misje. Bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. zapraszamy do obejrzenia 13-minutowego filmu, który opowiada o pracy misyjnej kapłanów z naszej diecezji na kontynencie afrykańskim. 
 5. W piątek o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Matce Bożej Bolesnej. Jak w każdy czwarty piątek miesiąca podczas Mszy św. wieczornej modlimy za rodziców i rodziny, które doświadczyły utraty dziecka. Po Mszy św.przedstawiciele Fundacji SPES, która służy pomocą rodzicom po stracie dziecka, będą dyżurować w Poradni Rodzinnej, która mieści się w Domu Katechetycznym.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych - w dni powszednie o godz. 12.30 i 17.30, w niedzielę o 17.30. 
 7.  Obok prasy katolickiej są wyłożone kartki na wypominki roczne i listopadowe. Można je składać w zakrystii i w kancelarii. Są one wyrazem miłości i jedności całego Kościoła: pielgrzymującego na ziemi i tego, który przeszedł już granicę śmierci. Przy tej okazji zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i nie odkładanie jej na ostatni czas przed uroczystością Wszystkich Świętych. 

 8. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” oraz październikowego numeru Wiadomości Parafii Katedralnej.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszach bliscy 5-letniej Sofiji Palii, pochodzącej z Ukrainy będą zbierali ofiary na pokrycie kosztów jej leczenia. Mała Sofija ma wodogłowie.
 10. Bóg zapłać za ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrana kwota to 2.853 zł. Bóg zapłać także za ofiary na cele parafialne, tak złożone na tacę jak i wpłacone na konto parafialne.
 11. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi ks. Łukasz Matyka, senior wikariuszy posługujących w katedrze. Ks. Łukaszowi składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych łask, przez wstawiennictwo świętego patrona. Życzenia te wspieramy modlitwą, szczególnie podczas Mszy św. o godz. 12.00.
 12. 12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Zdzisław Szubert. Polecajmy jego dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu.

Numer Konta parafialnego

83 1050 1562 1000 0012 0041 4215

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Transmisja Video

transmisja banner

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

transmisja banner

Alternatywny Kanał YOUTUBE

e-wydanie Wiadomości Parafii Katedralnej

 

Skrzynka intencji za wstawiennictwem MBB

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

V Synod Diecezjalny