Siostry i Bracia!

Biskup Tarnowski opublikował notę (pełny tekst poniżej) do dekretu z dnia 24 marca 2020 r., która zmodyfikowała niektóre z wcześniejszych zaleceń. Tym samym informuję, że w Bazylice Katedralnej w Tarnowie:

  1. We Mszy św. mogą uczestniczyć osoby, które zamówiły Mszę św. (w sumie maksymalnie 5 osób). Proszę, aby wcześniej zgłosić swoje uczestnictwo dzwoniąc na numer telefonu Księdza Dyżurnego: 506-824-893.
  2. Dyżur w konfesjonale trwa cały dzień od 6.30 do 20.30. Nie ma potrzeby wcześniejszego zgłoszenia przez telefon, przy zachowaniu zasady, że w kościele znajduje się maksymalnie 5 osób.
  3. Jest możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu, przy zachowaniu rygoru obecności w kościele maksymalnie 5 osób.
  4. Kancelaria Parafialna jest nieczynna do odwołania. Wszelkie sprawy proszę zgłaszać telefonicznie dzwoniąc na numer telefonu parafialnego: 14-621-45-01 lub numer księdza dyżurnego: 506-824-893, lub księdza proboszcza: 605-960-855.

Zachęcam, aby z tych możliwości korzystać roztropnie, mając na uwadze nie tylko swoje dobro, ale również dobro innych. Pamiętajmy, że w tej nadzwyczajnej sytuacji warto zostać w domu i korzystać z łączności duchowej, wspomaganej transmisją internetową, przez stronę internetową naszej parafii oraz przez youtube.com.

Zapraszam do modlitwy różańcowej o godz. 20.30, pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego.

Ks. Adam Nita - proboszcz

DEKRET BISKUPA TARNOWSKIEGO Z DNIA 24 MARCA 2020 W ZWIĄZKU ZE STANEM EPIDEMII W POLSCE

NOTA DO DEKRETU Z 24 MARCA 2020

W związku z zaleceniami KEP dla Kościoła w Polsce, Biskup Tarnowski w dniu dzisiejszym zatwierdził poniższe zalecenia uzupełniające Dekret z 24 marca 2020 roku:

„Od dnia 25 marca w każdej Mszy Świętej lub w innych celebracjach może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl). Zatem oprócz kapłanów i kilku niezbędnych usługujących (np. kościelny, organista, kleryk) mogą to być wyłącznie osoby życia konsekrowanego oraz zamawiające intencję mszalną, które chęć swojego uczestnictwa zgłosiły uprzednio proboszczowi miejsca. Dotyczy to także Mszy św. żałobnej w dniu pogrzebu bez udziału ciała zmarłego.

Kościoły mają pozostawać otwarte w ciągu dnia, z zachowaniem wymogu, by nigdy nie przebywało w nich więcej niż 5 osób równocześnie. Informację o tym należy wywiesić na drzwiach kościołów, a także przekazać ją wiernym drogą internetową. W obecnej sytuacji – odpowiadając na apel władz państwowych – raz jeszcze gorąco proszę wszystkich wiernych o pozostanie w domach i łączenie się na sposób duchowy z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie w naszych kościołach”.

 

Numer Konta parafialnego

83 1050 1562 1000 0012 0041 4215

Bóz zapłać za wszelkę życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Transmisja Video

transmisja banner

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

transmisja banner

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Skrzynka intencji za wstawiennictwem MBB

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

V Synod Diecezjalny