1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Tygodnia Maryjnego, który zakończymy we wtorek, świętem Matki Bożej Bolesnej. Msze św. w poniedziałek – w święto Podwyższenia Krzyża ‑ tak jak w dzień powszedni, we wtorek – w święto Matki Bożej Bolesnej ‑ podobnie, plus Msza św. o godz. 15.00. We wtorek, po Mszy św. wieczornej wyruszamy w procesji z kopią Piety ulicami Starówki: Plac Katedralny, Rynek, Żydowska, Brama Pilzneńska, Wałowa, Katedralna. Szczegółowy program znajduje się w „Wiadomościach Parafii Katedralnej” i w ogłoszeniach.
 2. Dziękujemy o. Maciejowi Fryzowiczowi, gwardianowi klasztoru Ojców Bernardynów w Tarnowie za posługę słowa w czasie Tygodnia Maryjnego. We wtorek składka zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona jako wsparcie remontu elewacji kościoła Ojców Bernardynów. 
 3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 uroczystość Pierwszej Komunii św. a o godz. 15.00 Msza św. w intencji małżonków świętujących jubileusze małżeńskie. 
 4. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek, która będzie przeznaczona na pomoc dla Ziemi Świętej. Jest to w zamian za ofiary, które dotychczas tradycyjnie były składany przy okazji adoracji krzyża w Wielki Piątek.
 5. We czwartek po Mszy św. wieczornej wieczór uwielbienia „Na fali Miłosierdzia”.
 6. W sobotę spotkanie popielgrzymkowe grupy Najświętsza Maryja i św. Wincentego, które rozpocznie Msza św. wieczorna.
 7. Spotkania w najbliższym tygodniu: Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek o godz. 16.30, DSM w sobotę o godz. 9.30, ministranci i kandydaci w sobotę o godz. 9.30, lektorzy o godz. 10.00.
 8. W czwartek 24 września Mszą św. wieczorną rozpocznie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII oraz ich rodziców. Przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania odbywa się w parafii zamieszkania kandydatów, bez względu na to gdzie uczęszczają do szkoły.
 9. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tarnowie organizuje Kurs Przedmałżeński. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dziś (13 września) o godz. 16:00 w salce katechetycznej.
 10. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” oraz wrześniowego numeru Wiadomości Parafii Katedralnej.
 11. Komenda Miejska Policji przestrzega przed oszustami, którzy dzwonią, nierzadko do osób starszych, próbując wyłudzić pieniądze. Wszelkie podejrzane telefony i prośby o przekazanie pieniędzy na wskazane konta, albo przekazanie ich jakimś nieznanym osobom, należy jak najszybciej zgłosić na Policję, albo – przed podjęciem jakichkolwiek działań ‑ koniecznie powiadomić o nich znajomych, albo rodzinę.
 12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Józefa Lichaj, Elżbieta Zajezierska, Andrzej Mizera oraz Ignacy Pawlaczek. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.