1. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, modlitwa różańcowa o godz. 17.20.
  2. Cały czas trwa peregrynacja kopii Piety katedralnej. Na stronie internetowej i w ogłoszeniach można znaleźć jej plan. Wszystkich, którzy w ostatnim tygodniu przeżywali peregrynację zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 18.00, podczas której będziemy modlili się w waszych intencjach. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy również osoby, które przeżyły stratę swojego dziecka w wyniku poronienia, albo innej tragicznej przyczyny.
  3. Wczoraj rozpoczął się Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w modlitwie o tej ważnej intencji.
  4. Odwiedziny kolędowe w najbliższym tygodniu: dzisiaj w niedzielę 19 stycznia: Starodąbrowska 3-5; Lwowska 28, 28b, 30a, 32a, 32b, 34; poniedziałek 20 stycznia: Lwowska 36; Polna; Ochronek; osoby, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie. Kolęda rozpoczyna się niedzielę o godz. 14.00, w poniedziałek o godz. 15.30. Osoby, które w wyznaczonym terminie nie mogły przyjąć kolędy mogą to zrobić jutro w poniedziałek. Zgłosić można się dzisiaj w zakrystii.
  5. Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej zapraszają młodzież - dziewczęta i chłopców, na rekolekcje o przyjaźni i relacjachGłównym przewodnikiem w czasie tych spotkań będzie św. Aniela Merici, założycielka sióstr. Termin rekolekcji: 24 – 26 stycznia 2020, rozpoczęcie w piątek o 17.30 w Bursie Sióstr Urszulanek przy ul. Bema 13. Jest możliwość noclegu. Szczegóły dotyczące zgłoszenia na rekolekcji na plakacie.
  6. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej i Caritas parafii katedralnej. W tym celu w zeznaniu podatkowym trzeba wpisać KRS Caritas (KRS: 0000211791) a w celach szczegółowych: „Katedra-Tarnów”. Na stronie internetowej Caritas (www.caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych.
  7. Zapraszamy do nabycia Gościa Niedzielnego i Niedzieli w nowej szacie graficznej w cenie 6 zł. 
  8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Piotr Grocholski, Samuel Obal, Beata Sak i Jerzy Kądziela. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

Kontakt: Siostra Martyna Żołądek,
tel: 506 180 525

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top