1. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. We wtorek na Mszę św. roratnią o godz. 18.00 zapraszamy rodziców z dziećmi, które przygotowują się do I Komunii św.
 3. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców uczniów kl. VIII, a po jej zakończeniu na spotkanie organizacyjne, dotyczące bierzmowania. 
 4. W piątek zapraszamy do modlitwy koronką do Siedmiu Boleści NMP o godz. 17.20, a po Mszy na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy uczestników całodobowej adoracji i wszystkich chętnych.
 5. Przy tej okazji zapraszamy codziennie od poniedziałku do czwartku do modlitwy różańcowej o godz. 17.20 a w sobotę o godz. 11.30, oraz do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 6. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 12.00 abp Henryk Nowacki włączy 19 chłopców z naszego dekanatu do grona lektorów. 
 7. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 i 18.00 oraz w sobotę o godz. 6.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów. Na Roraty wieczorne szczególnie zapraszamy dzieci z rodzicami.
 8. Po Mszy św. można nabyć świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece 9 zł. Przy wyjściu z katedry można również zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie parafii, w tym kosztów związanych z pracą świeckich pracowników parafii. Jest też do nabycia Kalendarz Katedralny na rok 2024 w cenie 10 zł.
 9. Dzieci ze świetlicy „U Jana Pawła II” prowadzą kiermasz ozdób świątecznych. Ofiary będą przeznaczone na wyjazd podczas ferii zimowych.
 10. Młodzież, ze Szkolnego Koło Caritas z SP3 organizuje w sobotę 16 grudnia, w godzinach 8.00-18.00, zbiórkę żywności na terenie sklepów Biedronka, przy ul. Ducha, oraz ul. Dąbrowskiego 8 i 10. Prosimy o przekazywanie produktów, które będą rozdzielane potrzebującym przez Caritas Parafii Katedralnej.
 11. Spotkania w tym tygodniu: kandydaci na ministrantów w poniedziałek o godz. 16.00, lektorzy o godz. 19.00, ministranci w środę o godz. 16.00, grupa młodzieżowa w piątek o godz. 19.00, DSM w sobotę o godz. 9.30.
 12. W tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy jeszcze dzisiaj zgłosić w zakrystii chorych, którzy chcą z niej skorzystać Nie dotyczy to tych, do których kapłani przychodzą przez cały rok z okazji I piątku. Dziękujemy dzieciom i młodzieży, którzy przygotowali dla chorych ręcznie zrobione kartki świąteczne.
 13. Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy – wraz z Siostrami Misjonarkami – wszystkich, którzy pozostają sami w wieczór wigilijny, tak starszych jak i młodszych, w tym samotne małżeństwa, na plebanię, na wspólną wieczerzę wigilijną. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału w zakrystii, albo w kancelarii. 
 14. Jutro swoje imieniny będzie świętował ks. Daniel Świątek, senior wikariuszy. Ks. Danielowi oraz wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu imieniny i urodziny składamy serdeczne życzenia, dołączając dar modlitwy. 
 15. Zapraszamy do nabywania tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego i Niedzieli, które mogą być bardzo pomocne w stałej formacji chrześcijańskiej. Zachęcamy też do nabycia nowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej”, który tym razem ukazał się w nowym formacie, i w nowej szacie graficznej. Sugerowana ofiara 5 zł.
 16. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji serdecznie zaprasza na XIII Forum Formacyjne „Oto Ciało Moje”, które odbędzie się w dniu 20 stycznia 2024 r. Gośćmi tegorocznego spotkania będą: bp Artur Ważny, o. Tomasz Gałuszka, s. Anna Maria Pudełko, p. Karol Sobczyk, p. Grzegorz Górny oraz p. Jacek Dziedzina. Zapisy i informacje na stronie internetowej Forum Formacyjnego www.fftarnow.pl, na stronie i Facebook’u Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji oraz na plakatach.
 17. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Jerzy Kogut. Zmarł Adolf Jaworowski wikariusz parafii katedralnej w latach 1960-1969 oraz ks. Tadeusz Kordys, wikariusz katedralny w latach 1986-1992. Polecajmy ich dusze oraz naszych bliskich zmarłych Bożemu miłosierdziu.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top