1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w sprzątanie katedry przed sesją kończącą synod diecezjalny i za złożone dzisiaj ofiary a przed przeznaczone na pokrycie kosztów malowania zakrystii i konieczny remont zaplecza kuchennego u sióstr.
 2. Dyrektor naszego diecezjalnego radia RDN dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. W sumie została zebrana kwota 4.944 złotych. Ksiądz Dyrektor zaprasza do słuchania koncertu życzeń na antenie radia w dniu 10 grudnia br., w godz. 13.00-14.00, gdzie będzie dedykacja dla naszej parafii.
 3. Dzisiaj - I niedzielą Adwentu ‑ rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W naszej parafii przeżywamy go pod hasłem „Życie jest światłością ludzi”. To temat trzeciego roku nowenny. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 i 18.00 oraz w sobotę o godz. 6.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów. Na Roraty wieczorne szczególnie zapraszamy dzieci z rodzicami. Dla dzieci mamy przygotowane plansze z naklejkami.
 4. Od dzisiaj po Mszy św. można nabyć świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za małe świece wynosi 9 zł. a za duże 24 zł. Przy wyjściu z katedry można również zaopatrzyć się w pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie parafii, w tym kosztów związanych z pracą świeckich pracowników parafii. Jest też do nabycia Kalendarz Katedralny na rok 2024 w cenie 10 zł.
 5. Dzisiaj i przez następne niedziele dzieci ze świetlicy „U Jana Pawła II” prowadzą kiermasz ozdób świątecznych. Ofiary będą przeznaczone na wyjazd podczas ferii zimowych.
 6. W środę na Roraty wieczorne a po nich na spotkanie ze św. Mikołajem zapraszamy dziewczęta z DSM, ministrantów i lektorów, dzieci ze świetlicy „U Jana Pawła”, scholę dziecięcą.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca grudnia zapraszamy do modlitwy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołanie kapłańskie i zakonne.
 8. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. jak w dzień powszedni. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 najmłodsze dziewczęta zostaną przyjęte do Dziewczęcej Służby Maryjnej a starsze odnowią swoje przyrzeczenia. Nowennę przed Niepokalanym Poczęciem NMP, odprawiamy na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00.
 9. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia po Mszy wieczornej schola sanktuaryjna wykona starożytny hymn ku czci Niepokalanej „Akatyst”. Zaprasza do wspólnej modlitwy śpiewem.
 10. W sobotę na godz. 15.00 zapraszamy do katedry na adwentowy dzień skupienia osoby żyjące w związkach niesakramentalnych.
 11. W przyszłą niedzielę Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji będziezbiórkę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 12. Spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym we wtorek o godz. 17.00.
 13. We piątek swoje imieniny będzie świętował ks. Marian Kostrzewa. Ks. Marianowi oraz wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu imieniny i urodziny składamy serdeczne życzenia, dołączając dar modlitwy. 
 14. Po niedzieli 12 grudnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy chcą z niej skorzystać Nie dotyczy to tych, do których kapłani przychodzą przez cały rok z okazji I piątku. 
 15. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stanisław Bania. Polecajmy zmarłych, w tym z naszych rodzin, Bożemu miłosierdziu.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top