1. Dzisiaj przeżywamy w całym Kościele VII Światowy Dzień Ubogich. Przez modlitwę, ale także przez czynną pomoc ubogim włączmy się w jego obchody. Można to uczynić wrzucając ofiarę do skarbony przy św. Antonim, podzielenie się żywnością zaopatrując lodówkę – jadłodzielnię, która znajduje się przy budynku katechetycznym od strony ul. Kapitulnej. Można też przekazać żywność, ubrania, bieliznę (szczególnie męską) do siedziby Caritas, która znajduje się w Domu Katechetycznym. 
 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz święto tytularne Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii, pracujących w naszej parafii. Uroczystej Mszy św. o godz. 10.30 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 12.00 sześciu chłopców otrzyma komże i zosta
 3. Dziękujemy ks. Janowi Bartoszkowi, dyrektorowi radia RDN Małopolska i Nowy Sącz za głoszone słowo Boże. Dziękujemy również za ofiary do puszek na rzecz radia.
 4. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz święto tytularne Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii, pracujących w naszej parafii. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 sześciu chłopców otrzyma komże i zostanie włączonych do grupy kandydatów do posługi ministranta.
 5. Kapłani z posługą sakramentalną udadzą się do chorych po drugiej niedzieli Adwentu tj. po 12 grudnia. Prosimy o zgłaszanie tych chorych, którzy chcieliby skorzystać z posługi sakramentalnej przed świętami. Nie dotyczy to tych, do których kapłani przychodzą przez cały rok z okazji I piątku. Jest też możliwość przyniesienia Komunii św. chorym do domu w każdą niedzielę, przez nadzwyczajnego szafarza Komunii św. Kto chciałby skorzystać z tej możliwości prosimy o zgłoszenie w zakrystii, albo w kancelarii.
 6. W poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Niepokalanej, objawiającej Cudowny Medalik, którego noszenie jest jednym z warunków przynależności do Rycerstwa Niepokalanej. W związku z tym na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich członków Rycerstwa, aby wspólnie odnowić akt oddania się Niepokalanej. Zapraszamy też wszystkich chętnych, którzy chcą dołączyć do Rycerstwa.
 7. We wtorek przypada 14 rocznica konsekracji biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Polecajmy w modlitwie Pasterza naszej diecezji. Naszymi modlitwami otoczmy również ks. prof. Andrzeja Zająca oraz ks. Andrzeja Sułka, którzy w czwartek będą przeżywali swoje imieniny.
 8. W środę rozpoczynamy nowennę przed Niepokalanym Poczęciem NMP, która będzie odprawiana na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00.
 9. W czwartek zapraszamy do pomocy w sprzątaniu katedry przed świętami, ale także przed uroczystą sesją kończącą synod naszej diecezji. Rozpoczniemy po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy starszych i młodszych, dla każdego znajdzie się jakieś zajęcie, a przy okazji będzie można bardziej zapoznać się z naszą świątynią.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca grudnia. W piątek Msza św. wotywna o Sercu Jezusa o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Od godz. 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. Z racji przygotowania do uroczystej sesji kończącej V SDT nie będzie Mszy św. dla młodzieży o godz. 19.30. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
 11. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP będzie wyjątkowo o godz. 17.00. Bowiem przed południem o godz. 10.00 rozpocznie się w katedrze sesja kończąca V SDT, a po niej będzie celebrowana uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Z tej też racji w sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Intencja przyjęta na tę godzinę będzie odprawiona o godz. 18.00. 
 12. Z racji zakończenia synodu zapraszamy z piątku na sobotę do nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu z podziękowaniem za dzieło synodu jak i z prośbą o dobre jego owoce dla naszej diecezji. Będziemy też prosić o święte powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja w ciszy, od godz. 21.00 do 6.00 rano będzie miała miejsce w nawie Najświętszego Sakramentu. Do udziału zapraszamy wszystkich, szczególnie uczestników całodobowej adoracji, którym przez cały czas towarzyszyła intencja modlitwy za synod.
 13. W przyszłą niedzielę Adwentem rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach o godz. 6.00 i 18.00. Od przyszłej niedzieli po Mszy św. będzie można nabyć świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, jak również opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie parafii, w tym na pokrycie części kosztów ogrzewania katedry.
 14. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na malowanie zakrystii jak również konieczny remont zaplecza kuchennego u sióstr. 
 15. Już dzisiaj można być Kalendarz Katedralny na rok 2024, który jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z katedry. Ofiara 10 zł.
 16. Oddział KSW w Tarnowie zapraszana XI Forum Nauczycieli i Wychowawców „Wychowawcy na współczesne czasy” in memoriam ks. prof. Michała Drożdża, które odbędzie się 29 listopada br. w auli C017 Akademii Tarnowskiej. Szczegóły na plakatach.
 17. W ostatnim tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Helena Broniszewska i Aleksandra Wyszkowska. Polecajmy zmarłych, w tym z naszych rodzin, Bożemu miłosierdziu.
 18. nie włączonych do grupy kandydatów do posługi ministranta.
 19. W przyszłą niedzielę słowo Boże będzie głosił ks. Jan Bartoszek, dyrektor radia RDN Małopolska i Nowy Sącz. Po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na rzecz radia.
 20. Spotkania w najbliższym tygodniu: kandydaci na ministrantów w poniedziałek o godz. 16.00, lektorzy o godz. 19.00, ministranci w środę godz.. 16.00, schola sanktuaryjna w czwartek po Mszy wieczornej, grupa młodzieżowa w piątek o godz. 19.00, DSM w sobotę o godz. 9.30, scholka dziecięca w niedzielę o godz. 11.00.
 21. Siostry Karmelitanki z ul. Krzyskiej w Tarnowie zapraszają w poniedziałek 20 listopada, we wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego na Mszę św. na godz. 18.00.
 22. Przypominamy, że w sobotę 2 grudnia br. o godz. 10.00 rozpocznie się w katedrze sesja kończąca V Synod Diecezji Tarnowskiej, a po niej będzie celebrowana uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. W związku z tym w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Intencja przyjęta na tę godzinę będzie odprawiona o godz. 18.00. Jeżeli ofiarodawcy chcieliby inny termin proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii, w celu ustalenia terminu Mszy św. W związku z sesją synodalną ulegnie zmianie godzina grudniowego nabożeństwa pierwszosobotniego, na godz. 17.00. 
 23. Oddział KSW w Tarnowie zapraszana XI Forum Nauczycieli i Wychowawców „Wychowawcy na współczesne czasy” in memoriam ks. prof. Michała Drożdża, które odbędzie się 29 listopada br. w auli C017 Akademii Tarnowskiej. Szczegóły na plakatach.
 24. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Leokadia Kozłowska. Zmarł ks. Zbigniew Krzyszowski, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Tarnowie, przed laty wikariusz parafii katedralnej. Polecajmy zmarłych, w tym z naszych rodzin, Bożemu miłosierdziu.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top