1. Dzisiaj przeżywamy w całym Kościele VII Światowy Dzień Ubogich. Przez modlitwę, ale także przez czynną pomoc ubogim włączmy się w jego obchody. Można to uczynić wrzucając ofiarę do skarbony przy św. Antonim, podzielenie się żywnością zaopatrując lodówkę – jadłodzielnię, która znajduje się przy budynku katechetycznym od strony ul. Kapitulnej. Można też przekazać żywność, ubrania, bieliznę (szczególnie męską) do siedziby Caritas, która znajduje się w Domu Katechetycznym. 
  2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz święto tytularne Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii, pracujących w naszej parafii. Uroczystej Mszy św. o godz. 10.30 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 12.00 sześciu chłopców otrzyma komże i zostanie włączonych do grupy kandydatów do posługi ministranta.
  3. W przyszłą niedzielę słowo Boże będzie głosił ks. Jan Bartoszek, dyrektor radia RDN Małopolska i Nowy Sącz. Po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na rzecz radia.
  4. Spotkania w najbliższym tygodniu: kandydaci na ministrantów w poniedziałek o godz. 16.00, lektorzy o godz. 19.00, ministranci w środę godz.. 16.00, schola sanktuaryjna w czwartek po Mszy wieczornej, grupa młodzieżowa w piątek o godz. 19.00, DSM w sobotę o godz. 9.30, scholka dziecięca w niedzielę o godz. 11.00.
  5. Siostry Karmelitanki z ul. Krzyskiej w Tarnowie zapraszają w poniedziałek 20 listopada, we wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego na Mszę św. na godz. 18.00.
  6. Przypominamy, że w sobotę 2 grudnia br. o godz. 10.00 rozpocznie się w katedrze sesja kończąca V Synod Diecezji Tarnowskiej, a po niej będzie celebrowana uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. W związku z tym w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Intencja przyjęta na tę godzinę będzie odprawiona o godz. 18.00. Jeżeli ofiarodawcy chcieliby inny termin proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii, w celu ustalenia terminu Mszy św. W związku z sesją synodalną ulegnie zmianie godzina grudniowego nabożeństwa pierwszosobotniego, na godz. 17.00. 
  7. Oddział KSW w Tarnowie zapraszana XI Forum Nauczycieli i Wychowawców „Wychowawcy na współczesne czasy” in memoriam ks. prof. Michała Drożdża, które odbędzie się 29 listopada br. w auli C017 Akademii Tarnowskiej. Szczegóły na plakatach.
  8. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Leokadia Kozłowska. Zmarł ks. Zbigniew Krzyszowski, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Tarnowie, przed laty wikariusz parafii katedralnej. Polecajmy zmarłych, w tym z naszych rodzin, Bożemu miłosierdziu.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top