1. Dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszek na  „Kościół w potrzebie”, organizację katolicką, która prowadzi działania pomocowe dla prześladowanych chrześcijan. 
  2. We wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, które przygotowują się do I Komunii. Po Mszy będzie jeszcze spotkanie w Domu Katechetycznym.
  3. W środę modlimy za misje. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na ich wsparcie.
  4. W środę 15 listopada zapraszamy do Domu Katechetycznego na godz. 19.00 na „Wieczór poetycki”, organizowany przez Bibliotekę Parafialną. Podczas spotkanie będzie można posłuchać muzyki, ulubionych wierszy. Będzie można też zaprezentować własną twórczość. 
  5. W piątek na Mszę św. wieczorną, przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej, zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej. Po Mszy zapraszamy wszystkich chętnych na wieczór uwielbienia, szczególnie zaś osoby podejmujące całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.
  6. Z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, chóry tarnowskie, w tym nasze katedralne, zapraszają w sobotę do katedry na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na koncert.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w całym Kościele VII Światowy Dzień Ubogich. Przez modlitwę, ale także przez czynną pomoc ubogim włączmy się w jego obchody. Można to uczynić wrzucając ofiarę do skarbony przy św. Antonim, podzielenie się żywnością zaopatrując lodówkę – jadłodzielnię, która znajduje się przy budynku katechetycznym od strony ul. Kapitulnej. Można też przekazać żywność, ubrania, bieliznę (szczególnie męską) do siedziby Caritas, która znajduje się w Domu Katechetycznym. 
  8. Spotkania w najbliższym tygodniu: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, Rycerstwo Niepokalanej w czwartek o godz. 16.30, schola sanktuaryjna w czwartek po Mszy wieczornej, grupa młodzieżowa w piątek o godz. 19.00, DSM w sobotę o godz. 9.30, scholka dziecięca w niedzielę o godz. 11.00.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Wiesław Ciesielski, Elżbieta Kusiak, s. Helena Julita Jarek, służebniczka starowiejska, Klemens Król, Anna Szeliga i Tadeusz Płachta. Polecajmy zmarłych, w tym z naszych rodzin, Bożemu miłosierdziu.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top