1. Grupa teatralna pod kierunkiem ks. Daniela Świątka zaprasza dzisiaj do auli Jana Pawła II na godz. 18.00, na spektakl „Karolina-kształt świętości”. 
 2. Od poniedziałku do środy będą odbywały się w katedrze rekolekcje wielkopostne dla uczniów z I i VII LO. Prosimy o modlitwę w intencji uczniów, jak i księdza rekolekcjonisty.
 3. W piątek na Mszę świętą wieczorną a potem na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy wszystkich chętnych. Zaproszenie kierujemy szczególnie do osób, które podejmują całodobową adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W piątek młodzież, która w dniu 22 marca przystąpi do sakramentu bierzmowania wyjeżdża na weekendowe rekolekcje. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania i za prowadzących rekolekcje.
 5. Zapraszamy do udziału w nowennie przed uroczystością św. Józefa Oblubienica NMP, codziennie przed Mszą św. wieczorną, dzisiaj przed Mszą św. o godz. 15.00. Zachęcamy także do obejrzenie filmu pt. „Opiekun”, który opowiada o współczesnych bohaterach, w których życie cudownie wkracza św. Józef. Z parafii katedralnej organizujemy wspólne wyjście do kina Marzenie w sobotę 18 marca, na godz. 14.00. Zapisy do środy w zakrystii lub kancelarii. Cena biletu 12 zł.
 6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Godzinki do Matki Bożej Bolesnej w niedzielę o godz. 7.00, w dzień powszedni po Mszy o godz. 6.00, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 12.30, 17.30, 19.30.
 7. Przy wejściach do katedry są baranki i paschaliki rozprowadzane w ramach „Wielkanocnego Dzieła Caritas”. Ofiarę za baranki i małe paschaliki w wysokości 8 zł, za duże 15 zł, można wrzucić do stojącej obok skarbonki. 
 8. Kończą się miejsca wolne na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie. Chętni mogą zgłaszać się w najbliższym tygodniu w kancelarii parafialnej lub u ks. Mariana.
 9. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”. Treści w nich zawarte mogą pomóc w duchowym przeżywaniu Wielkiego Postu.

10. Do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. 

 1. Dzisiaj swoje imieniny świętuje ks. Grzegorz Piekarz, dyrygent chóru katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses, a w piątek przypadają imieniny ks. Zbigniewa Duszy, katedralnego penitencjarza oraz ks. Zbigniewa Guzego, który na co dzień odprawia Mszę św. w katedrze i ma dyżur w konfesjonale. Księżom solenizantom oraz wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe, dołączając dar modlitwy.
 2. „Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK” w Tarnowie informuje, że przez najbliższy czas prowadzi zapisy do dwuletnich i jednorocznych szkół policealnych dla dorosłych, w których zajęcia odbywają się w soboty i niedziele. Nauka w szkołach jest bezpłatna. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w Tarnowie, ul. Wałowa 3, telefon 14 627 33 16
 3. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zbigniew Chrabąszcz i Jędrzej Lekki. W ostatnim tygodniu wspominaliśmy także 19 rocznicę śmierci bp. Józefa Gucwy, biskupa pomocniczego Diecezji Tarnowskiej. Polecajmy wszystkich zmarłych z naszej parafii i naszych bliskich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top