PODCZAS PRZERWY WAKACYJNEJ
spowiedź w katedrze będzie tylko podczas mszy świętych.
kancelaria parafialna będzie otwarta
od poniedziałku do piątku tylko po południu w godzinach 16.30-18.00,
w sobotę w godzinach od  10.00-12.00.
W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 14-621-45-01).

 1. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, modlitwa różańcowa od poniedziałku do czwartku o godz. 17.20. 
 2. W piątek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, która w naszej diecezji jest świętem patronalnym Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjnym Dniem Dziecka. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy na każdej Mszy św., które będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na misje. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Przed mszami młodzież z grupy apostolskiej będzie rozdawać kredę i kadzidło. Ofiary złożone z tej okazji przeznaczone są na potrzeby wspólnoty młodzieżowej.
 4. W czwartek zapraszamy także do udziału w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy z Placu Katedralnego po Mszy o godz. 12.00 i przejdzie ulicą Katedralną i Krakowską do kościoła św. Rodziny. 
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca stycznia. W piątek z racji uroczystości Objawienia Pańskiego nie będzie Mszy św. o Sercu Bożym. Nie będzie również Mszy św. dla młodzieży. Młodzież i kandydatów do bierzmowania zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 12.00, a potem do udziału w Orszaku Trzech Króli. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.00.
 6. Spotkania w najbliższym tygodniu: Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym we wtorek o godz. 17.00, Róże Różańcowe w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30. 
 7. W przyszłą niedzielę schola dziecięca zaprasza do wspólnego kolędowania w katedrze, po Mszy św. o godz. 12.00. Natomiast o godz. 16.00 na „Kolędowanie przy żłóbku” zaprasza do katedry chór Pueri Cantores Tanovienses.
 8. W niedzielę 15 stycznia w godzinach od 9.00 do 15.00 zostanie otwarta w Domu Katechetycznym - po remoncie -Biblioteka Parafialna. Zapraszamy do odwiedzin i korzystania ze zbiorów.
 9. Od 2 stycznia będziemy kontynuować odwiedziny kolędowe, które w tym roku w naszej parafii przebiegają w formie tradycyjnej, czyli tak jak przed pandemią. Kapłanów poprzedzają ministranci i lektorzy. Kolędę rozpoczynamy w tygodniu od godz. 15.30, w sobotę i w niedzielę od godz. 14.00. Szczegółowy program kolędy znajduje się w gablocie, na stronie internetowej naszej parafii oraz w papierowej wersji ogłoszeń. Tam też wskazane są numery od których poszczególni kapłani rozpoczną odwiedziny kolędowe.
 10. Program kolędy na najbliższy tydzień: poniedziałek 2 stycznia ul. Westwalewicza, Kołłątaja 1, 3, 5, 6, 7, 8, Lwowska 23, 25, 27, 31-33; wtorek 3 stycznia ul. Sienna, Olejarska, Klasztorna, Dąbrowskiego, Goslara 7, 8, Szpitalna 5, 6, 8, 8A, Starodąbrowska 4, Mickiewicza 23, 25, 29; środa 4 stycznia ul. Lwowska 10, 15, 18, 19, 20, Szpitalna 1, 2; czwartek 5 stycznia ul. Lwowska 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, Szeroka 3,4, piątek 6 stycznia Siostry Służebniczki Starowiejskie z ul. Mościckiego, sobota 7 stycznia ul. Szpitalna 3, 7, Lwowska 22, Waryńskiego 6, 7, 8, 10, 12, 15, 16, 17; niedziela 8 stycznia ul. Mickiewicz 15, 17, 19, 21, Waryńskiego 9, Bóżnic 4, 5A.
 11. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Kazimierz Kurek. Polecajmy jego dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top