1. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, modlitwa różańcowa o godz. 17.20.
  2. Jutro 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego, która w naszej diecezji jest świętem patronalnym Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjnym Dniem Dziecka. Poświęcenie złota, kadzidła i kredy na każdej Mszy św., które będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na misje.
  3. Przed mszami młodzież z grupy apostolskiej będzie rozdawać kredę i kadzidło. Ofiary złożone z tej okazji przeznaczone są na potrzeby wspólnoty młodzieżowej naszej parafii.
  4. Jutro zapraszamy do udziału w „Orszaku Trzech Króli”, który wyruszy z Placu Katedralnego o godz. 13.00, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00 celebrowanej w katedrze przez bp. Andrzeja Jeża. Zakończenie Orszaku w ogrodzie OO. Bernardynów, wspólnym kolędowaniem. Dla uczestników Orszaku mamy przygotowane śpiewniki oraz korony. Na miarę możliwości zachęcamy jednak do przygotowania własnych strojów, które będą wprost nawiązywały do przeżywanej uroczystości.
  5. We wtorek 7 stycznia rozpoczynamy dalszą część peregrynacji Piety katedralnej. Szczegółowy program znajduje się w ogłoszeniach papierowych i na stronie internetowej naszej parafii.
  6. Spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym we wtorek o godz. 17.00.
  7. W piątek Msza św. o godz. 12.00 i 18.00 przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej, a pół godziny wcześniej koronka do Siedmiu Boleści NMP.
  8. Odwiedziny kolędowe w najbliższym tygodniu: dzisiaj w niedzielę 5 stycznia ul. Sowińskiego 2–10; Nowy Świat; Kopernika; Batorego; Krakowska 2, 4, 11; pl. Sobieskiego; św. Anny; Ducha Świętego; Targowa; Katedralna; pl. Kazimierza; Krótka, Wielkie Schody; wtorek 7 stycznia pl. Katedralny; Kapitulna; Rybna; pl. Rybny; Wałowa; Forteczna; Rynek; Taras; pl. Bema; Żydowska 3 – 17; Kręta: środa 8 stycznia: Żydowska 2 – 22; Brama Pilzneńska; Wekslarska; Zakątna; Bernardyńska; Franciszkańska; Przesmyk; Cicha; Westwalewicza; Szeroka; czwartek 9 stycznia: Brodzińskiego; Goldhammera; Kupiecka; Dębowa; Waryńskiego 6, 7, 8, 9; piątek 10 stycznia: Waryńskiego 10, 12, 16; Mickiewicza 15, 17, 19; Bóżnic; Szpitalna 6; sobota 11 stycznia: Mickiewicza 21, 23, 25; Waryńskiego 15, 17; Szpitalna 1, 5, 7, 8, 8a; niedziela 12 stycznia:  Dąbrowskiego; Lwowska 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 19, 23, 25. Kolęda rozpoczyna się w sobotę i niedzielę o godz. 14.00, w pozostałe dni o godz. 15.30. Szczegółowy program kolędy znajduje się w gablocie, na stronie internetowej naszej parafii oraz w papierowej wersji ogłoszeń. Tam też wskazane są numery od których poszczególni kapłani rozpoczną odwiedziny kolędowe.
  9. Kurs „Emmaus” zostaje przeniesiony na inny termin, który zostanie podany w późniejszym czasie. Osoby, które wpłaciły kwotę 30 zł. mogą otrzymać jej zwrot w kancelarii.
  10. Zapraszamy do nabycia Gościa Niedzielnego i Niedzieli w nowej szacie graficznej w cenie 6 zł. oraz styczniowego numeru „Wiadomościach Parafii Katedralnej”, w którym jest umieszczony program wizyty duszpasterskiej..
  11. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Eugeniusz Jachym, Łucja Korol i Antonia Wiatr. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

Kontakt: Siostra Martyna Żołądek,
tel: 506 180 525

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top