1. Dzisiaj I niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Zapraszamy do uczestnictwa w Roratach od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 i 18.00 oraz w sobotę o godz. 6.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów. Zachęcamy, aby korzystać ze sakramentu pokuty przez cały Adwent i nie odkładać jej na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem.
 2. Od dzisiaj po Mszy św. można nabyć świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za małe świece 6 zł., za duże 15 zł. Można również otrzymać opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie parafii. 
 3. Również dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed Niepokalanym Poczęciem NMP, która będzie odprawiana na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00.
 4. W związku z sytuacją epidemiczną kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, przed świętami, w tygodniu po niedzieli 6 grudnia. Do przyszłej niedzieli telefonicznie można zgłaszać także tych chorych, którzy nie są odwiedzani w ciągu roku, w związku z pierwszym piątkiem miesiąca.
 5. We wtorek po mszy św. wieczornej chcemy posprzątać katedrę na święta. Zapraszamy do pomocy wszystkich chętnych.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca grudnia. W czwartek modlimy się w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msza św. o Sercu Bożym o godz. 12.00. Od godz. 17.00 adorację prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.00.
 7. We czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 wieczór uwielbienia „Na fali Miłosierdzia”. 
 8. W sobotę na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy, wraz ze św. Mikołajem, dziewczęta z DSM, ministrantów i lektorów, dzieci ze świetlicy „U Jana Pawła” oraz członków grupy młodzieżowej. 
 9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji zachęcamy do włączenia się w zbiórkę do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 10. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.
 11. W związku ze zmianą ramówki od początku Adwentu modlitwa różańcowa w radiu RDN będzie o godz. 19.00.
 12. Zachęcamy tych, którym wiek lub zdrowie nie pozwalają uczestniczyć we Mszy św. czy w nabożeństwie w kościele, aby łączyli się duchowo przez transmisję internetową, za pośrednictwem katedralnej strony internetowej: katedratarnowska.pl. Uczestnicząc w taki sposób proszę pamiętać o Komunii duchowej.
 13. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne, złożone na tacę jak i wpłacone na konto.
 14. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” oraz listopadowego numeru Wiadomości Parafii Katedralnej.
 15. Jutro swoje imieniny będą świętowali ks. prof. Andrzej Zając oraz ks. Andrzej Sułek, który od października pomaga duszpastersko w naszej parafii. Czcigodnym solenizantom, oraz wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu imieniny i urodziny składamy serdeczne życzenia, dołączając dar modlitwy podczas Mszy św. w piątek o godz. 18.00.
 16. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Krystyna Stępek, Elżbieta Harchala, Krzysztof Patyk, Irena Witek oraz Mirosław Łełyk. Zmarł także Jan Pasek, tata ks. Piotra Paska, dyrektora Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie i byłego wikariusza naszej parafii. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top