Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z Diecezjalnym Spotkaniem Młodzieży „Synaj”:

„Młodzieńcze, tobie mówię wstań” (Łk 7, 14) – to słowa, które Papież Franciszek wybrał dla młodych w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku. W czasie pandemii, izolacji oraz trudnej sytuacji, którą przeżywamy jako Kościół, chcę trwać razem z Wami, by wspólnie słuchać Chrystusa, którego słowo ma moc dawać życie na nowo, tak jak młodzieńcowi z Ewangelii. 

Drodzy Młodzi, zapraszam Was do udziału w kolejnym już 15. Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży „Synaj”, które ze względu na pandemię odbędzie się w przestrzeni on-line: 27 listopada w ramach spotkania formacyjnego młodzieżowych grup parafialnych oraz 28 listopada od godz. 19.30 poprzez transmisję wydarzenia z tarnowskiej katedry. 

Ufam, że pomimo panującego dystansu społecznego doświadczymy bliskości Boga i siebie nawzajem, co pozwoli nam również dostrzegać wartość bycia jedną wspólnotą Chrystusowego Kościoła.

Otaczam każdego z Was modlitwą i z serca Wam błogosławię. 

Bp Andrzej Jeż – Biskup Tarnowski.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz święto tytularne Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii, pracujących w naszej parafii. Wszystkim składamy serdeczne życzenia, a intencje sióstr polecamy Panu Bogu szczególnie podczas Mszy św. o godz. 12.00.
 2. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy modlić się w intencji Polonii. We wtorek przy św. Antonim będzie wystawiona księga, w której można wpisywać intencje, które będą polecane na Mszy św. wieczornej.
 3. W piątek zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. wotywną ku czci Matki Bożej Bolesnej, w czasie której chcemy polecać intencje rodziców którzy utracili dzieci w wyniku poronienia albo innego nieszczęśliwego wydarzenia. 
 4. W sobotę przypada 11 rocznica sakry biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Zapraszamy do modlitwy za Pasterza Kościoła tarnowskiego, szczególnie podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Również w sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych. Początek o godz. 15.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.
 6. W przyszłą niedzielę Adwentem rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w Roratach o godz. 6.00 i 18.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów. Od przyszłej niedzieli po Mszy św. będzie można nabyć świece w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można otrzymać opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na utrzymanie parafii.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP, która będzie odprawiana na zakończenie Mszy św. o godz. 12.00.
 8. Zachęcamy tych, którym wiek lub zdrowie nie pozwalają uczestniczyć we Mszy św. czy w nabożeństwie w kościele, aby łączyli się duchowo przez transmisję internetową, za pośrednictwem katedralnej strony internetowej: katedratarnowska.pl. Uczestnicząc w taki sposób proszę pamiętać o Komunii duchowej.
 9. W listopadzie zapraszamy codziennie na godz. 17.30 na Różaniec, połączony z wypominkami. 
 10. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne, tak złożone na tacę jak i wpłacone na konto parafialne.
 11. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” oraz listopadowego numeru Wiadomości Parafii Katedralnej.
 12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Bogusława Głuch oraz Janina Koptiew. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top