1. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Święto. W Wigilię uroczystości, w sobotę o godz. 19.00 zapraszamy do katedry na koncert „W hołdzie św. Janowi Pawłowi II w 101 rocznicę Jego urodzin”, w wykonaniu Scholi Gregoriańskiej Chóru Katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses. 
  2. Po koncercie, o godz. 20.00 rozpocznie się Msza Wigilijna uroczystości Zesłania Ducha Świętego, po niej modlitwa uwielbienia i całonocne czuwanie modlitewne. Modlitwę uwielbienia poprowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W środę podczas Mszy św. wieczornej modlimy się w intencji misjonarzy. Ofiary zbierane na tacą przeznaczone są na misje.
  4. Nabożeństwa w tygodniu: nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30, Różaniec od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00, w sobotę o 11.30, Koronka do Bożego Miłosierdzia od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, Koronka do Siedmiu Boleści NMP w piątek o godz. 17.00, Godzinki do Matki Bożej w dni powszednie (z wyjątkiem poniedziałku) o godz. 6.30.
  5. Spotkania w tym tygodniu: DSM w sobotę o godz. 9.30, ministranci i kandydaci w sobotę o godz. 9.30, lektorzy o godz. 10.00.
  6. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli” oraz majowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej”.
  7. Trwa majowy odpust w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Szczegółowy program na plakatach. 
  8. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jerzy Ratuszyński. Śp. Jerzego i zmarłych z naszych rodzin polecajmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.