1. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu katedry, w tym siostrom, księżom i LSO. Bóg zapłać także za ofiary składane dzisiaj na tacę a przeznaczone jako jałmużna wielkopostna na WSD w Tarnowie. Podziękowania również za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Mama Zuzi Nowak dziękuje za złożone ofiary na pokrycie kosztów leczenia córki. Zebrano w sumie 5000 zł, z tego 2188 zł to ofiary złożone do puszek i 2812 zł z kiermaszu
 2. We wtorek Siostry Misjonarki zapraszają na Mszę św. wieczorną, poprzedzoną modlitwą różańcową w intencji Polonii.
 3. W kontekście zaostrzenia restrykcji związanych z pandemią COVID-19 Biskup Tarnowski przypomina, że nadal obowiązuje udzielona 16 października.2020 r. dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie prosi wiernych świeckich, aby podejmując decyzję o uczestnictwie w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia wzięli pod uwagę, że może się to wiązać z pozostawaniem na zewnątrz kościoła, z powodu nałożonych limitów osób, które mogą w nim przebywać jednocześnie. Zachęca więc do łączenia się duchowo z tymi celebracjami za pośrednictwem różnego rodzaju transmisji.
 4. Mając to na względzie prosimy wszystkich o wyrozumiałość i podporządkowanie się wskazaniom służby kościelnej. Jednocześnie informujemy, że Msze i nabożeństwa celebrowane w katedrze będą transmitowane przez internet, ponadto nabożeństwa Triduum Sacrum będą transmitowane przez radio RDM Małopolska i RDN Nowy Sącz. Dla umożliwienia pełniejszego uczestnictwa osobom pozostającym na zewnątrz katedry będą włączone głośniki.
 5. Osoby, które będą korzystały z transmisji zachęcamy, aby nie łączyć ich z innymi zajęciami; dla zachowania skupienie wyłączyły telefon oraz inne środki komunikacji. Na miarę możliwości zachęcamy, aby łączyć się z modlącymi się w kościele poprzez odpowiedzi i przyjmowanie odpowiedniej postawy. Prosimy też pamiętać o praktyce Komunii duchowej.
 6. Na miarę możliwości zachęcamy do spowiedzi, najlepiej w swoich parafiach. Z oczywistych względów nie będzie tradycyjnej spowiedzi świątecznej z dużą ilością kapłanów. W katedrze dyżur w konfesjonale będzie w poniedziałek i wtorek od 6.00 do Mszy południowej włącznie i od 17.00 do Mszy wieczornej włącznie. W środę, czwarte i piątek przez cały dzień, w sobotę do godz. 15.00. Dzisiaj w niedzielę podczas Mszy św.
 7. W Wielki Czwartek, który jest dniem ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, rozpoczniemy obchody Triduum Sacrum. Prosimy o modlitwę w intencji kapłanów, abyśmy jak najlepiej służyli tym darem, który został nam powierzony dla dobra Ludu Bożego.
 8. W Wielki Czwartek o godz. 9.00 Msza św. Krzyżma św., połączona z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich, o godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
 9. W Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60. Ciemna Jutrznia o godz. 8.00, Droga Krzyżowa o godz. 15.00, Gorzkie Żale o godz. 16.00, Różaniec o godz. 17.00. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do symbolicznego grobu. Adorację od 21.00 do 22.00 poprowadzą alumni Wyższego Seminarium Duchownego. Od godz. 22.00 całonocna adoracja w ciszy, z możliwością skorzystania ze spowiedzi. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą.
 10. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w czasie trwania nowenny w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 15.00, od Wielkanocy po Mszy św. o godz. 12.00.
 11. W Wielką Sobotę Ciemna Jutrznia o godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów od godz. 9.00 do 15.00, na zewnątrz katedry, od strony Placu Katedralnego. Rozpoczęcie liturgii Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Na Wigilię Paschalną prosimy przynieść świece.
 12. W Wielkanoc Msza św. pontyfikalna o godz. 10.30.
 13. Szczegółowy program Wielkiego Tygodnia wraz z innymi informacjami można znaleźć na stronie internetowej katedry, w gablotach i w „Wiadomościach Parafii Katedralnej”.

14. Zapraszamy do nabycia kwietniowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej” jak również tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”.

 1. W ubiegłym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Andrzej Stelmach, Antoni Kamieński oraz Wiktoria Ciepielowska. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.