W związku z feriami od poniedziałku - 17 stycznia  do końca stycznia
kancelaria parafialna będzie otwarta
od poniedziałku do piątku tylko po południu w godzinach 16.30-18.00,
w sobotę w godzinach od  10.00-12.00.
W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 14-621-45-01).

1.    Przypominamy, że od Środy Popielcowej rozpoczął się okres spowiedzi wielkanocnej. Zachęcamy, aby skorzystać ze spowiedzi wcześniej, bo podobnie jak na Boże Narodzenie, nie będzie możliwości, aby zorganizować spowiedzi przedświątecznej z dużą ilością kapłanów.

2.    W tygodniu po 21 marca kapłani udadzą się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie osób, które chciałyby z tej posługi skorzystać. Oczywiście nie trzeba zgłaszać tych osób, do których kapłani przychodzą przed pierwszym piątkiem miesiąca.

  1. W piątek 19 marca uroczystość św. Józefa. Msze św. w katedrze jak w dzień powszedni. W Wigilię uroczystości, w czwartek o godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem bp. Artura Ważnego. Będzie to również Msza prymicyjna bp. Artura w naszej wspólnocie parafialnej. 
  2. Od 19 do 25 marca będziemy przeżywali Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Do wspólnej modlitwy zapraszamy codziennie 10 minut przed Mszą św. wieczorną.
  3. W sobotę 20 marca na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych.
  4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na leczenie chorej na guza mózgu trzyletniej Zuzanny Nowak. Oprócz zbiórki do puszek po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 15.00 wolontariusze będą prowadzili kiermasz. Zebrane przy tej okazji fundusze również będą przeznaczone na leczenie Zuzi.
  5. Spotkania w najbliższym tygodniu: Grupa teatralna we wtorek o godz. 19.00, DSM w sobotę o godz. 9.30, Kandydaci na ministrantów i ministranci w sobotę o godz. 9.30, lektorzy o godz. 10.00.
  6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Godzinki do Matki Bożej Bolesnej w niedzielę o godz. 7.00, w dni powszednie o godz. 6.30 (za wyjątkiem poniedziałku), Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00, Droga Krzyżowa w piątek o godz. 12.30, 17.30, 19.30. Dodatkowo na godz. 16.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy dzieci.
  7. Na stolikach przy wyjściu można nabyć baranki, rozprowadzane w ramach „Wielkanocnego Dzieła Caritas”. Ofiara w wysokości 6 zł. 
  8. Zapraszamy do nabycia nowego numeru „Wiadomości Parafii Katedralnej” jak również tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”. Jest również do nabycia dodatek do „Gościa Niedzielnego” poświęcony św. Józefowi. Cena dodatku 9 zł.
  9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Jerzy Mazgaj, Zofia Idzik, Janina Boruch oraz Janina Stachura. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

Kontakt: Siostra Martyna Żołądek,
tel: 506 180 525

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top