Drodzy Siostry i Bracia w Chrystusie!

Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom jego upodobania” (Łk 2, 14) Takimi słowami – jak zapisał św. Łukasz Ewangelista – aniołowie ogłosili pasterzom narodziny obiecanego Mesjasza. Podobne orędzie usłyszeli apostołowie w Wieczerniku, gdzie po śmierci Jezusa zamknęli się z obawy przed Żydami. Wtedy niespodzianie staną pośród nich Zmartwychwstały Pan i skierował pozdrowienie: Pokój Wam! 

Tak dla pasterzy jak i dla apostołów ten dar pokoju, który przyniósł Jezus, był momentem przełomowym. Wraz z jego przyjęciem poczuli co to znaczy żyć, co znaczy żyć prawdziwie. I tak ubodzy pasterze, ale i niepewni do tej pory siebie apostołowie, stali się odważnymi świadkami ewangelii o zbawieniu w Jezusie Chrystusie. Dla niej byli gotowi poświęcić wszystko, nawet swoje życie. Jak bardzo potrzeba nam, ludziom XXI w., takiego impulsu, aby życie nasze i naszych bliźnich, nie było nam obojętne. Aby każdy kochał to co piękne, pozostawiając ciepły ślad na czyjej ręce.

Drodzy Moi! Wszystkim składam serdeczne życzenia. Niech Nowonarodzony Pan Jezus napełni Wasze serca pokojem; pokojem, dzięki któremu wszystko widać lepiej i wyraźniej, dzięki któremu mocniejsze stają się wiara, nadzieja i miłość. Błogosławionych, pełnych pokoju i radości świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego 2021 Roku Pańskiego. 

Ks. Adam Nita – proboszcz parafii katedralnej

Do życzeń dołączamy nową, tegoroczną piosenkę świąteczną, przygotowaną przez księdza Bartosza Chęćka, — wikariusza naszej parafii, przygotowaną przez zespół JEDNO, z udziałem młodych z naszej grupy młodzieżowej oraz parafian Parafii Katedralnej.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top