Kilkadziesiąt osób zebrało się w naszej tarnowskiej Katedrze w piątkowy wieczór 16 października, aby modlić się w intencji swoich bliskich, rozsianych po całym świecie. Już po raz 35. odbyła się Jasnogórkska Noc Czuwania w intencji Polonii i jej duszpasterzy. Spotkaniu, które odbyło się dokładnie w 42. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową i w roku jego 100. rocznicy urodzin, towarzyszyło hasło: „W oparciu o Ewangelię i Eucharystię”.

 

W jasnogórskim sanktuarium, przed Obliczem Matki Bożej, modliły się Siostry Misjonarki Chrystusa Króla z domu głównego w Morasku z Matką Ewą Kaczmarek, przedstawiciele Księży z Towarzystwa Chrystusowego oraz niewielka grupa wiernych świeckich. My, ze względu na panujące w kraju warunki epidemiologiczne, nie mogliśmy zorganizować pielgrzymki z Tarnowa i udać się do Częstochowy, ale sytuacja ta pokazała nam nowe możliwości – po raz pierwszy przeżywaliśmy Noc Czuwania w naszej parafii.

Modlitewny wieczór rozpoczęliśmy o godz. 19.00 krótkim świadectwem s. Agnieszki o modlitwie i wartości adoracji, a po niej s. Monika opowiedziała o zagrożeniach i dobrych stronach emigracyjnego życia. Po tym wprowadzeniu rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Naszych bliskich rozsianych po świecie powierzaliśmy też wstawiennictwu Maryi w modlitwie różańcowej. O godz. 21.00 dzięki łączom internetowym mogliśmy przeżyć Apel w bezpośredniej łączności z Jasną Górą. Po nim odczytaliśmy osobiste intencje zapisywane już od kilku dni przez parafian w księdze intencji. Wieczór zakończyliśmy Eucharystią, którą sprawował Proboszcz ks. Adam Nita.

W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować czuwanie, w szczególności młodzieży z tarnowskiego Duszpasterstwa Akademickiego Tratwa.