Tradycyjnie w dniach od 8 do 15 września w naszym katedralnym sanktuarium przeżywaliśmy Tydzień Maryjny. Ze wzlęgu na warunki epidemii miał on w tym roku inny - bardziej kameralny charakter. 

Rozpoczęliśmy w Uroczystość Narodzenia NMP, które jest świętem patronalnym naszego kościoła a zakończyliśmy we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

Kaznodzieją Tygodnia Maryjnego był O. Maciej Fryzowicz - gwardian naszego tarnowskiego klasztoru OO. Bernardynów. Każdego przed wizerunkiem Matki Bożej mogły swoje modlitwy zanosić kolejne zaproszone grupy oraz parafie - tak podczas Eucharystii, jak i procesji z kopią naszej katedralnej piety wokół katedry, jaka miała miejsce codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00

Do wyjątkowych chwil należał z pewnością koncert ewangelizacyjny "JEZUS W CENTRUM" przygotowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Św. Józefa w Tarnowie, jaki miał miejsce w piątek - 11 września a także uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, która odbyła się w niedzielę 13 września.

Zakończeniem wspólnego świętowania była procesja ulicami miasta Tarnowa, podczas której przez wstawiennictwo Maryi, której wizerunek nieśliśmy ze sobą, polecaliśmy Bogu wszystkie intencje Kościoła, Ojczyzny, Parafii i nasze osobiste.

Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania naszego tegorocznego odpustowego świętowania. Zachęcamy jednocześnie do oglądnięcia naszej odpustowej GALERII FOTO.

foto: Martyna Włodarska, Ks. Daniel Świątek