W dniach od 21 do 23 kwietnia br. odbyło się w katedrze Forum Eucharystyczne, w związku piątą rocznicą całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Co prawda w katedrze już wcześniej, bo od lat 80-tych XX wieku, Najświętszy Sakrament był wystawiany w ciągu dnia, dokładnie po ostatniej mszy porannej do mszy wieczornej, ale dopiero od 21 kwietnia 2018 r. jest wystawiony do adoracji w dzień i w nocy, przez siedem dni w tygodniu. Podczas dnia, jak wcześniej w nawie Najświętszego Sakramentu, w nocy w kruchcie północnej, która stała się kaplicą nocnej adoracji. Całodobowa adoracja była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób, nie tylko z naszej katedralnej parafii, którzy zadeklarowali się, że będą w konkretne dni i godziny trwać na adoracji, tak, aby ani przez chwilę Pan Jezus nie pozostawał sam. 

To, że przez te pięć lat całodobowa adoracja mogła trwać (z małymi przerwami spowodowanymi pandemią) to wystarczający powód, aby dziękować Panu Bogu za tę łaskę. I właśnie forum miało taki wymiar - dziękczynienia za łaskę adoracji, ale także wdzięczności za tych, którzy ją podjęli, którzy dbali, aby o każdej godzinie była przynajmniej jedna osoba trwająca na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Ale czas forum to była także okazja, aby umocnić swoją wiarę przez wspólną modlitwę, poszerzyć swoją wiedzę na temat tajemnicy Eucharystii, aby jeszcze bardziej uświadomić sobie, jak wielka rolę odgrywa ona w życiu Kościoła i w życiu każdego chrześcijanina. 

Temu służył cały program forum na którego składały się wspólnie przezywane Eucharystie, wygłaszane konferencje, czy wreszcie trwanie na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Na znaczenie tej wielkiej tajemnicy wiary zwracały uwagę wydarzenia towarzyszące forum: spektakl pt. „Tajemnica Eucharystii”, według wizji boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas, w wykonaniu Grupy 25+ z Brzeska, wystawa o cudach eucharystycznych, której inspiratorem był bł. Carlo Acutis, film „Ja Jestem”, który przedstawia jak Eucharystia oddziałuje na współczesną rzeczywistość eklezjalną i społeczną. 

Świadectwa uczestników forum wskazują, że zakładane cele udało się osiągnąć. Czas pokaże jakie będą konkretne jego owoce. Obyśmy dali się Panu Bogu zaskoczyć i przyjęli je, i podzielili się nimi z innymi, na Bożą chwałę i duchowy pożytek Ludu Bożego.

Rozpoczęliśmy całodobową adorację 21 kwietnia 2018 r., w dniu uroczystej sesji inaugurującej V Synod Diecezji Tarnowskiej. Tym samym główną intencją, która nam towarzyszyła była modlitwa o owocne jego przeżycie. Aktualnie przed nami sesja zamykająca formalnie jego obrady, ale intencji nie brakuje. Tym samym cały czas potrzeba pokornego trwania na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, aby Kościół tętnił życie, ale i ci którzy go tworzą cieszyli się jego pełnią.

Rekacja z forum na Portalu Diecezji TaRnowskiej

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top