Aspiranci, Ministranci i Lektorzy z Tarnowskiej Bazyliki Katedralnej odbyli swoje pierwsze Katedralne Dni Formacji w stolicy naszej metropolii w Krakowie.

- To sprawdzona forma doskonalenia posługi i dobrej formacji. Umocnienia świadomości, że diecezja tarnowska jest częścią metropolii krakowskiej. Takie dni są również doskonałą formą umocnienia i rozwoju wspólnoty ministrantów i lektorów, również w sercu diecezji jaką jest katedra. Okazuje się bowiem, że i tu wielu chłopców i mężczyzn chce służby przy ołtarzu, traktując to bardzo odpowiedzialnie, bo przecież służą w kościele własnym Biskupa - mówi Ks. Jakub Jasiak, wikariusz katedralny i opiekun LSO.

- Choć na co dzień służymy w katedrze, to jednak ogromnym przeżyciem było służenie w Bazylice Mariackiej oraz w Królewskiej Archikatedrze na Wawelu w Krypcie św. Leonarda, gdzie przecież swoją pierwszą Mszę św. odprawił Ks. Karol Wojtyła. Byliśmy tam w dniu liturgicznego wspomnienia tego świętego, to niesamowite - dodaje Sebastian Idzior, ceremoniarz z katedry.

Chłopcy zwiedzili katedrę na Wawelu, starówkę, miejsca związane ze św. Janem Pawłem II.

- Był czas na ćwiczenia liturgiczne, doskonalenie posługi oraz ewentualne skorygowanie zaległości, tym bardziej, że wielu chłopców dopiero teraz wraca po okresie pandemicznej przerwy w służeniu. Mamy również nowych kandydatów, którym trzeba poświęcić czas. W sercu diecezji jest nas coraz więcej - mówi Filip Podsiadło, nowy ceremoniarz z katedry.

- To był bardzo fajny czas, intensywny i owocny. Byliśmy również na gokartach, współzawodnictwo, emocje i przeżycia umacniają wspólnotę - dodaje jeden z ministrantów.

Na koniec dni formacji grupa udała się do Sanktuarium Świętego Jana Pawła Wielkiego, gdzie spotkali się z Kardynałem Stanisławem Dziwiszem, wieloletnim osobistym sekretarzem Jana Pawła II.

 

Zdjęcia: Przemysław Rura

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top