W Uroczystość Objawienia Pańskiego mogliśmy już tradycyjnie cieszyć się kolejnym Orszakiem Trzech Króli. Radosne świętowanie rozpoczęła uroczysta Eucharystia sprawowana przez Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża w naszej katedrze o godzinie 12.00. Po jej zakończeniu wraz z mędrcami wyruszyliśmy z Placu Katedranego, pooprzez Rynek, ul. Wekslarską, Bramę Pilzneńską, ul. Wałową Bernardyńską, aż do Ogrodu Ojców Bernardynów, by tam w symboliczny sposób oddać pokłon nowonarodzonemu Jezusowi. Po drodze w kilku stacjach mieliśmy okazje spotkac historyczne postacie - ta te  bijlijne jak i te ważne dla dziejów naszej Ojczyny i miasta..
 
Bóg zapłać społeczności VII Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie oraz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tegorocznego orszaku.
 
Oby ta symboliczna wędrówka dała impuls do ciągłego poszukiwania prawdziwego Światła na naszych codziennych drogach życia i do odnajdywania go zawsze w Jezusie Chrystusie, który i w naszym życiu może się narodzić!