PODCZAS PRZERWY WAKACYJNEJ
spowiedź w katedrze będzie tylko podczas mszy świętych.
kancelaria parafialna będzie otwarta
od poniedziałku do piątku tylko po południu w godzinach 16.30-18.00,
w sobotę w godzinach od  10.00-12.00.
W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (tel. 14-621-45-01).

Zgodnie z wcześniejszą informacją w tym roku kolęda będzie miała charakter hybrydowy tzn. będą Msze św. kolędowe i dla tych, którzy się zgłosili, kolęda w domu. Msze kolędowe, w czasie których będziemy wspólnie dziękowali za otrzymane łaski i prosili o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku, będą sprawowane od 3 do 5 stycznia (poniedziałek, wtorek, środa), o godz. 8.00, 12.00 i 18.00.

Ze względów organizacyjnych w poniedziałek zapraszamy mieszkańców z ul. Bóżnic, Goslara, Kupiecka, Lwowska (numery parzyste), Mickiewicza, Ochronek, Polna, Starodąbrowska, Waryńskiego, Szpitalna.

We wtorek ul. Dąbrowskiego, Klasztorna, Kołłątaja, Lwowska (numery nieparzyste), Mostowa, Olejarska, Sienna, Westwalewicza.

środę Starówka tj. ul. Batorego, Bernardyńska, Brama Pilzneńska, Brodzińskiego, Cicha, Dębowa, Forteczna, Franciszkańska, Goldhammera, Kapitulna, Katedralna, Kopernika, Krótka, Kręta, Przesmyk, pl. Bema, pl. Katedralny, pl. Kazimierza, pl. Rybny, pl. Sobieskiego, Rybna, Rynek, Szeroka, św. Anny, Świętego Ducha, Taras, Targowa, Wałowa, Wekslarska, Wielkie Schody, Zakątna, Żydowska, a także ul. Chopina, Krakowska, Krasińskiego, Mościckiego, Nowy Świat, Malczewskiego, Sowińskiego Starowolskiego i wierni mieszkający poza parafią, ale związani z katedrą

Można wybrać jedną z Mszy, w zależności od możliwości czasowych. Tych, którzy nie będą mogli być osobiście w katedrze zapraszamy do łączności za pośrednictwem transmisji internetowej. Szczegółowy podział znajduje się na stronie internetowej naszej parafii oraz w wersji papierowej ogłoszeń. Zachęcamy, aby dzień kolędowy przeżyć dwustopniowo. Najpierw uczestnicząc we Mszy św. w katedrze, po której będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona błogosławieństwem lurdzkim. Następnie po powrocie do domu zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej z prośbą o błogosławieństwo Boże w nowym roku, połączonej z pokropieniem wodą święconą mieszkania i domowników. Warto przy tej okazji wspólnie, w gronie rodziny, usiąść do wspólnego stołu. Niech kolęda stanie się okazją umacniania więzi z rodziną parafialną ale przede wszystkim z tymi, z którymi mieszkamy pod jednym dachem.

W piątek, sobotę i niedzielę (7-9 stycznia) odwiedzimy z kolędowym błogosławieństwem rodziny, które zgłosiły takie życzenie. W związku z tym, że mieszkania znajdują się na różnych ulicach trudno dokładnie podać godzinę przybycia kapłana. Generalnie kilkanaście minut wcześniej przed kapłanem przyjdą ministranci, którzy poinformują o przybyciu księdza.

I tak w piątek kolęda rozpocznie się o godz. 15.30. Pierwszy kapłan odwiedzi mieszkania przy ul. Kołłątaja 5, 6, 10, 13, 22. Drugi przy ul. Kupieckiej 3, Trzeci przy ul. Ochronek 2, Polna 4, 6, 8.

sobotę kolęda rozpocznie się o godz. 14.00. Pierwszy kapłan odwiedzi mieszkania przy ul. Mostowej 3, Lwowska 37, 35, 36, 28. Drugi przy ul. Lwowska 30a, Starodąbrowska 4, Szpitalna 8, 3, Lwowska 22. Trzeci: ul. Brodzińskiego 5, Goldhammera 4, Mickiewicza 21, 25, Bóżnic 5, 5a. Czwarty: ul. Wałowa 8, 32, Waryńskiego 6, 8, 9, 16, Lwowska 14.

niedzielę kolęda rozpocznie się o godz. 14.00. Pierwszy kapłan odwiedzi mieszkania przy Placu Kazimierza 4, Katedralna 5, 2, Plac Katedralny 6, Żydowska 2, 4, 7, 11, Dąbrowskiego 6. Drugi ul. Św. Anny 6, Batorego 7, Krakowska 31, Krasińskiego 25, 27, 29. Trzeciprzy ul. Chopina 10, Starowolskiego 3, 14, Sowińskiego 12-14, 16, Nowy Świat 12.

Gdyby ktoś w tych dniach był przeszkodzono to prosimy o informację, a spróbujemy znaleźć inny dogodny termin.

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top