W miniony weekend w nocy z pt/sb 15 października już po raz 36. odbyła się w Częstochowie Jasnogórska Noc Czuwania w intencji Polonii. Z Tarnowa i Krakowa na Jasną Górę udała się 35 osobowa grupa pielgrzymów razem z s. Agnieszką oraz s. Małgorzatą.

Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania były słowa kard. Augusta Hlonda: "Być katolikiem w sercu", zaczerpnięte z listo pasterskiego z 1924 roku. Słowa te uświadamiały pielgrzymom, jak bardzo dziś potrzeba katolików żyjących autentyczną i gorliwą wiarą. O taką wiarę dla Polaków żyjących w kraju i na emigracji modliliśmy się przed Obrazem Jasnogórskiej Pani.

Głównym punktem spotkania była Eucharystia, celebrowana o 23.00 przez ks. Bogusława Burgata, wikariusza generalnego Chrystusowców. Wcześniej o 21.00 przeżyliśmy tradycyjną modlitwę apelową. Pozostały czas wypełniały nabożeństwa przygotowane przez alumnów chrystusowców, siostry misjonarki oraz przedstawicieli różnych parafii. Wierni z całego świata łączyli się z Jasną Górą za pomocą mediów, które transmitowały czuwanie.

Bóg zapłać wszystkim za ten piękny czas wspólnej modlitwy w intencji Polonii!