Tradycyjnie od 8 do 15 września w naszej katedrze odbywał się Tydzień Maryjny. Rozpoczął się od święta patronalnego naszej katedry oraz diecezji — Narodzenia NMP, w tym roku ubogaconego uroczystym rozpoczęciem procesu beatyfikacyjnego Stefanii Łąckiej.

Podczas trwania tygodnia na spotkanie z Bolesną Matką, do katedry przybywali pielgrzymi z okolicznych parafii oraz grup duszpasterskich. Każda Wieczorna Eucharystia kończyła się procesją maryjną wokół katedry.

Kaznodzieją Tygodnia Maryjnego był ks. Bogdan Kwiecień — proboszcz parafii Luszowice.

W piątek mogliśmy się za młodzież naszej parafii. Po Mszy świętej wieczornej oraz procesji, na Placu Katedralnym odbył się koncert "Jezus w centrum", animowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji Św. Józefa w Tarnowie.

W niedzielę - 12 września tradycyjnie świętowaliśmy w naszej wspólnocie rocznice i jubileusze małżeńskie, a czcigodni jubilaci obchodzący w tym roku 25-lecie, 50-lecie  60-lecie i 65-lecie życia małżeńskiego otrzymali z tej okazji od Księdza Biskupa specjalne listy gratulacyjne.

Na zakończenie Tygodnia Maryjnego — we środę 15 września czyli we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, po wieczornej Eucharystii której przewodniczył ks. bp Wiesław Lechowicz udaliśmy się w tradycyjnej procesji ulicami miasta Tarnowa, podczas której rozważaliśmy siedem boleści Matki Bożej.

Bóg zapłać wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczyniali się do przygotowania i przeprowadzenia tegorocznego Tygodnia Maryjnego. Zapraszamy też dla naszego sanktuarium w ciągu całego roku.