W dniach od 2 do 5 sierpnia odbył się wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej parafii do Zakopanego, pod opieką ks. Janusza Pabiana oraz ks. Łukasza Matyki. Rozpoczął się on poranną Mszą Świętą w Katedrze.

Następnie dziewięcioosobowa grupa wzmocniona przygotowanym na plebanii śniadaniem wyruszyła w kierunku Doliny Kościeliskiej, która stanowiła rozgrzewkę przed kolejnymi dniami. Poza zwiedzeniem okolicznych jaskiń i podziwianiem otaczającej przyrody, rozegrana tam została również… partia szachów. Po pełnym wrażeń dniu przyszedł czas na wspaniałą obiadokolację w lokalnym ośrodku wypoczynkowym i zakwaterowanie.

W kolejnych dniach grupa odwiedziła między innymi: Schronisko PTTK ‘’Murowaniec’’ na Hali Gąsienicowej, Czarny Staw, Karb, Kuźnice oraz nieco mniej imponujący wyjazd na Gubałówkę w poszukiwaniu pamiątek i wypoczynku.

 Każdy dzień rozpoczynany był wspólną mszą świętą i następującym po niej śniadaniem. Poza wcześniej wspomnianymi szlakami górskimi nie zabrakło też innych atrakcji takich jak wieczorna integracja przy grze w ‘’UNO’’ , tenisa stołowego, piłkarzykach, a nawet bilardzie. Nie zabrakło też wyjścia na baseny termalne i odrobinę sportu w postaci gry na miniaturowym boisku z nadmuchiwanymi bramkami, w których nie przeszkodziła nawet dziurawa piłka.

 Wyjazd zakończył się w czwartek pożegnaniem z gospodarzami, w trakcie którego wręczono drobne upominki w postaci książek, a także wpisem do księgi gości.

  Jakub Nowak