W ostatnich dniach lipca w naszej parafialnej wspólnocie przyszło nam pożegnać s. Annę Tarnowską i s. Ewelinę Majkowską ze wspólnoty Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, które od kilku lat posługiwały w naszej parafii, a obecnie, decyzją przełożonych, zostały skierowane do pracy w innych placówkach.

Siostra Anna posługiwała w naszej parafii przez ostatnie 6 lat jako katechetka w III Liceum Ogólnokształcącym. W poprzednich latach była przełożoną wspólnoty sióstr. Zaangażowana była również we wspólnotę neokatechumenalną, w formację kandydatów do bierzmowania oraz opiekę nad grupą DSM najpierw w naszej, parafii a później w pobliskim Tarnowcu.

Siostra Ewelina pracowała w naszej wspólnocie przez ostanie 3 lata posługując głównie w kancelarii parafialnej, prowadząc świetlicę „U Jana Pawła II” oraz scholę dziecięcą, a także wspomagając aktywnie młodzieżową grupę teatralną, działającą w naszej parafii.

Wspólne dziękczynienie za pracę sióstr przeżywaliśmy w naszej katedrze podczas Eucharystii w niedzielę 25 lipca o godzinie 12.00. Dzień wcześniej na dziedzińcu plebanii miało miejsce wyjątkowe pożegnanie przygotowane przez wspólnotę świelicy i scholi.

Dziękując naszym kochanym Siostrom za ich ofiarą posługę w naszej parafii życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej służbie Bogu i Kościołowi.

 

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top