W kontekście zaostrzenia restrykcji związanych z pandemią COVID-19 Biskup Tarnowski przypomina, że nadal obowiązuje udzielona 16 października.2020 r. dyspensa ogólna od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie prosi wiernych świeckich, aby podejmując decyzję o uczestnictwie w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia wzięli pod uwagę, że może się to wiązać z pozostawaniem na zewnątrz kościoła, z powodu nałożonych limitów osób, które mogą w nim przebywać jednocześnie. Zachęca więc do łączenia się duchowo z tymi celebracjami za pośrednictwem różnego rodzaju transmisji.

  1. Mając to na względzie prosimy wszystkich o wyrozumiałość i podporządkowanie się wskazaniom służby kościelnej. Jednocześnie informujemy, że Msze i nabożeństwa celebrowane w katedrze będą transmitowane przez internet, ponadto nabożeństwa Triduum Sacrum będą transmitowane przez radio RDM Małopolska i RDN Nowy Sącz. Dla umożliwienia pełniejszego uczestnictwa osobom pozostającym na zewnątrz katedry będą włączone głośniki.
  2. Osoby, które będą korzystały z transmisji zachęcamy, aby nie łączyć ich z innymi zajęciami; dla zachowania skupienie wyłączyły telefon oraz inne środki komunikacji. Na miarę możliwości zachęcamy, aby łączyć się z modlącymi się w kościele poprzez odpowiedzi i przyjmowanie odpowiedniej postawy. Prosimy też pamiętać o praktyce Komunii duchowej.
  3. Na miarę możliwości zachęcamy do spowiedzi, najlepiej w swoich parafiach. Z oczywistych względów nie będzie tradycyjnej spowiedzi świątecznej z dużą ilością kapłanów. W katedrze dyżur w konfesjonale będzie w poniedziałek i wtorek od 6.00 do Mszy południowej włącznie i od 17.00 do Mszy wieczornej włącznie. W środę, czwarte i piątek przez cały dzień, w sobotę do godz. 15.00. Dzisiaj w niedzielę podczas Mszy św.

Pozostałe INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Numer Konta parafialnego

23 1240 5194 1111 0010 8543 8315

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Świetlica parafialna

 

Transmisja Video

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

Alternatywny Kanał YOUTUBE

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

Internetowa skrzynka intencji

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

V Synod Diecezjalny

Diecezja Tarnowska

Oficjalny portal informacyjny
Diecezji Tarnowskiej

Radio RDN Małopolska

Diecezjalna
rozgłośnia radiowa

Tarnowski Gość Niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Synaj.TV

Młodzieżowa telewizja internetowa
Diecezji Tarnowskiej

Go to Top