1. W czasie wakacji spowiedź w katedrze będzie tylko podczas Mszy św. a kancelaria będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 16.30-18.00, w sobotę w godz. 10.00-12.00, w I piątek kancelaria będzie nieczynna. W I piątek spowiedź będzie cały dzień.
 2. W poniedziałek przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Z tej okazji w katedrze można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami ‑ za nawiedzenie kościoła katedralnego i pobożne odmówienie Ojcze nasz i Wierzę. Pamiętajmy w modlitwie o papieżu Franciszku. Msze św. jak w dzień powszedni. Ofiary składane w tym dniu przekazane będą do dyspozycji Ojca Świętego jako tzw. świętopietrze.
 3. W czwartek przypada święto NMP Tuchowskiej. W związku z tym, że z racji przypadków koronawirusa Wielki Odpust Tuchowski został przesunięty na późniejszy termin, także tradycyjna pielgrzymka piesza z katedry do Tuchowa odbędzie gdy będzie ku temu sposobność.
 4. We wtorek 30 czerwca będziemy przeżywać katedrze zakończenie peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II, które w poszczególnych parafiach naszej diecezji organizowała Akcja Katolicka. Peregrynacja rozpocznie się uroczystym wprowadzeniem relikwii do  katedry o godz. 16.30. Następnie będzie pierwsza część modlitewnego czuwania, w ramach którego odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i będziemy uczestniczyć w nabożeństwie czerwcowym. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż, a po jej zakończeniu dalsza część czuwania, które zakończy się Apelem Jasnogórskim. Po Apelu będzie możliwość ‑ do północy ‑ prywatnej modlitwy przy relikwiach św. Jana Pawła II.
 5. W związku z peregrynacją w nawie NSPJ można obejrzeć wystawę przygotowaną przez członków Akcji Katolickiej z naszej parafii, która przybliża postać św. Jana Pawła II. Obok wystawy jest skrzynka intencji gdzie można zostawić swoją intencję, którą będziemy polecać przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II podczas czuwania modlitewnego w dniu 30 czerwca, po Mszy św. celebrowanej przez Księdza Biskupa.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca lipca. W czwartek modlimy o powołanych do służby Bożej. W piątek Msza o Sercu Bożym o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Od godz. 17.00 adorację prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.00. 
 7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.30.
 8. Od 1 lipca można zapisywać się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasna Górę, która w tym roku przybierze formę sztafety. Przez 8 dni szlak pielgrzymkowy będą przemierzały kolejno trzy grupy po 150 osób. Wieczorem zaś pątnicy autokarami będą wracali do swoich domów. Dziewiątego dnia wszystkie grupy pielgrzymkowe są zaproszone na Jasną Górę. W pierwszy dzień na pielgrzymkowy szlak wyruszą trzy grupy tarnowskie, w tym jako jedna grupa – grupa 1 i 4. Swój udział można zgłosić osobiście przy kancelarii bazyliki katedralnej w Tarnowie - ul. Kapitulna 2, w dniach od poniedziałku do soboty w godzinach 16 – 19, telefonicznie lub elektronicznie (tel: 697 057 240, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 9. Dziękujemy za pamięć i ofiary materialne, przeznaczone na utrzymanie parafii, złożone na składkę i wpłacone na konto.
 10. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”. 
 11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Janina Mazgaj. Polecajmy jej dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.
 1. Dzisiaj pierwsza grupa dzieci, podczas Mszy św. o godz. 10.30 przystąpi do I Komunii św. Pozostałe dzieci będą przeżywały uroczystość komunijną – zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami ‑ w drugą niedzielę września. 
 2. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze w katedrze jak w dzień powszedni.
 3. Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w czwartek o godz. 9.00 dla I LO, w piątek o godz. 8.00 III i VI LO, Szkoła Szczepanika oraz Szkoła Plastyczna, w piątek o godz. 18.00 Szkoła podstawowa nr 3.
 4. W związku z wakacjami od poniedziałku 29 czerwca spowiedź w katedrze będzie tylko podczas Mszy św. a kancelaria będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 16.30-18.00, w sobotę w godz. 10.00-12.00.
 5. We wtorek 30 czerwca będziemy przeżywać katedrze zakończenie peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II, które w poszczególnych parafiach naszej diecezji organizowała Akcja Katolicka. Peregrynacja rozpocznie się uroczystym przywitaniem relikwii o godz. 16.30. Następnie będzie pierwsza część modlitewnego czuwania, w ramach którego odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i będziemy uczestniczyć w nabożeństwie czerwcowym. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż, a po jej zakończeniu dalsza część czuwania, które zakończy się Apelem Jasnogórskim. Po Apelu będzie możliwość ‑ do północy ‑ prywatnej modlitwy przy relikwiach św. Jana Pawła II.
 6. Przygotowaniem do peregrynacji będzie nowenna do św. Jana Pawła II, którą rozpoczniemy dzisiaj w łączności z nabożeństwem czerwcowym. W ramach przybliżenia postaci św. Jana Pawła II członkowie Akcji Katolickiej z naszej parafii przygotowali wystawę, którą można obejrzeć w nawie NSPJ. Obok wystawy jest skrzynka intencji gdzie można zostawić swoją intencję, którą będziemy polecać przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II podczas czuwania modlitewnego w dniu 30 czerwca, po Mszy św. celebrowanej przez Księdza Biskupa.
 7. Zapraszamy do modlitwy Koronką Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku o godz. 15.00, modlitwy różańcowej od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 11.30, na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ codziennie o godz. 17.30. Z nabożeństwem czerwcowym łączymy modlitwę o powstrzymanie epidemii i dobrą pogodę, aby ziemia wydała obfity plon.
 8. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy czynnie uczestniczyli w oktawie Bożego Ciała: Radzie Duszpasterskiej, Rycerzom Kolumba, tym którzy nieśli feretrony, DSM, LSO oraz wszystkim rodzicom, którzy przychodzili ze swoimi dziećmi, aby sypaniem kwiatków i dzwonieniem oddać cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie. 
 9. Dziękujemy za pamięć i ofiary materialne, przeznaczone na utrzymanie parafii, złożone na składkę i wpłacone na konto.
 10. Zachęcamy do nabycia tygodników katolickich „Gościa Niedzielnego” oraz „Niedzieli”. 
 11. W związku z tym, że część osób, ze względów sanitarnych, chce przyjmować Komunię na rękę prosimy, aby w nawie głównej utworzyć dwie kolejki. W tej bliżej ołtarza Matki Bożej Częstochowskiej niech ustawią się osoby, które przyjmują Komunię „na rękę”, pozostałe dla osób, które przyjmują Komunię „do ust”. Jednocześnie pamiętajmy, że warunkiem godnego przyjęcia Komunii św. jest stan łaski uświęcającej, któremu towarzyszy wiara i miłość. Przypominamy również, że zgodnie ze wskazaniami epidemicznymi podczas nabożeństw trzeba mieć założoną maseczkę.
 12. W sobotę przypadają imieniny ks. prałata Władysława Bielatowicza. Składamy Księdzu Prałatowi serdeczne życzenia i dołączamy modlitwę, szczególnie podczas Mszy św. dzisiaj o godz. 12.00.
 13. Trwa rekrutacja do Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie do 30 czerwca br. Szczegóły na stronie www.muzyka.diecezja.tarnow.pl
 14. Tarnowski Wolontariat Misyjny organizuje zbiórkę zakrętek plastikowych, które spieniężone będą przeznaczone na budowę studni głębinowych w Afryce. Zakrętki można składać do skrzynki, które umieszczona jest przy figurze św. Antoniego.
 15. Dzisiaj o godz. 20.00 odbędzie się transmitowany przez stronę www.jp2concert.com międzynarodowy koncert z okazji 100-lecia św. Jana Pawła II. W koncercie wystąpią artyści z 40 krajów świata.
 16. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Tarnowskiej organizuje kursy teatralny, taneczny i fotograficzny, które odbędą się a auli Jana Pawła II przy katedrze. Szczegóły na plakatach.
 17. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Daniela Guzik, s. Serafina Pietruniak ze zgromadzenia Sióstr Służebniczek Starowiejskich oraz Adam Moskal. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Numer Konta parafialnego

83 1050 1562 1000 0012 0041 4215

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Transmisja Video

transmisja banner

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

transmisja banner

Alternatywny Kanał YOUTUBE

e-wydanie Wiadomości Parafii Katedralnej

 

Skrzynka intencji za wstawiennictwem MBB

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

V Synod Diecezjalny