1. Biskup Tarnowski zaprasza do udziału w kolejnym roku wykładów prowadzonych w ramach Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach tegorocznych wykładów, które rozpoczynają się od dzisiejszej niedzieli, zostaną podjęte tematy dotyczące osoby Matki Bożej, prezentujące Jej figury/zapowiedzi w Starym Testamencie, historię Maryi w Nowym Testamencie oraz dziejach pierwotnego Kościoła, a także Jej obraz nakreślony przez teologię, muzykę i sztukę. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.00 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 20.10. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN.
 2. Dzisiaj zapraszamy na procesję różańcową, która przejdzie ulicami naszego miasta. Hasło procesji: „Z różańcem w ręku u boku Maryi zapraszam Chrystusa w nasz dom”. Intencja: O przebudzenie się rodzin i większe zaangażowanie w życie parafii. Procesja rozpocznie się o godz. 19.00 przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, zatrzyma się m.in. przy katedrze – sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, a zakończy uroczystym apelem w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 12.30 i 17.30, w niedzielę o 17.30. Zapraszamy do czynnego udziału dzieci wraz z rodzicami. 
 4. W piątek o godz. 12.00 i 18.00 Msza św. wotywna o Matce Bożej Bolesnej. Po Mszy wieczornej procesja z kopią Piety wokół katedry. Na piątkową Mszę wieczorną zapraszamy wszystkich, którzy w ostatnim tygodniu przeżywali peregrynację.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. W związku z tym tradycyjna zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 6. Spotkania w tym tygodniu: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, Zelatorzy Róż Różańcowych we wtorek o godz. 17.00, DSM w sobotę o godz. 9.30, kandydaci na ministrantów i ministranci o godz. 9.30, lektorzy o godz. 10.00.
 7. Siostry Misjonarki Chrystusa Króla zapraszają do wspólnej modlitwy podczas Jasnogórskiej Nocy Czuwania w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy, w trzeci piątek października tj. 18/19 października. Wyjazd w piątek o 12.30, powrót w sobotę rano. Koszt 40 zł. Informacje i zapisy u sióstr oraz w kancelarii parafialnej.
 8. W dniach 12-13 października w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie odbędzie się Październikowy Odpust Fatimski. Parafia Katedralna zaproszona jest na czuwanie o godz. 24.00 z soboty na niedzielę. Wspólne wyjście spod pomnika Jana Pawła II o godz. 23.30.
 9. Również kustosz sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni zaprasza na odpust tygodniowy w dniach 6-13 października. Szczegóły na plakatach
 10. Kolejny kurs dla fotografów i filmowców, którzy chcą wykonywać swoją pracę w czasie liturgii na terenie diecezji tarnowskiej odbędzie się w sobotę 16 listopada br. w Brzesku. Formularz zgłoszeniowy i warunki udziału można pobrać na portalu diecezji tarnowskiej.
 11. Obok prasy katolickiej są wyłożone kartki na wypominki roczne i listopadowe. Można je składać w zakrystii albo w kancelarii. Pamiętajmy, że modlitwa za zmarłych to jeden z uczynków miłosierdzia.
 12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Krzysztof Borowicz. Polecajmy jego dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu.

 

 1. Zapraszamy do udziału w Nieszporach niedzielnych o godz. 17.30. Natomiast od wtorku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o godz. 12.30 i 17.30, w niedzielę o 17.30. Zapraszamy do czynnego udziału dzieci wraz z rodzicami. W czwartek zapraszamy na wieczór uwielbienia „Na fali miłosierdzia”, który rozpocznie się Mszą św. wieczorną.
 2. Październik – jak słyszeliśmy w liście biskupów polskich w ubiegłą niedzielę – został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. W swoich modlitwach pamiętajmy więc o misjach i misjonarzach, prosząc też o nowe, gorliwe powołania misyjne.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek oraz pierwsza sobota miesiąca października. W czwartek modlimy się w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek Msza św. o Sercu Bożym o godz. 9.00, 12.00 i 18.00. Od godz. 17.00 adorację prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ. Msza św. dla młodzieży w piątek o godz. 19.30. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.00. 
 4. Spowiedź przed I piątkiem miesiąca w czwartek od godz. 16.00, w piątek przez cały dzień, do Mszy św. wieczornej włącznie.
 5. W tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych z posługą duszpasterską przed pierwszym piątkiem miesiąca.
 6. Wszystkich, którzy w ostatnim tygodniu przeżywali peregrynację zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 18.00.
 7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VII z rodzicami w piątek o godz. 18.30 w salce a następnie o godz. 19.30 Msza św. pierwszopiątkowa w katedrze.
 8. Inne spotkania w tym tygodniu: Akcja Katolicka w poniedziałek o godz. 17.00, Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym we wtorek o godz. 17.00, DSM w sobotę o godz. 9.30, kandydaci na ministrantów i ministranci o godz. 9.30, lektorzy o godz. 10.00, Róże Różańcowe w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.
 9. Katedralna grupa młodzieżowa zaprasza na spotkanie organizacyjne dla chętnych do uczestnictwa w lekcjach nauki gry na gitarze we wtorek 1 października o godz. 16.00 w Sali katechetycznej.
 10. W dniu 4 października I Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie będzie świętowało jubileusz 460-lecia. Mszy św. jubileuszowej w katedrze o godz. 10.00 będzie przewodniczył Biskup Tarnowski.
 11. Również 4 października Ojcowie Bernardyni przeżywają uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Uroczysta Msza św., pod przewodnictwem bp Stanisława Salaterskiego, z tradycyjnym nabożeństwem upamiętniającym błogosławioną śmierć św. Franciszka, rozpocznie się o godz. 18.00. Ojcom Bernardynom z okazji wspomnienia ich założyciela składamy serdeczne życzenia i otaczamy modlitwą.
 12. W dniu 5 października w Nowym Sączu odbędzie się SYNAJ - czyli spotkanie młodzieży z naszej diecezji. Będzie ono przygotowaniem do Europejskiego Spotkania Młodzieży, które w tym roku odbędzie się w Polsce, we Wrocławiu. Zapraszamy na wyjazd do Nowego Sącza. Koszt 25 zł. Zapisy u ks. Grzegorza Grycha lub w kancelarii. Wyjazd z ul. Goldhammera o godz. 11.30.
 13. W przyszłą niedzielę 6 października zapraszamy na procesję różańcową, która przejdzie ulicami naszego miasta. Hasło procesji:„Z różańcem w ręku u boku Maryi zapraszam Chrystusa w nasz dom”. Intencja: O przebudzenie się rodzin i większe zaangażowanie w życie parafii. Procesja rozpocznie sięo godz. 19.00 przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, a zakończy uroczystym apelem w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Trasa procesji przebiegać będzie następującym ulicami: Najświętszej Marii Panny – plac przy Sanktuarium MB Szkaplerznej, Plac Katedralny – Sanktuarium MB Bolesnej, Krakowska, Sikorskiego, Szkotnik, Słowackiego, ks. Sitko, al. Matki Bożej Fatimskiej – plac przy Sanktuarium MB Fatimskiej. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów.
 14. Siostry Misjonarki Chrystusa Króla zapraszają do wspólnej modlitwy podczas Jasnogórskiej Nocy Czuwania w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy, w trzeci piątek października tj. 18/19 października. Wyjazd w piątek o 12.30, powrót w sobotę rano. Koszt 40 zł. Informacje i zapisy u sióstr oraz w kancelarii parafialnej.
 15. Siostry Karmelitanki z ul. Krzyskiej w Tarnowie zapraszają jutro 1 października na godz. 18.00 na Mszę św. z okazji wspomnienia św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 16. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przy parafii NSPJ w Tarnowie zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary z Janem Pawłem II. Pierwsze spotkanie 1 października. Szczegóły na plakacie.
 17. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Maria Szymańska, Maria Ochalik i Stanisław Soboń. Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu.

Transmisja Video

 

Zobacz transmisję na żywo z Tarnowskiej Katedry

Realizacja: AZTV.PL

V Synod Diecezjalny

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się