Kilkadziesiąt osób zebrało się w naszej tarnowskiej Katedrze w piątkowy wieczór 16 października, aby modlić się w intencji swoich bliskich, rozsianych po całym świecie. Już po raz 35. odbyła się Jasnogórkska Noc Czuwania w intencji Polonii i jej duszpasterzy. Spotkaniu, które odbyło się dokładnie w 42. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową i w roku jego 100. rocznicy urodzin, towarzyszyło hasło: „W oparciu o Ewangelię i Eucharystię”.

 

W jasnogórskim sanktuarium, przed Obliczem Matki Bożej, modliły się Siostry Misjonarki Chrystusa Króla z domu głównego w Morasku z Matką Ewą Kaczmarek, przedstawiciele Księży z Towarzystwa Chrystusowego oraz niewielka grupa wiernych świeckich. My, ze względu na panujące w kraju warunki epidemiologiczne, nie mogliśmy zorganizować pielgrzymki z Tarnowa i udać się do Częstochowy, ale sytuacja ta pokazała nam nowe możliwości – po raz pierwszy przeżywaliśmy Noc Czuwania w naszej parafii.

Modlitewny wieczór rozpoczęliśmy o godz. 19.00 krótkim świadectwem s. Agnieszki o modlitwie i wartości adoracji, a po niej s. Monika opowiedziała o zagrożeniach i dobrych stronach emigracyjnego życia. Po tym wprowadzeniu rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Naszych bliskich rozsianych po świecie powierzaliśmy też wstawiennictwu Maryi w modlitwie różańcowej. O godz. 21.00 dzięki łączom internetowym mogliśmy przeżyć Apel w bezpośredniej łączności z Jasną Górą. Po nim odczytaliśmy osobiste intencje zapisywane już od kilku dni przez parafian w księdze intencji. Wieczór zakończyliśmy Eucharystią, którą sprawował Proboszcz ks. Adam Nita.

W tym miejscu bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować czuwanie, w szczególności młodzieży z tarnowskiego Duszpasterstwa Akademickiego Tratwa.

 

s.Agnieszka

Numer Konta parafialnego

83 1050 1562 1000 0012 0041 4215

Bóg zapłać za wszelką życzliwość
oraz wsparcie funkcjonowania parafii.

Transmisja Video

transmisja banner

Realizacja transmisji:
AZTV.PL

Transmisja Video - YOUTUBE

transmisja banner

Alternatywny Kanał YOUTUBE

e-wydanie Wiadomości Parafii Katedralnej

 

Skrzynka intencji za wstawiennictwem MBB

Zapraszamy do dodawania swoich intencji, które będziemy polecać przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej

Podaj intencję

Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
Zgłoszenia swojego uczestnictwa w Adoracji można dokonać poprzez FORMULARZ INTERNETOWY

Zapisz się

V Synod Diecezjalny

 

Diecezja
tarnowska

Oficjalny serwis informacyjny  Diecezji Tarnowskiej

Radio
RDN Małopolska

Diecezjalna rozgłośnia radiowa 

tarnowski
gość niedzielny

Diecezjalny oddział
Gościa Niedzielnego

Go to Top